Kancelář

Novinky Epson SureColor SC-V7000 a SureColor SC-R5000 / SC-R5000L

Epson SureColor SC-V7000

První UV LED plochá tiskárna společnosti Epson

Společnosť Epson uvedla podzimní novinky, kterými doplňuje nabídku modelů velkoformátoveho tisku. Jednou z noviniek je UV plochá tiskárna. Model Epson SureColor SC-V7000 je zaměřen hlavně na výrobce a poskytovatelé tiskových služeb, kteří potřebují rozšířit svou nabídku a vyrábět vysoce kvalitní UV výtisky. Tiskárna SureColor SC-V7000 je první UV LED flatbed tiskárna, která staví na úspěchů oceňovaného radu značení tiskáren Epson SureColor SC-S. Prináší vysokou kvalitu, rychlost a spolehlivé výsledky v širokém spektru různých médií: včetne skla, plastů, kovu, kamene a dřeva.

Nový model Epson SureColor SC-V7000 byl navržen tak, aby vyhovoval potřebám dnešních výrobců signmakingu, jejichž prioritou je zrychlení výroby a celkové nižší náklady na vlastnictví, bez toho by bylo nutné přistoupit na kompromis v kvalitě výstupu. Pracuje s tisovými hlavami Epson Micro Piezo v kombinaci s novovyvinutou sadou deseti originálních inkoustů, která obsahuje šedou, červenú, bílou a lak ve standardu. To zajišťuje přesnou reprodukci barev pro složitější a korporátní barvy na výstupu.

 

zdroj foto: epson.com

 

Právě novovyvinutá 10-barevná sada inkoustů s azúrovou, purpurovou, žlutou, černou, světlou azúrovou (light), svetlo purpurovou (light), červenou a sivou barvu přispívá k velmi nízké zrnitosti. Díky červenej barvě má tisk rozšířený barevný prostor a působí živě. K vylepšení na výstupu přispívá i matný nebo lesklý lak.

Model je v standardně vybaven 4-zónovým vakuovým systémem, takže obsluha používá pouze prostor, který je pro danou tiskovou úlohu potřebný. To znamená, že pracovní plocha o vzory 2 500 x 1 250 mm je rozdělena do čtyř vakuových zón. Nastavení a přizpůsobení tloušťky tiskového materiálu (do 80 mm) je prováděno automaticky. Štandardne je tliskárna vybavená ionizátorem, který odstraňuje statickou elektřinu z materiálů a minimalizuje tak pravděpodobnost souvisejíci s chybami tlače. Dalším prvkem jsou registrační kolíky, které určují polohu médií pro větší pohodlí aplikace, efektivitu a produktivitu. Software Epson Edge Print RIP společně s radičem před UV plochou umožňuje uživateli urychlit tisk a produkovat opakovaně kvalitní výtlačky.

Tato plochá UV tiskárna nabízí možnost tisknout až do formátu (max.) 2,5 x 1,25 m přímo na široké spektrum médií o tloušťce až 80 mm, včetně akrylu, polykarbonátu, PVC, skla, hliníku, kovu, polyesteru, penových dosek , kameňa a drevo.


Stručná charakteristika

- 10-farebná sada inkoustů
  (obsahuje navíc barvy Light Cyan, Light Magenta, sivú, díky kterému nabízí nízkou zrnitost a červenú pre zářivou a výraznou tlači)
- vysokorychlostní tisk i při použití bílé barvy a laku díky jedinečnému uspořádání tiskové hlavy (dodatečné  poskytují možnost vylepšit speciální výtisky bez ztráty produktivity)
- maximální velikost tlače: 2 500 x 1 250 mm (š x v)
- 4-zónový vakuový systém
- registrační kolíky pro jednoduché a pevné umístění
- maximální tloušťka média je 80 mm s automatickou detekcí a úpravou výšky
- ionizátor (štandardne) omezuje statický náboj, který může způsobit nepřesnosti při tlači
- vyladený software Epson Edge Print RIP

Spoločnosť Epson uvádí, že tiskárna je vyráběna s vysokým důrazem na kvalitu. Obsahuje jedinečné vlastnosti, takže tiskne ve vynikající kvalitě a rozšiřuje tak nabídku společnosti Epson. Tato odolná a finančně dostupná UV LED tiskárna dokáže rychle a kvalitně tisknout na široké spektrum médií. Epson SureColor SC-V7000 je první velkoformátová UV tiskárna, kterou společnost Epson vstupuje na trh s UV plochými tiskárnami.

