Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Novinky Epson SureColor SC-V7000 a SureColor SC-R5000 / SC-R5000L

Epson SureColor SC-V7000

První UV LED plochá tiskárna společnosti Epson

Společnosť Epson uvedla podzimní novinky, kterými doplňuje nabídku modelů velkoformátoveho tisku. Jednou z noviniek je UV plochá tiskárna. Model Epson SureColor SC-V7000 je zaměřen hlavně na výrobce a poskytovatelé tiskových služeb, kteří potřebují rozšířit svou nabídku a vyrábět vysoce kvalitní UV výtisky. Tiskárna SureColor SC-V7000 je první UV LED flatbed tiskárna, která staví na úspěchů oceňovaného radu značení tiskáren Epson SureColor SC-S. Prináší vysokou kvalitu, rychlost a spolehlivé výsledky v širokém spektru různých médií: včetne skla, plastů, kovu, kamene a dřeva.

Nový model Epson SureColor SC-V7000 byl navržen tak, aby vyhovoval potřebám dnešních výrobců signmakingu, jejichž prioritou je zrychlení výroby a celkové nižší náklady na vlastnictví, bez toho by bylo nutné přistoupit na kompromis v kvalitě výstupu. Pracuje s tisovými hlavami Epson Micro Piezo v kombinaci s novovyvinutou sadou deseti originálních inkoustů, která obsahuje šedou, červenú, bílou a lak ve standardu. To zajišťuje přesnou reprodukci barev pro složitější a korporátní barvy na výstupu.

 

zdroj foto: epson.com

 

Právě novovyvinutá 10-barevná sada inkoustů s azúrovou, purpurovou, žlutou, černou, světlou azúrovou (light), svetlo purpurovou (light), červenou a sivou barvu přispívá k velmi nízké zrnitosti. Díky červenej barvě má tisk rozšířený barevný prostor a působí živě. K vylepšení na výstupu přispívá i matný nebo lesklý lak.

Model je v standardně vybaven 4-zónovým vakuovým systémem, takže obsluha používá pouze prostor, který je pro danou tiskovou úlohu potřebný. To znamená, že pracovní plocha o vzory 2 500 x 1 250 mm je rozdělena do čtyř vakuových zón. Nastavení a přizpůsobení tloušťky tiskového materiálu (do 80 mm) je prováděno automaticky. Štandardne je tliskárna vybavená ionizátorem, který odstraňuje statickou elektřinu z materiálů a minimalizuje tak pravděpodobnost souvisejíci s chybami tlače. Dalším prvkem jsou registrační kolíky, které určují polohu médií pro větší pohodlí aplikace, efektivitu a produktivitu. Software Epson Edge Print RIP společně s radičem před UV plochou umožňuje uživateli urychlit tisk a produkovat opakovaně kvalitní výtlačky.

Tato plochá UV tiskárna nabízí možnost tisknout až do formátu (max.) 2,5 x 1,25 m přímo na široké spektrum médií o tloušťce až 80 mm, včetně akrylu, polykarbonátu, PVC, skla, hliníku, kovu, polyesteru, penových dosek , kameňa a drevo.


Stručná charakteristika

- 10-farebná sada inkoustů
  (obsahuje navíc barvy Light Cyan, Light Magenta, sivú, díky kterému nabízí nízkou zrnitost a červenú pre zářivou a výraznou tlači)
- vysokorychlostní tisk i při použití bílé barvy a laku díky jedinečnému uspořádání tiskové hlavy (dodatečné  poskytují možnost vylepšit speciální výtisky bez ztráty produktivity)
- maximální velikost tlače: 2 500 x 1 250 mm (š x v)
- 4-zónový vakuový systém
- registrační kolíky pro jednoduché a pevné umístění
- maximální tloušťka média je 80 mm s automatickou detekcí a úpravou výšky
- ionizátor (štandardne) omezuje statický náboj, který může způsobit nepřesnosti při tlači
- vyladený software Epson Edge Print RIP

Spoločnosť Epson uvádí, že tiskárna je vyráběna s vysokým důrazem na kvalitu. Obsahuje jedinečné vlastnosti, takže tiskne ve vynikající kvalitě a rozšiřuje tak nabídku společnosti Epson. Tato odolná a finančně dostupná UV LED tiskárna dokáže rychle a kvalitně tisknout na široké spektrum médií. Epson SureColor SC-V7000 je první velkoformátová UV tiskárna, kterou společnost Epson vstupuje na trh s UV plochými tiskárnami.

