Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Nová modulární roll-to-roll tiskárna Canon Colorado řady M

Společnost Canon uvedla novou řadu tiskáren Colorado M. Jedná se o první platformu velkoformátových grafických tiskáren typu roll-to-roll, která je modulární z hlediska konfigurace rychlosti a manipulace s médii. Zatím jde o nejrychlejší a nejproduktivnější řešení v tomto segmentu na trhu, s možností tisku speciálních efektů a bílého inkoustu.

 

 

Model 1,6 ms technologií roll-to-roll si drží průmyslovou kvalitu provedení řady Canon Colorado as možností konfigurace dle potřeb jednotlivých poskytovatelů grafických služeb. Tiskárna může vyrůstat společně s růstem podnikání díky možnosti jednoduchého upgradu.

 

Zařízení řady M, Colorado M3 (rychlost tisku v režimu vysoké kvality 29 m²/hod a maximální rychlost tisku 111 m²/hod) a M5 (40 m²/hod, 159 m²/hod), jsou variabilní a nabízejí možnost volby výstupní rychlosti s alternativou dočasného navýšení rychlosti pro zvládnutí požadavků na produkci vyšších objemů nebo trvalého přechodu z jedné rychlosti na druhou. Jedná se o řešení, které je zaměřeno na budoucnost. Obě tiskárny jsou snadno upgradovatelné.

 

Díky uvedení nového bílého inkoustu Canon UVgel podstatně rozšiřuje spektrum aplikací, které mohou uživatelé vytvářet. Bílý inkoust UVgel maximalizuje možnosti, jak využívat předností této technologie pro celé spektrum prémiových grafických a dekoračních aplikací a to například pro okenní grafiku, etikety a tapety. Zásluhou této novinky a nové technologii senzoru detekce médií, která usnadňuje manipulaci, mohou uživatelé řady Colorado M rozšířit běžnou nabídku produktů a tisknout na velmi strukturované, průhledné, barevné, reflexní a magnetické materiály.

 

 

Originální složení gelového inkoustu Canon UVgel umožňuje rychlé vytvoření obrazů s vysokou optickou hustotou a opacitou pomocí bílého inkoustu v menším počtu průchodů než u běžných tiskových technologií. Vytištěný výstup si zachovává svou původní bělost po dlouhou dobu. Specifické vlastnosti UVgelu také vylučují mnoho problémů s výrobou, čištěním trysek a údržbou, které jsou běžně spojeny s použitím bílého inkoustu. Nabízejí tak plynulý a bezchybný tisk, minimalizují spotřebu inkoustu a odpadu a maximalizují produktivitu.

 

Poskytovatelé tiskových služeb si mohou u tiskáren Colorado řady M vybrat také verzi s jedinečnou technologií FLXfinish+, která umožňuje zvolit matnou, lesklou nebo smíšenou úpravu povrchu na stejném tisku CMYK. Děje se tak bez nutnosti přidání dalšího barevného kanálu obsahujícího lak.

 

Uživatelé s velkým objemem tisku mohou automatizovat proces tisku pomocí konfigurace UVgel Print Factory nebo UVgel Wallpaper Factory, které bezproblémově integrují tiskárnu Colorado řady M s řezáním, převíjením, páskováním nebo stohováním archů. Umožňují zvládat objemy přes 50 000 m² potisku ročně, a to s minimálním nárokem na dobu obsluhy.

 

 

„Tiskárny Colorado s inkoustem UVgel nastavily od svého uvedení na trh nejvyšší laťku v oblasti rychlosti, kvality a celkové produktivity. Poskytovatelé velkoformátové grafiky v současnosti už ale nesledují jen tato zásadní výkonnostní kritéria, chtějí investovat do tiskových řešení moudře a ekologicky zodpovědně, aby se mohli vyvíjet spolu s nimi a pomáhat jim vytvářet lukrativní, kreativní aplikace a produkty, které jim pomohou expandovat na rostoucí trhy. Díky své modularitě a nové možnosti využití bílého inkoustu se snadnou údržbou je nová řada Colorado M spolehlivým motorem, který firmám pomůže rozšířit výrobní možnosti a přeměnit nápady ve skutečnost,“ říká Jennifer Kolloczeková, evropská ředitelka pro plánování, marketing a inovace oddělení produkčního tisku společnosti Canon Europe. 

Inkoust Canon UVgel zaručuje ostrou kresbu a konzistentní barvy. Jeho rychlé schnutí umožňuje okamžité řezání a dokončování a díky jeho mimořádné trvanlivosti není nutné laminování. Stejně jako předchozí modely Colorado, byla řada M s přidanými vylepšeními navržena tak, aby zvládla pracovní zátěž několika starších tiskáren roll-to-roll. Nabízí přitom nepřetržitou spolehlivost, průmyslovou kvalitu a bezobslužný tisk s minimální nutností zásahů obsluhy. Nové tiskárny Colorado řady M jsou podporovány softwarem PRISMAguide XL, který umožňuje snadnou a výkonnou přípravu tiskových úloh bez námahy a v trvale vysoké kvalitě.

Ve srovnání s jinými technologiemi inkoustů, jako jsou latexové nebo eko-solventní inkousty, spotřebuje technologie UVgel až o 40 % méně inkoustu pro vytvoření stejně kvalitního obrazu a intenzity barev. Energeticky úsporný systém vytvrzování pomocí LED diod s nízkou teplotou zahřívání a „okamžitým zapnutím“ snižuje ve srovnání s jinými technologiemi spotřebu energie a umožňuje tisk na vysoce kvalitní materiály citlivé na teplo. To je důležité na trhu s výrobky s vysokou hodnotou, jako jsou například obklady stěn. Kromě toho mohou zákazníci díky technologii UVgel tisknout na materiály šetrné k životnímu prostředí, jako jsou média bez PVC a na bázi papíru, a to i bez povrchové úpravy. 

Díky velké robustnosti a rozměrové stabilitě mají výtisky s využitím technologie UVgel výjimečně dobré vlastnosti z hlediska mechanické i chemické odolnosti. Vydrží déle a většina aplikací vytištěných na tiskárně Colorado nevyžaduje laminaci. Kromě ekonomických výhod plynoucích z úspory času a nákladů na laminaci není díky jednoduššímu procesu potřeba používat další vrstvu plastu navíc. 

Díky modularitě představuje řada M udržitelnější řešení, neboť uživatelé mohou zvyšovat rychlost tisku a rozšiřovat možnosti tiskárny podle potřeb svého podnikání, aniž by museli měnit základní tisková zařízení. Nechybí pohodlná možnost upgradu pomocí dočasné licence ke zvýšení rychlosti po dobu, kdy je poptávka nejvyšší.

Řada Colorado M je navržena s cílem snížit celkové náklady na vlastnictví a urychlit návratnost investic. A to vše díky nízkým provozním nákladům v této kategorii, schopnosti vyrábět vysoce hodnotné aplikace a jedinečným možnostem modulárního upgradu.

 

zdroj: canon.com