Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Lexmark MX617de

Společnost Lexmark pokrývá širokou škálu tiskáren a řešení pro podniky a domácí uživatele. I když nemá takový podíl na trhu s tiskárnami, jako výrobci Canon, Hewlett-Packard, Brother, Epson nebo OKI, brand Lexmark patří ke známým a dobře hodnoceným výrobcům. V portfoliu najdete tiskárny a multifunkce pro malé, středně velké firmy a velké podniky. Model Lexmark MX617de pokryje potřeby pracovních skupin, které tisknou měsíčně 2 500 až 10 000 stran. Je zařízením ze speciální řady vhodným do malé až středně velké firmy, kde se vyžaduje vysoké pracovní nasazení, spolehlivý a kvalitní tisk. Spolu s růstem vaší firmy a zvýšenými požadavky je tento model připraven se pomocí rozšíření, přizpůsobit novým podmínkám a velikosti firmy.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: laserová, monochromatický tisk
Použití firma/ domácnost: malé a středně velké podniky
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 489 mm
Hloubka: 479 mm
Výška: 561 mm
Hmotnost: 28 kg
 

Praktický moderní design

 
Navzdory rozměrům působí multifunkce příjemným moderním dojmem. Ergonomicky design doplňuje praktické umístění ovládacích prvků, pro co nejpohodlnější ovládání. Dominantním prvkem zařízení je dotykový, barevný LCD displej na přední straně. S úhlopříčkou 7 "(17,8 cm) přináší komfort ovládání, jako při tabletě. V bílo-šedém provedení vypadá multifunkce decentně a určitě nebude rušit v prostoru kanceláře. Přední část má pěkně navržené předěly. Spodní část patří vstupní přihrádce na 150 listů papíru, nad ní se nachází integrovaný zásobník papíru s kapacitou 550 listů papíru. Uprostřed vidíme předěl, za kterým se po otevření ukrývá tonerová kazeta. Její výměna je jednoduchá a pohodlná. Nad vstupními zásobníky je designový otvor, jehož hlavní účel je výstup papíru. Vrchní část zařízení patří plochému skeneru s automatickým podavačem. Ovládací panel na přední straně je mírně zkosený a kromě dotykového displeje na něm najdete i numerickou klávesnici a pár základních tlačítek. Nesmíme zapomenout ani na USB port pod ovládacím panelem, který je určen pro přímý tisk z USB klíče. Součástí multifunkce je i interní slot na kartu. Celkový vizuální dojem je velmi příjemný a model Lexmark MX617de se hodí do moderního pracovního prostředí.
 
 
 

Spolehlivý výkon a funkce na výbornou

 
Po funkční stránce této multifunkci není, co vytknout. Kromě monochromatického tisku v max. formátu A4 nabízí také kopírování, barevné skenování, síťové skenování a fax. Bezproblémový chod a spolehlivý tisk má na starosti procesor Dual Core 800 Mhz a standardní paměť 1 024 MB. Ta je rozšiřitelná až na 3 072 MB. Konektivita je zastoupena připojením pomocí USB kabelu a možností zapojení do LAN sítě ethernet kabelem. Tisk z mobilního zařízení můžete díky aplikací Lexmark mobile Print a nastavení v zařízení nebo pomocí volitelného adaptéru do sítě Wi-Fi. Multifunkce tlačí v černobílém režimu a nechybí automatický oboustranný tisk. Skenovat můžete barevně a také zde můžete využít duplex a automatický podavač. Kromě standardní výbavy je model Lexmark MX617de připraven k rozšíření pomocí příslušenství podle potřeb vaší firmy. Kromě zvětšení vstupní kapacity papíru přídavným zásobníkem lze rozšířit vnitřní paměť, jakož i úložný prostor pomocí harddisku nebo paměťové karty. Multifunkci můžete obohatit io integrovanou sešívačku, která dokáže sešívat až 20 listů papíru najednou. V rámci bezpečnosti tisku je model Lexmark MX617de připraven k instalaci kontaktního nebo bezkontaktního ověřovacího zařízení, které se připojí k přední části zařízení. Pomocí ověření bezkontaktní kartou nebo zadáním přihlašovacích údajů je ověřený přístup k tiskárně a tiskovým úlohám. Mezi příslušenstvím kompatibilním pro tento model najdete i nastavitelný stojan a otočnou skříňku s úložným prostorem. Možnosti rozšíření jsou bohaté. Ze základního modelu ve standardní konfiguraci pro malý podnik, dostanete rázem zařízení pro středně velkou až velkou pracovní skupinu.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Jelikož jde o multifunkci pro podnikový tisk, kvalita a rychlost úkolů musí splňovat určitý standard pro náročnější pracovní nasazení. Model Lexmark MX617de tlačí pomocí laserové technologie v monochromatickém režimu s rozlišením tisku 1 200 x 1 200 Dpi. Start první strany zvládne za necelých 6,5 sekund. Za minutu vytiskne nebo zkopíruje 47 stran nebo 20 stran oboustranně (formát A4). Skener si v monochromatickém režimu pořadí se 45 až 48 stranami A4 za minutu. Oboustranně to je 20 černobílých stran za minutu. Rychlost barevného skenování je 30 stran jednostranně nebo 13 až 15 stran oboustranně za minutu. Dostatečná vstupní kapacita standardně 650 listů papíru (max. Rozšiřitelná na 2 300 listů) a rychlost tisku zajistí efektivní plnění tiskových úloh ve velkém objemu. Tisk na výstupu je na výborné úrovni. Zobrazení černé barvy a odstínů šedé poskytuje vynikající kvalitu.
 
