Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Multifunkční tiskárna HP LaserJet M436dn

Spolehlivá multifunkce pro malé a střední firmy

Model HP LaserJet M436dn patří mezi zařízení, které poskytují vysokou výkonnost a efektivitu v malých až středně velkých firmách. Nabízí vše, co od dobrých tiskáren v náročném pracovním prostředí můžete očekávat a svoji výkonnost zvyšuje o podporu tisku formátu A3.

 

Struční charakteristika

Technologie tisku: laserová-monochromatická
Použití firmy / domácnosti: malé, středně velké firmy
Rozhraní tiskárny: USB / LAN
Funkce tiskové / multifunkční: multifunkční - tisk / kopírovanie / skenování
Maximální formát tisku: A3
Automatická obojstranná tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost
Šířka: 560 mm
Hĺbka: 540 mm
Výška: 413 mm
Hmotnost: 25,4 kg

 

Dizajn

Po designové stránce se jedná o velmi příjemné zařízení, které se svou elegantní linií hodí do každé moderní kanceláře. Ergonomicky jemně zaoblené hrany, pěkná barevná kombinace a zajímavý ovládací panel, to vše vytváří stylovou moderní multifunkci. Více, než elegantní design nás zaujímá velikost a ovládání. Co se týče rozměrů, stále můžeme mluvit o kompaktním zařízení, které má síce robusnejší tělo, ale do kanceláře se hodí. Horší to už bude v domácnosti. Budete muset vyhradit trochu více místa. Přístup k ovládacímu panelu a zásobníku papíru je pohodlný z čelní strany. Ovládací panel má na jedné straně výřez na bezproblémový přístup k výtisku. Na panelu se nacházejí všechny důležité tlačítka pro ovládání, numerická klávesnice a křížové tlačítko pro ovládání v menu. Všechno to doplňuje 4-řádkový LCD displej. Na levém okraji zařízení se nacházejí konektory pro připojení USB kabelu a ethernetové kabely. Síťový kabel se zapíná na zadní straně.

 

Funkce do kanceláře

Jedná se o rychlé laserové multifunkční zařízení pro černobílý tisk. Kromě tisku obsahuje i kopírku a skener. Plus je podpora multitaskingu a tisk až do formátu A3. Nechybí automatický oboustranný tisk. Konektivita je zastoupena ve formě klasického USB konektoru pro kabel z tiskárny do PC a portu pro ethernetový kabel. Připojte se k síti LAN a můžete tisknout a sdílet své tiskové zdroje. Bohužel zařízení nepodporuje bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Multifunkční tiskárna HP LaserJet M436dn, vám pomocí tlačítka ID Copy umožní kopírovat obě strany průkazu totožnosti na jednu stranu papíru. Z hlediska funkcí použitelných v kancelářích, tiskárně nic podstatných nechybí. Tiskové úlohy a nastavení dokumentů můžete upravit přímo na displeji zařízení. Jedinou věc, kterou můžeme tomuto modelu vytknout je chybějíci podpora Wi-Fi.

 

Rychlost a kvalita tisku

Tento model tlačí v rozlišení 1 200 x 1200 Dpi. Kvalita je na vysoké úrovni a výtlačky mají výbornou ostrost. Za minutu vytiskne tiskárna 23 stránek v černo-bílém režimu. Výstup prvního výtlačku trvá přibližně 8,8 sekund. Vstupní a výstupní zásobník má kapacitu 250 listů papíru. Nechybí volitelný automatický podávač dokumentů s kapacitou 100 listů. Měsíční výtěžnost zařízení je 2 000 až 5 000 stran, což pokryje i potřeby středně velké firmy. Maximální výkonný cyklus je až 50 000 stran. Tyto hodnoty platí pro standardní formát A4.

 

Plusy tiskárny

- výkon (rychlost procesoru 600 MHz)
- rychlost tisku
- kvalita černobíleho tisku
- all-in-one (tisk, kopírovaní, skenování)
- funkce ID Copy
- duplex (automatický oboustranný tisk)
- ADF (volitelný automaticky podávač)
- konektivita (USB, LAN)
- A3 (maximální formát tisku)


Mínusy tiskárny

- pouze černobílej tisk (netlačí barevně)
- chybí podpora Wi-Fi
- menu v ENG (neobsahuje CA a SK jazyk)
 

Náplně do tískarny

Tiskárna pracuje pomocí laserové technologie a k tisku využívá černou tonerovou kazetu s označením HP 56A (CF256A) LaserJet. Její kapacita je 7 400 stran. Pro tenhle model můžete zvolit i tonerovou kazetu HP 56X (CF256X), která dokáže vytisknout až 13 700 stran. Ušetríte tak náklady v provozu, kde se tiskne velký objem tisku.

Zhodnocení

Multifunkční tiskárna HP LaserJet M436dn je vynikající zařízení pro kancelář, kde je vyžadována vysoká kvalita černobílých dokumentů a rychlost při zpracování velkého objemu tisku. Jediné, co ji lze vytkonout, je absence bezdrátového připojení. Menší mínus je i jazykové menu. Chybí lokalizace do českého nebo slovenského jazyku. Ovládání je však intuitívní a zvládnete to i v anglickém jazyce.

Tip pro vás

Náš tip pro tento model je tonerová kazeta HP 56X s vysokou vyťížeností. Nejen z ekonomického hlediska, ale hlavně pro úsporu času. A nejen to. Znížíte tak dopad na životní prostředí. Neplytvajte časem, ani spotřebním materiálem. Tonerová kazeta se díky automatickému odstranění ochranné pásky a jednoduchému otevření balení mění snadno a pohodlně. Tiskárna disponuje i přesnějším hlídáním toneru v kazetě, pro maximální zužitkování.