Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Nejlevnější tiskárny a multifunkce

Každý výrobce má v svém portfoliu základní modely tiskáren a multifunkcí s příznivou, nízkou cenovkou. Vyplatí se investovat do levných tiskáren a co vám mohou takové modely nabídnout? Levná tiskárna ještě nemusí znamenat, že jde o horší nebo méně kvalitní produkt. Výrobci se většinou odrážejí ve výrobě od základních modelů a postupně s označením vyšší řady zvyšují výkon, přidávají funkce, nahrazují některé materiály a ojediněle pozmění design a rozměry v dané modelové řadě.

Pro koho jsou levné tiskárny určeny?

Pokud jste nenáročný uživatel, který měsíčně vytiskne pár černobílých dokumentů, nebo potřebujete tiskárnu pro studenta na domácí úkoly, kde rychlost tisku nehraje až takovou roli, nákup levnější tiskárny je logickým krokem. Nemusíte platit za výkon a funkce, které byste nevyužili. Dnes už i základní modely mají, co nabídnout.

Co můžete očekávat za dostupnou cenu?

I levnější model vám poslouží na tisk černobílých nebo barevných dokumentů v dobré kvalitě. Jde většinou o inkoustové tiskárny a multifunkce. Při laserové technologii si za základní model připlatíte, ale i v tam najdete monochromatickou tiskárnu v dostupné ceně. Rychlost tisku je nižší, což pro běžného uživatele v domácnosti, není podstatné kritérium. Rozlišení se pohybuje od 600 x 600 Dpi iu těch nejlevnějších modelech, což je postačující parametr pro dobrou kvalitu tisku. Při konektivitě budete muset oželet připojení do sítě LAN a bezdrátové připojení, i když někteří výrobci už i do levných modelů možnost připojení do sítě a přes wifi přidávají. NFC byste však hledali zbytečně. Stejně to platí o některých funkcích, jako je automatický oboustranný tisk, bezpečnostní prvky pro tisk v síti, které mají dražší modely. Samotná cena zařízení ze základní modelové řady je nízká, což však neplatí o náplních. Ty v některých případech převyšují cenu tiskárny. Proto se při výběru vhodné laciné tiskárny informujte také o ceně náhradních náplní, případně o používání alternativních náplní, které se prodávají za podstatně nižší cenu, než originály přímo od výrobce.

TOP 3 - levné tiskárny

Canon Pixma iP2850

Základní model výrobce Canon s označením Canon Pixma iP2850 je jednoduchá a cenově dostupná tiskárna pro nenáročného uživatele. Tato kompaktní a designově velmi pěkná tiskárna tiskne vysoce kvalitní tisk za pomoci technologie FINE a náklady na tisk dokáže šetřit používáním velkokapacitních inkoustových kazet XL. Připojuje se klasickým USB kabelem k počítači nebo notebooku, což z ní činí stolní tiskárnu, s vyloučením možnosti tisknout bez přímého přístupu k PC a tiskárně. Tato barevná inkoustová tiskárna dokáže tisknout maximálně formát A4 s rozlišením tisku 4 800 x 600 Dpi, rychlostí 8 černobílých stran a 4 barevné strany A4 za minutu. Sice to není rychlá vysoce efektivní tisk, ale v domácnosti s tím problém mít nebudete. Kromě dokumentů si můžete vytisknout i fotografie a právě tam oceníte volitelné velkokapacitní náplně XL, pro více výtisků.

Plusy

- kompaktní, stylová domácí tiskárna
- design a kvalitní tovární zpracování
- vysoce kvalitní výtisky pomocí technologie kazet FINE
- dobrá rychlost tisku dokumentů formátu A4
- bezokrajový tisk
- možnost používání velkokapacitních náplní XL
- automatické vypínání (tiskárna se vypíná, když není používána)
- cena

Mínusy

- pomalejší tisk
- čas prvního výtisku
- cena náplní

Zhodnocení

Nízká cena, malé kompaktní rozměry a moderní pěkný design, doplňuje velmi jednoduché ovládání. K plusem patří i velmi kvalitní tisk v této cenové hladině. Na druhé straně tu máme, jak minus pomalejší tisk a cenu originálních náplní. Ta je za Multipack jen o něco nižší, než cena samotné tiskárny.
Pokud využíváte i skenování a dáváte přednost multifunkčnímu zařízení za stejnou cenu můžete koupit multifunkci model Canon Pixma MG2450. Ta patří mezi nejlevnější multifunkční zařízení ve velmi dobrém poměru výkonu, dobré kvality tisku a nízké ceny. Kromě tisku využijete i kopírování a skenování, vše v jednom kompaktním zařízení. Plusem je možnost připojení zařízení do LAN sítě. Mínusem je zase cena originálních náplní, hlavně vzhledem k ceně multifunkce a trochu pomalejší tisk a vyšší hlučnost. Pro nenáročného uživatele do domácnosti jde však stále o dobrou a hlavně levnou multifunkční tiskárnu.

