Kancelář

Multifunkční tiskárna HP LaserJet M436dn

Spolehlivá multifunkce pro malé a střední firmy

Model HP LaserJet M436dn patří mezi zařízení, které poskytují vysokou výkonnost a efektivitu v malých až středně velkých firmách. Nabízí vše, co od dobrých tiskáren v náročném pracovním prostředí můžete očekávat a svoji výkonnost zvyšuje o podporu tisku formátu A3.

 

Struční charakteristika

Technologie tisku: laserová-monochromatická
Použití firmy / domácnosti: malé, středně velké firmy
Rozhraní tiskárny: USB / LAN
Funkce tiskové / multifunkční: multifunkční - tisk / kopírovanie / skenování
Maximální formát tisku: A3
Automatická obojstranná tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost
Šířka: 560 mm
Hĺbka: 540 mm
Výška: 413 mm
Hmotnost: 25,4 kg

 

Dizajn

Po designové stránce se jedná o velmi příjemné zařízení, které se svou elegantní linií hodí do každé moderní kanceláře. Ergonomicky jemně zaoblené hrany, pěkná barevná kombinace a zajímavý ovládací panel, to vše vytváří stylovou moderní multifunkci. Více, než elegantní design nás zaujímá velikost a ovládání. Co se týče rozměrů, stále můžeme mluvit o kompaktním zařízení, které má síce robusnejší tělo, ale do kanceláře se hodí. Horší to už bude v domácnosti. Budete muset vyhradit trochu více místa. Přístup k ovládacímu panelu a zásobníku papíru je pohodlný z čelní strany. Ovládací panel má na jedné straně výřez na bezproblémový přístup k výtisku. Na panelu se nacházejí všechny důležité tlačítka pro ovládání, numerická klávesnice a křížové tlačítko pro ovládání v menu. Všechno to doplňuje 4-řádkový LCD displej. Na levém okraji zařízení se nacházejí konektory pro připojení USB kabelu a ethernetové kabely. Síťový kabel se zapíná na zadní straně.

 

Funkce do kanceláře

Jedná se o rychlé laserové multifunkční zařízení pro černobílý tisk. Kromě tisku obsahuje i kopírku a skener. Plus je podpora multitaskingu a tisk až do formátu A3. Nechybí automatický oboustranný tisk. Konektivita je zastoupena ve formě klasického USB konektoru pro kabel z tiskárny do PC a portu pro ethernetový kabel. Připojte se k síti LAN a můžete tisknout a sdílet své tiskové zdroje. Bohužel zařízení nepodporuje bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Multifunkční tiskárna HP LaserJet M436dn, vám pomocí tlačítka ID Copy umožní kopírovat obě strany průkazu totožnosti na jednu stranu papíru. Z hlediska funkcí použitelných v kancelářích, tiskárně nic podstatných nechybí. Tiskové úlohy a nastavení dokumentů můžete upravit přímo na displeji zařízení. Jedinou věc, kterou můžeme tomuto modelu vytknout je chybějíci podpora Wi-Fi.

 

Rychlost a kvalita tisku

Tento model tlačí v rozlišení 1 200 x 1200 Dpi. Kvalita je na vysoké úrovni a výtlačky mají výbornou ostrost. Za minutu vytiskne tiskárna 23 stránek v černo-bílém režimu. Výstup prvního výtlačku trvá přibližně 8,8 sekund. Vstupní a výstupní zásobník má kapacitu 250 listů papíru. Nechybí volitelný automatický podávač dokumentů s kapacitou 100 listů. Měsíční výtěžnost zařízení je 2 000 až 5 000 stran, což pokryje i potřeby středně velké firmy. Maximální výkonný cyklus je až 50 000 stran. Tyto hodnoty platí pro standardní formát A4.

 

Plusy tiskárny

- výkon (rychlost procesoru 600 MHz)
- rychlost tisku
- kvalita černobíleho tisku
- all-in-one (tisk, kopírovaní, skenování)
- funkce ID Copy
- duplex (automatický oboustranný tisk)
- ADF (volitelný automaticky podávač)
- konektivita (USB, LAN)
- A3 (maximální formát tisku)


Mínusy tiskárny

- pouze černobílej tisk (netlačí barevně)
- chybí podpora Wi-Fi
- menu v ENG (neobsahuje CA a SK jazyk)
 

Náplně do tískarny

Tiskárna pracuje pomocí laserové technologie a k tisku využívá černou tonerovou kazetu s označením HP 56A (CF256A) LaserJet. Její kapacita je 7 400 stran. Pro tenhle model můžete zvolit i tonerovou kazetu HP 56X (CF256X), která dokáže vytisknout až 13 700 stran. Ušetríte tak náklady v provozu, kde se tiskne velký objem tisku.

Zhodnocení

Multifunkční tiskárna HP LaserJet M436dn je vynikající zařízení pro kancelář, kde je vyžadována vysoká kvalita černobílých dokumentů a rychlost při zpracování velkého objemu tisku. Jediné, co ji lze vytkonout, je absence bezdrátového připojení. Menší mínus je i jazykové menu. Chybí lokalizace do českého nebo slovenského jazyku. Ovládání je však intuitívní a zvládnete to i v anglickém jazyce.

Tip pro vás

Náš tip pro tento model je tonerová kazeta HP 56X s vysokou vyťížeností. Nejen z ekonomického hlediska, ale hlavně pro úsporu času. A nejen to. Znížíte tak dopad na životní prostředí. Neplytvajte časem, ani spotřebním materiálem. Tonerová kazeta se díky automatickému odstranění ochranné pásky a jednoduchému otevření balení mění snadno a pohodlně. Tiskárna disponuje i přesnějším hlídáním toneru v kazetě, pro maximální zužitkování.