Tato dost robustní tiskárna bude v prodeji již na konci tohoto roku (pouze na vybraných trhzích, na dalších začátkem roku 2021) za dostupnou cenu.

 

Epson SureColor SC-R5000/ SC-R5000L

Velkoformátová tiskárna s Resin inkousty na bázi vody a organické živice

Druhou novinkou z jesenní nabídky jsou dvě 64 “velkoformátové tiskárny (SC-R5000/ SC-R5000L) z rady modelů pro tisk pomocí živicových inkoustů, které se zaměřují na poskytovatele tiskových služeb a agentury kreativního designu. Připravte se na možnost vyrábět vysoce kvalitní tisk s ekologickými požadavky. Nová séria R funguje jako řešení a zároveň na současné průmyslové výzvy týkající se práce s inkoustem na bázi živice. Čerpá z dlhoročných inovací společnosti Epson v oblasti zobrazování, správy barev a kontroly podkladů.

Každý z nových modelů nabízí kvalitní tiskový výkon a kontrolu barev, díky tiskové hlavě PrecisionCore Micro TFP s dlouhou životností. Dokáže tak přesně určit a opakovatelné barvy od první až po poslední tisk. Vzhledem k tomu, že piezoelektrické tiskové hlavy nepodléhají tepelným degradacím, umístění kapek a velikost bodů zůstanou během celé životnosti tiskové hlavy konzistentní. Je-li nutné vyměnit tiskovou hlavu, může ji používat přímo operátor, co zefektivňuje provozní dobu a produktivitu. Presná regulační teplota, která je monitorována 4 teplotními senzory, připravena konzistentní barvu ve všech směrech, od okraje k okraju a zhora nadol. Tři nezávislé tepelné stanice (předhřívaní/ zahřívaní valca/ dodatečné vytvrdzování) zajišťují rovnoměrnost barev a manipulaci s médiem. Výrobce uvádí, že efektivní proces sušení a vytvrzování umožňuje lamináci a dodávku v tentýž den, takže uživatelé mohou zkracovat dobu zpracování.

 

zdroj foto: epson.com

 

Nová 6-barevná sada inkoustů UltraChrome RS je na bázi vody a bez jekéhokoliv zápachu. Proto jej je vhodné použít v širokém spektru prostředí, jako jsou hotely, školy, nemocnice, hotely a různé vnitřní prostory. Tiskárna má současně velmi dobře řešené doplňování inkoustů s vysokou kapacitou ve verzi 1,5-litrových náplní pro střední objem tisku. Pre vysoký objem tisku nabízí možnost dvojice sad inkoustů vymeniteľných za tepla, které jsou k dispozici pro model SC-R5000L.


Stručná charakteristika

- živicový inkoust Epson UltraChrome RS tak, aby barevná škála byla různá
- vysoká odolnost proti poškrabaní
- certifikáce GreenGuard Gold, AgBB a French-VOC
- přesný systém podávaní a navíjení tisku
- umožňuje tisk roll to roll (z rolky, kotouče na rolku) pro co nejvyšší produktivitu
- pokročilé automatické řízení napětí (Ad-ATC) pro nejvyšší přesnost a stabilitu médií
- koncept samoúdržby pro tiskové hlavy uživatelem (operátor)
- 4,3 “dotykový panel pro intuitivní ovládání
- odladený software Epson Edge Print RIP pro jednoduché nastavení
- funkce hot-swap (model SC-R5000L)

Tato funkce umožňuje, aby tiskárna pokračovala v provozu, i když je náplň prázdná, automatickým přepnutím na druhou náplň do tiskáren. Během tlače se prázdná náplň vymění.

Nové modely by měly být dostupné na některých trzích již v prosinci 2020.