HP Officejet Pro 6230

Model výrobce Hewlett-Packard, HP OfficeJet Pro 6230, sice nepatří k těm nejlevnějším, ale jeho cena se na trhu v závislosti na prodejce začíná někde těsně pod 50 €. Vzhledem k tomu, co tato tiskárna nabízí je to tip na velmi dobrý nákup ve výborném poměru výkonu, kvality tisku a příznivé ceny. Pro domácnost s 1 - 3 uživateli a pro studenty je to vhodná barevná inkoustová tiskárna, kterou byste efektivně využili i v menší firmě. Vyniká velmi malou spotřebou energie, která je ve srovnání s laserovou tiskárnou až o 50 % nižší. To vše díky eco systému, který tiskárna v nectnosti automaticky vypne. Jednoduchý nízkoprofilový design a rozumné rozměry vás zbaví starostí s umístěním zařízení. Nenáročné místo si najdete kdekoliv. Tato tiskárna tiskne do maximálního formátu papíru A4 v rozlišení 1 200 x 600 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 18 černobílých výtisků a 10 barevných stran. Doplňováním papíru se nemusíte velmi často zabývat, neboť zásobník na 225 listů vám zajistí dostatečně dlouhou tisk bez doplňování. Co na této tiskárně zaujme je už bohatší konektivita v této cenové kategorii. Kromě klasického USB připojení můžete tiskárnu připojit do LAN sítě a nejpohodlnějším připojením z jakéhokoliv místa v domácnosti nebo kanceláře je bezdrátová tisk. Pomocí wi-fi připojení můžete tisknout i přímo z mobilního zařízení. Dalším plusem je automatický oboustranný tisk se kterou můžete znovu ušetřit nějaké to euro.

Plusy

- kompaktní rozměry
- kvalitní tovární zpracování
- výborná kvalita tisku
- rychlý tisk
- konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)
- automatický oboustranný tisk
- automatické vypnutí v nečinnosti

Mínusy

- trochu vyšší hlučnost
- cena originálních náplní

Zhodnocení

I tento model patří k cenově dostupnějším a za poměrně nízké náklady dostanete výbornou tiskárnu. Kvalita tisku je na výborné úrovni a rychlost je také velmi dobrá. Ve větší domácnosti nebo v menší kanceláří s touto tiskárnou můžete tisknout bezproblémově 200 - 800 stran, což je i výrobcem doporučená měsíční zátěž.
Pokud potřebujete multifunkční zařízení v podobné ceně můžete sáhnout po modelu HP DeskJet Ink Advantage 3635. Kromě tisku vám jedno zařízení nabídne i kopírování a skenování. Znovu jde o inkoustovou barevnou technologii tisku v rozlišení 4 800 x 1200 Dpi. Rychlost tisku je průměrná. Za minutu 8,5 stran černobíle nebo 6 stran barevně. Kvalita tisku je velmi dobrá a kromě připojení USB kabelem využijete i možnost bezdrátového tisku pomocí Wi-Fi připojení. Jednoduché ovládání multifunkce, pohodlná tisk přímo z mobilu a dobrá kvalita tisku jsou plusy tohoto cenově dostupného multifunkčního zařízení pro domácnost.

Samsung Xpress SL-M2026

Pokud vás přece jen láká laserová tiskárna a máte na nákup nižší rozpočet nemusíte zoufat. I v této kategorii tiskáren, které tisknou moderní laserovou technologií najdete levné modely. Jedním z nich je monochromatická laserová tiskárna Samsung ML-2026. Cena se pohybuje od 55 € výše, závisí na prodejce. Plusy jsou vysoká kvalita tisku v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi a velmi dobrá rychlost 20 stran za minutu. Možnost oboustranného tisku je pouze manuální a jedinou možností připojení je USB kabel.

Plusy

- moderní kompaktní design
- intuitivní ovládání
- kvalitní tovární zpracování
- laserová technologie tisku
- vysoká kvalita tisku
- rychlost tisku
- dostatečně velký zásobník (150 listů)
- cena


Mínusy

- pouze monochromatický (černobílý) tisk
- konektivita (pouze USB)
- vyšší cena toneru

Zhodnocení

Pokud hledáte levnější cenově dostupnou laserovou tiskárnu s pohodlným ovládáním a vysokou kvalitou černobílého tisku, je tento model docela dobrou volbou. Tiskne rychle a kvalitně. Čas k vytištění prvního výtisku je zhruba 8,5 sekund. I když disponuje pouze připojením přes USB kabel, dokáže tisknout z jakéhokoliv místa díky službě Google Cloud Print přímo z notebooku, PC nebo mobilních zařízení připojených na web.

Závěr

Pro běžného uživatele, který netlačí velký objem tisku jsou jednoduché modely tiskáren a multifunkcí dobrou volbou. Záleží dobrý poměr: slušného výkonu pro tisk v domácnosti, dokumenty a fotografie tištěné v dobré kvalitě a nízká cena zařízení. Pokud k tomu dostanete i lepší konektivitu v podobě Wi-Fi, nebo nějakou funkci navíc, je to jen plus. Jediné, co u levných tiskárnách zklame je cena náplní. Ta jaksi více bije do očí při porovnávání cena zařízení a cena náplní, u levnějších modelech, jako při těch dražších. I zde si však u většiny tiskáren a multifunkcí můžete snížit náklady použitím alternativních náplní, plně kompatibilních s daným zařízením.