Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Nelko PL70-e BT tiskárna přepravních štítků

Pokud hledáte zařízení, které je určeno pro jeden účel a tento účel plní téměř dokonale, máme pro vás tip. Termální tiskárna Nelko je speciálně navržena pro tisk etiket na balíky a jiné etikety. Máte-li e-shop, může to být pro vás neocenitelný nástroj. Proč by vás měla zaujmout právě tato tiskárna štítků? Hned na úvod můžeme prozradit, že jde o cenově výhodnou termotiskárnu přepravních štítků, která nabízí výbornou hodnotu a výkon.

Na trhu je dnes velké množství tiskáren určených k tisku štítků a vybrat si na základě vlastních požadavků není problém. Renomovaní výrobci tiskáren mají ve svém portfoliu, kromě klasických laserových a inkoustových zařízení i termotiskárny pro tisk štítků. Někdy se na trhu objeví zařízení, které překvapí a okamžitě zaujme spotřebitele. Toto je i případ tiskárny Nelko.

Máte-li nižší rozpočet a potřebujte tiskárnu štítků je Nelko PL70-e BT dobrá volba. V případě, že oželíte Bluetooth existuje i levnější verze tohoto modelu. My se podíváme na verzi s podporou Bluetooth, model Nelko PL70-e BT. Prodává se ve čtyřech barevných provedeních a to: bílá, černá, jemná růžová a světle modrá. Tiskárna Nelko má příjemný design a velmi dobře tovární zpracování. Použitý plast je hladký, dostatečně pevný a zařízení je odolné. Díky kompaktní velikosti ušetří místo na stole. Manuál je krátký, přehledně napsaný a dozvíte se v něm vše, co potřebujete.

 

Stručná charakteristika

Rozlišení: 203 DPI

Podpora konektivity: Bluetooth/ USB

Rychlost: 150 mm/s, až 72 listů 6 x 4“ štítků/min.

Velikost štítku: šířka štítků se pohybuje od 1,54" do 4,1" (40-104 mm)

Kompatibilita s více platformami: iOS, Android, Windows, Mac OS, Chrome OS

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 228,6 mm

Hloubka: 127 mm

Výška: 152,4 mm

Hmotnost: 1,46 kg

 

Tiskárna Nelko PL70-e BT je nabitá vším, co potřebujete. V balení naleznete několik dokumentů včetně manuálu, kabelu USB, malého balíku bezplatných štítků a několika dalších malých sáčků. Balení obsahuje adaptér USB-C pro USB-A a USB flash disk. Na něm se nachází software, který potřebujete k instalaci ovladačů pro tuto tiskárnu do počítače. Ovladače si můžete stáhnout také ze stránky Nelko (nelkoprint.com). Je to sice netradiční dodávat instalační software na USB flash, ale po instalaci ovladačů vám alespoň zůstane USB klíč. Pokud máte obavy, co se nachází na USB klíči a nechcete jej do svého PC připojit, stáhněte si software přímo od Nelka.

Tiskárna je v podstatě menší plastové zařízení v černé, bílé, modré nebo růžové barvě s modrou uvolňovací páčkou pro otevření a jemně navrženou kombinací tlačítka a indikátoru na horní straně vpravo. Jedná se o standardní umístění tlačítek napájení a indikátorů pro všechna podobná zařízení, jako Rollo X1038 a X1040 i ta mají tlačítka a indikátory na stejném místě.

zdroj foto: nelkoprint

 

Volitelně se můžete připojit k tiskárně pomocí USB kabelu nebo přes Bluetooth, pokud vyžadujete generování přepravních štítků na vašem mobilním zařízení. Tiskárna nepodporuje bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi.

Nelko PL70-e BT je dostatečně rychlá tiskárna přepravních štítků a kvalita tisku je výborná. Tiskárna tiskne přepravní štítky v kvalitě, která konkuruje mnohem dražším tiskárnám. Škoda, že funkce Bluetooth podporuje tisk jednoho štítku najednou, i když by se dalo vytisknout více, pokud by byly všechny v jednom souboru. Preferovaná velikost štítků je 6 x 4“.

 

zdroj foto: nelkoprint

 
 

Výhody

- kvalita tisku je srovnatelná s jinými zařízeními s rozlišením 203 DPI

- rychlost tisku samolepicích etiket je na velmi dobré úrovni

- nejlepší tiskárna se zadním podáváním za dostupnou cenu

- srozumitelný návod k nastavení mobilní aplikace

- kompaktní velikost

- bezproblémová konektivita Bluetooth, USB

 

Zápory

- v systému macOS nelze použít Bluetooth

- instalační software netradičně na USB flash disku

- nepodporuje Wi-Fi

 

Připojení Bluetooth funguje dobře, i když je poněkud zklamáním, že nepodporuje Mac OS. Zahrnutí softwaru, jako flash disku je příjemné, ačkoli z hlediska bezpečnosti je riskantní; nemáte tušení, co je na tom flash disku předtím, než jej vložíte do počítače. Toto je jedna z těch lepších tiskáren přepravních štítků pod 150 € (v akci dokonce pod 100 €). Stačí si stáhnout aplikaci a tisknete na samolepicím štítku, co potřebujete. Tiskárna vytiskne pouze štítek velikosti, kterou požadujete, takže neplýtvá papírem. Navíc, jelikož se jedná o termální tiskárnu nepotřebujete inkoust. V poměru výkon, kvalita a cena je to výhodný nákup.