 
Plusy tiskárny
 
- moderny design
- komfortní ovládání pomocí dotykového displeje
- multifunkce (tisk, kopírování, skenování, fax)
- konektivita
- výkon a rychlost tisku
- kvalita tisku
- automatický oboustranný tisk a skenování (duplex)
- automaticky podavač (ADF)
- volitelné možnosti rozšíření
- bohatá nabídka přídavného příslušenství
- možnost zvýšení úrovně bezpečnosti
- vstupní kapacita papíru (max. 2 300)
 
Mínusy tiskárny
 
- pouze čb tisk
- bez integrace Wi-Fi ve standardní konfiguraci
- cena originálních náplní
 

Náplně do tiskárny

 
Multifunkční tiskárna Lexmark MX617de používá pro tisk černý toner Lexmark s označením 51B2000. Standardní kapacita má vytíženost 2 500 stran s 5 % pokrytím. Multifunkce je kompatibilní i s velkokapacitními tonery. Pro snížení nákladů lze používat i alternativní tonerové kazety, které jsou kvalitativně srovnatelné s originály a splňují mezinárodně standardy.
 

Zhodnocení

Monochromatická multifunkce Lexmark MX617de patří mezi výkonné zařízení pro podnikový tisk. Jejím největším plusem jsou možnosti rozšíření. Výrobce vyzdvihuje u produktů z této modelové řady, že jsou připraveny růst s růstem vaší firmy. Můžete začít základním modelem ve standardní konfiguraci v malé firmě. Tak, jak se bude vaše firma zvětšovat a objem, nároky na tisk narůstat, můžete zařízení přizpůsobit novým potřebám. Volitelně můžete upravit hardware integrací modulů a komponenty, jakož i přídavným příslušenstvím. Samozřejmě, že rychlost tisku a její kvalitu nezměníte, ale ta je pro černobílý tisk výborná. Překvapením je také startovací toner, který mě vyváženost 5 000 stran. Příjemný design a ovládání pomocí velkého displeje jsou dalšími plusy. Pomocí dotykového displeje a připojení k síti můžete odesílat skenované dokumenty přímo na email. Kromě komfortního ovládání, vám displej zobrazí i stav toneru a monitorování tiskárny a jejího provozu. Pro pracovní skupinu, kde se měsíční objem tisku pohybuje do 15 000 stran je to vhodné řešení. Přesto má model Lexmark MX617de na trhu dost konkurentů. Multifunkce Brother DCP-L6600DW, určená pro podnikový tisk je výrazným konkurentem za nižší cenu.
 

Tip pro vás

 
Pokud si zařízení Lexmark zaregistrujete do 90 dní od zakoupení, vaše tiskárna bude kryta až 4-letou rozšířenou zárukou. Tento benefit si můžete uplatnit na všechny produkty Lexmark pro malé a středně velké podniky.