Tato dost robustní tiskárna bude v prodeji již na konci tohoto roku (pouze na vybraných trhzích, na dalších začátkem roku 2021) za dostupnou cenu.

 

Epson SureColor SC-R5000/ SC-R5000L

Velkoformátová tiskárna s Resin inkousty na bázi vody a organické živice

Druhou novinkou z jesenní nabídky jsou dvě 64 “velkoformátové tiskárny (SC-R5000/ SC-R5000L) z rady modelů pro tisk pomocí živicových inkoustů, které se zaměřují na poskytovatele tiskových služeb a agentury kreativního designu. Připravte se na možnost vyrábět vysoce kvalitní tisk s ekologickými požadavky. Nová séria R funguje jako řešení a zároveň na současné průmyslové výzvy týkající se práce s inkoustem na bázi živice. Čerpá z dlhoročných inovací společnosti Epson v oblasti zobrazování, správy barev a kontroly podkladů.

Každý z nových modelů nabízí kvalitní tiskový výkon a kontrolu barev, díky tiskové hlavě PrecisionCore Micro TFP s dlouhou životností. Dokáže tak přesně určit a opakovatelné barvy od první až po poslední tisk. Vzhledem k tomu, že piezoelektrické tiskové hlavy nepodléhají tepelným degradacím, umístění kapek a velikost bodů zůstanou během celé životnosti tiskové hlavy konzistentní. Je-li nutné vyměnit tiskovou hlavu, může ji používat přímo operátor, co zefektivňuje provozní dobu a produktivitu. Presná regulační teplota, která je monitorována 4 teplotními senzory, připravena konzistentní barvu ve všech směrech, od okraje k okraju a zhora nadol. Tři nezávislé tepelné stanice (předhřívaní/ zahřívaní valca/ dodatečné vytvrdzování) zajišťují rovnoměrnost barev a manipulaci s médiem. Výrobce uvádí, že efektivní proces sušení a vytvrzování umožňuje lamináci a dodávku v tentýž den, takže uživatelé mohou zkracovat dobu zpracování.

 

zdroj foto: epson.com

 

Nová 6-barevná sada inkoustů UltraChrome RS je na bázi vody a bez jekéhokoliv zápachu. Proto jej je vhodné použít v širokém spektru prostředí, jako jsou hotely, školy, nemocnice, hotely a různé vnitřní prostory. Tiskárna má současně velmi dobře řešené doplňování inkoustů s vysokou kapacitou ve verzi 1,5-litrových náplní pro střední objem tisku. Pre vysoký objem tisku nabízí možnost dvojice sad inkoustů vymeniteľných za tepla, které jsou k dispozici pro model SC-R5000L.


Stručná charakteristika

- živicový inkoust Epson UltraChrome RS tak, aby barevná škála byla různá
- vysoká odolnost proti poškrabaní
- certifikáce GreenGuard Gold, AgBB a French-VOC
- přesný systém podávaní a navíjení tisku
- umožňuje tisk roll to roll (z rolky, kotouče na rolku) pro co nejvyšší produktivitu
- pokročilé automatické řízení napětí (Ad-ATC) pro nejvyšší přesnost a stabilitu médií
- koncept samoúdržby pro tiskové hlavy uživatelem (operátor)
- 4,3 “dotykový panel pro intuitivní ovládání
- odladený software Epson Edge Print RIP pro jednoduché nastavení
- funkce hot-swap (model SC-R5000L)

Tato funkce umožňuje, aby tiskárna pokračovala v provozu, i když je náplň prázdná, automatickým přepnutím na druhou náplň do tiskáren. Během tlače se prázdná náplň vymění.

Nové modely by měly být dostupné na některých trzích již v prosinci 2020.