Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Multifunkce s vysokým výkonem

Canon imageRUNNER C1225iF

Pro náročné pracovní nasazení se vyžaduje výkonné, spolehlivé zařízení s dobrými funkcemi. Právě takovým je model Canon imageRUNNER C1225iF. Jde o vysoce-produktivní, laserovou multifunkci, která udrží vysoké tempo ve středně velké firmě. Všude, kde potřebujete bez zdlouhavých příprav tisknout velký objem tisku, ve vysoké kvalitě a hlavně s rychlým nasazením.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost: malá a středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování / fax/ Apple AirPrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 511 mm
Hloubka: 549 mm
Výška: 610 mm
Hmotnost: 44 kg

Design

Multifunkce svým robustnějším designem a poctivou hmotností dává na první pohled najevo, kam patří. Její místo je ve firemním prostředí, kde bude výkon patřičně využit. Navzdory větším rozměrům má tento model moderní design s mírně zaoblenými hranami a zajímavým ovládacím panelem. Ten se dá v určitém úhlu naklápět a obsahuje kromě tlačítek, numerickou klávesnici a přehledný 8,9 cm dotykový displej. Na přední straně najdete otevírací část, kde se nacházejí tonerové kazety. Ve spodní části se nachází vysouvací vstupní zásobník s nastavitelnými posuvníky pro volitelný formát papíru, až do velikosti A4. Škoda, že multifunkce nemá podporu pro velikost A3. Ovládací panel je vpředu vpravo. Má velmi dobře logicky rozmístěné funkční tlačítka, obsahuje numerickou klávesnici, kterou využijete při faxu a dotykový barevný displej pro pohodlné ovládání. Na pravé straně najdete USB konektor, pro připojení USB klíče pro přímý tisk a síťové tlačítko zapnutí/ vypnutí. To je zajímavě ukryté pod malou otevírací krytkou. Celkový dojem z designu hodnotíme sice kladně, ale na první pohled je jasné, že toto zařízení patří do kanceláře. Pro domácnost bychom vybrali určitě o něco menší multifunkci.

Vysoký výkon a funkce do náročného pracovního prostředí

Model Canon imageRUNNER C1225iF, vám kromě tisku v černobílém i barevném režimu a automatického oboustranného tisku, nabízí kvalitní kopírování, skenování a fax. Skenovat dokáže prostřednictvím sítě, tak přímo do emailu. Podporuje přímý tisk z USB klíče a tisk z mobilních zařízení. S tím souvisí konektivita. Ta je zastoupena klasickým propojením s USB kabelem a připojením pomocí ethernet kabelu do sítě. Pomocí barevného dotykového displeje můžete pohodlně nastavit zařízení a ovládat tiskové úlohy. S připojením k síti získáte správu softwaru a tiskárny v podobě eMaintenance, vzdálenou aktualizaci firmware a nástroj na konfiguraci ovladačů Canon. Důležitou součástí jsou i bezpečnostní funkce. Standardně je to filtrování IP/ Mac adres, IPSEC, SNMP V3.0, IEEE 802.1X, bezpeční tisk, identifikátor oddělení s možností volitelného příslušenství, jako je souprava pro odesílání PDF dokumentů s bezpečnostními funkcemi. Multifunkce díky 1 GB paměti pracuje svižně a podává vysoký výkon i v náročném pracovním prostředí.

Rychlost a kvalita tisku

Kvalita tisku je na vysoké úrovni. Díky laserové technologii jsou výtisky ostré s věrným barevným podáním a sytou černou. Rozlišení tisku je 2 400 x 600 Dpi. Multifunkce vytiskne v režimu čb/ barevně: 25/25 str./min.(A4 jednostranně), 26/26 str./min.(A5 jednostranně), 25/25 str./min.(A4 oboustranně), 26/26 str./min.(A5 oboustranně). Skenovat dokáže rychlostí 25 stran jednostranně, nebo 9 stran oboustranně v černobílém a barevném režimu. První kopii zhotoví přibližně od 8,4 -10,5 sekund (závisí na barevného režimu). Pro nepřetžitý tisk, v co největším objemu dostal tento model vstupní zásobník s kapacitou 550 listů papíru, multifunkční zásobník pro 100 listů a možnost volitelného zásobníku s kapacitou dalších 550 listů papíru. Maximální kapacita se tak může vyšplhat až na 1 200 listů na vstupu. Výstup je něco chudší s kapacitou 250 listů.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní zpracování materiálu
- ergonomický design se zaoblenými hranami
- dotykový displej pro pohodlné ovládání
- vysoká kvalita a rychlost tisku
- automatický oboustranný tisk
- automatický podavač dokumentů DADF
- multifunkce (funkce tisk, kopírování, skenování, fax)
- možnost zapojení do LAN sítě
- podpora mobilního tisku
- přímy tisk z USB klíče
- kapacita vstupního zásobníku s možností rozšíření
- bezpečnostní funkce

Mínusy tiskárny

- větší rozměry
- chybí podpora připojení pomocí Wi-Fi


Náplně do tiskárny

Multifunkce tlačí laserovou technologií pomocí 4 samostatných barevných tonerů. Kapacita černého toneru je 12 000 stran, pro barevné tonery azurový, purpurový a žlutý toner je to 7 300 stran.

Zhodnocení

Multifunkce Canon imageRUNNER C1225iF je výkonným pomocníkem v malé, až středně velké firmě, kde se vyžaduje vysoká efektivita práce. Dokáže zpracovat velký objem tisku bez častého přidávání papíru, díky velkorysé kapacitě vstupního zásobníku, kterou můžete zdvojnásobit. V jednom zařízení získáte barevný tisk ve vysoké kvalitě, rychlou kopírku, skener a fax. Ovládání je komfortní na dotykovém displeji s úhlopříčkou 8,9 cm. Pochvalu zaslouží bezpečnostní funkce a plusem je možnost rozšíření tiskárny o další příslušenství. Ušetřit můžete používáním automatického oboustranného tisku a velkokapacitními tonery. Jako mínus hodnotíme absenci Wi-Fi a maximální velikost papíru A4. S takovou výkonnou tiskárnou si umíme v kanceláří představit i tisk formátu A3 při dokumentech s grafy, nebo tisk různých marketingových dokumentů.

Tip pro vás

Model Canon imageRUNNER C1225iF má pro vstup do servisního módu systém stlačení: tlačítko domů (ikona), tlačítka 1 a 8 (numerická klávesnice) a znovu tlačítko domů.