Kancelář a škola

Multifunkce Xerox WorkCentre 3025BI

Laserová monochromatická multifunkce za dostupnou cenu

Popularita laserových multifunkčních tiskáren prudce roste. Dnes každý výrobce nabízí v svém portfoliu i takovýto typ zařízení. Cenová dostupnost dostala multifunkce nejen do firem, ale i do domácností. Přestože se cena barevných laserových tiskáren drží stále nahoru, monochromatické laserové tiskárny a multifunkce jsou již v dostupné ceně pro každého. Model Xerox WorkCentre 3025BI je právě z takové kategorie, kde je poměr výkonu, kvality tisku a ceny velmi dobrý. To ho činí zajímavým zařízením nejen do malých firem, ale i do domácnosti.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserový monochromatický tisk
Použití firma/ domácnost: malá firma, domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ WI-FI
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ AirPrint/ Cloud Print
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ano (informační segmentový)

Rozměry a hmotnost

Šířka: 406 mm
Hloubka: 360 mm
Výška: 257 mm
Hmotnost: 7,5 kg

Design

Tento model patří designem spíše k takové klasice kancelářských zařízení. Velikost je docela příjemná i když zařízení nepatří k těm nejmenším a na pracovní stůl se nemusí vejít. Hrany jsou jemně zaoblené a ergonomie je na dobré úrovni. Barevné provedení se nese v duchu Xeroxu tiskáren s jeho bílou a typickou modrou. Modré je i logo výrobce na čelní straně. Ovládací panel, který je podélně se líši šedou barvou a jako celek spolu tyto barvy vyzní pěkně. Ovládání je jednoduché pomocí několika tlačítek a nechybí ani displej. Ten je však malý, jenom informační pro základny údaje, což je škoda protože místa na ovládacím panelu je dost. Zpracování zařízení je velmi kvalitní a použité plasty dostatečně pevné. Spodní část patří výstupu papíru. I když jsme se designem této multifunkce nenadchly, jako klasika nemůže nikoho urazit. A co je důležité přístup k ovládání a samotná práce se zařízením je velmi pohodlná.

Funkce nesklamou

Multifunkce Xerox WorkCentre 3025BI v sobě ukrývá nejen tisk v černobílém režimu, ale také kopírku a skener (barevné skenování). Nabízí klasické připojení pomocí standardního USB kabelu (USB 2.0) nebo bezdrátové připojení přes Wi-Fi. Využít lze i tisk z mobilního zařízení, nechybí ani podpora AirPrint, Google Print a Xerox PrintBack. Kapacita paměti je 128 MB a frekvence procesoru 600 MHz, což stačí, aby tiskové úlohy probíhaly svižně. Zařízení podporuje nejen všechny operační systémy Windows a Mac OS, ale i edice Linuxu a serverové operační systémy. V nastavení zařízení si můžete zvolit režim úspory toneru, tisk brožur, tisk plakátů, jakož i vynechání prázdných stran a nechybí ani tisk více stránek na jeden list papíru.

Rychlost a kvalita tisku

Tisk černobílých dokumentů je výborný. S rozlišením 1 200 x 1 200 Dpi jsou výtisky ostré a ve velmi dobré kvalitě. Za minutu vytiskne zařízení 20 stran v kvalitě (ISO/ IEC 24734). Pro tisk první strany potřebuje zhruba 8,5 sekundy a doba zahřívání je pod 30 sekund. Doporučený měsíční objem je 1 000 stran, ale maximální měsíční zatížení pro tento model se pohybuje až okolo 15 000 stran A4. Bohužel multifunkce nepodporuje automatický oboustranný tisk. Vstupní zásobník má kapacitu maximálně 150 listů a podavač 40 listů. Výstupní kapacita je 100 listů papíru. Podporovány jsou všechny typy kancelářských papírů, karton, obálky, obyčejný papír i recyklovaný papír.

 

Plusy tiskárny

- kvalita tisku
- rychlost tisku
- podpora Wi-Fi
- jednoduché ovládání
- nízké náklady na tisk
- úspora spotřeby
- snadná výměna toneru
- cena

Mínusy tiskárny

- pouze černobílý tisk
- chybí duplex (pouze ruční oboustranný tisk)
- malý displej (špatně čitelný, nepřehledné menu)
- chybí podvícení displeje
- trochu krkolomnější první nastavení Wi-Fi (je nutné připojit a následně odpojit kabel USB)

Náplně do tiskárny

Xerox WorkCentre 3025BI tlačí laserovou technologií a pro monochromatický tisk využívá černý toner. Standardní velikost toneru s označením Toner Xerox 106R02773 dokáže pokrýt 1 500 stran A4. V nabídce je i jako dualpack s označením Toner Xerox 106R03048 (2 x 1 500 stran).

Zhodnocení

Multifunkci Xerox WorkCentre 3025BI můžeme zařadit mezi úsporné, cenově dostupné laserové zařízení, které mají dost výkonu na rychlý tisk většího objemu dokumentů v černobílém režimu. Plusem je možnost kopírování a skenování, vše z jednoho zařízení a bezdrátová konektivita. Využití najde ve vícečlenné domácnosti, ale i v malé firmě.

Tip pro vás

Tento model se prodává i ve verzi s faxem a podporou pro LAN připojení. Stejné označení řady Xerox WorkCentre model 3025 se liší pouze označením. BI pro model bez faxu a označení NI patří verzi LAN s faxem. Cenový rozdíl se pohybuje kolem 800 korun a více podle prodejce.