Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Lexmark MC3326adwe

Nabídka tiskáren pro malé a středně velké pracovní skupiny má na trhu bohaté zastoupení. Výrobci se snaží tento segment podchytit výkonnými modely. Lexmark má v kategorií tiskáren pro malé a středně velké podniky několik zajímavých modelů. Multifunkce Lexmark MC3326adwe je jedním z nich. Nabízí plnohodnotné funkce do kanceláře, kde se vyžaduje efektivita a bezpečnost tisku.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: barevná laserová
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Lexmark mobile Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 411,2 mm
Hloubka: 394,1 mm
Výška: 344,4 mm
Hmotnost: 22,7 kg


Design

Tento model se neliší velmi od ostatních kancelářských tiskáren. V bílo-šedém barevném provedení s jemně zaoblenými hranami působí zařízení moderně. Ovládání a manipulace se spotřebním materiálem jsou pohodlné. Horní část patří plochému skeneru s masivním automatickým podavačem předloh na 50 listů. Na přední části vlevo je integrovaný LCD displej s dotykovým ovládáním o úhlopříčce 7,2 cm. Je v mírném úhlu, což je výhodou pro velmi dobrý přístup. V podstatě je to ovládací panel s displejem, s jedním hardwarovým tlačítkem pro zapnutí tiskárny hostitelským USB portem. Po otevření předního víka se uživatel dostane ke čtyřem samostatným tonerovým kazetám. Ve spodní části zařízení je vstupní zásobník pro 250 listů papíru. Na zadní části je port pro připojení ethernetového kabelu a usb kabelu pro zapojení k PC. Multifunkce má kvalitní tovární zpracování a díky robustní konstrukci je stabilní i během náročného provozu. Velkou mírou k tomu přispívá i ocelový rám zařízení.

 

Funkce s důrazem na bezpečnost

Multifunkce Lexmark MC3326adwe zastřešuje funkce tisku, kopírování, skenování a faxu. Nechybí automatický oboustranný tisk a automatický podavač dokumentů ADF. Co se týče konektivity, ta je zastoupena možností propojit tiskárnu k PC pomocí USB kabelu, standardně ji připojit k Wi-Fi a používat tiskárnu i s mobilním zařízením a tretí možností je zapojení zařízení do LAN sítě pomocí Ethernetu. Pro mobilní používání je zde možnost tiskového výstupu přes aplikaci Lexmark Mobile Print nebo prostřednictvím technologie Mopro a AirPrint Apple. Multifunkce podporuje bezpečnostní funkce pro zachování bezpečnosti tisku dokumentů a přístup k tiskovým úlohám. Dokumenty lze zabezpečit před neopravených přístupem pomocí PIN kódu, omezit přístup ke speciálním funkcím nebo zakázat uživateli používání zařízení. Je možné nainstalovat a spravovat šifrovací certifikáty, nastavovat omezení přehlasovaní pro ovládací panel a uzamknout uživatele až na 60 minut po nastaveném počtu neúspěšných pokusů o přihlášení.


Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne pomocí laserové technologie barevně i černobílé. Rychlost tisku se pohybuje někde okolo 24 stran za minutu v monochromatickém i barevném režimu. Při oboustranném tisku je to 13 stran za minutu v obou režimech. Čas potřebný k vytištění první strany je přibližně 10,6 sekund. Rozlišení tisku je 600 x 600 Dpi. Rychlost kopírování je 26 stran a skenování je 20 stran za minutu. Při kopírování je maximum pro zvětšení 400%. Doporučené měsíčně zatížení je 600 až 2 500 stran a maximální zatížení je 50 000 stran tisku. Kvalita tisku dokumentů je na velmi dobré úrovni. Docela dobře obstojí i barevné fotografie. Samozřejmě se to nedá srovnat s fotografickými tiskárnami. Ale produktové fotografie pro interní použití ve firmě zvládne tiskárna v pohodě.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kvalitní ocelová konstrukce
- stabilita během dlouhodobého provozu
- výkonný hardware
- automatický oboustranný tisk
- ADF automatický podavač předloh
- multifunkčnost (tisk, kopírování, skenování, fax)
- podpora Apple AirPrint, Mopria
- konektivita USB, LAN, Wi-Fi
- skenování přímo do emailu
- host USB
- pohodlné ovládání
- kvalita tisku
- vysoký maximální pracovní cyklus
- bezpečnostní funkce


Mínusy tiskárny

- vyšší provozní náklady
- chyba podpora Wi-Fi Direct, NFC

 

Náplně do tiskárny

Do tiskárny Lexmark MC3326adwe jdou čtyři samostatné tonerové kazety systém CMYK. Ve standardní verzi s vytížením 1 500 stran tisku je to černý toner s označením C322OKO, purpurový C322OMO, azurový toner C322OCO a žlutý toner C322OYO. K dispozici jsou i velkokapacitní tonerové kazety s označením C322HKO, C322HCO, C322HMO a C322HYO. Ty poskytují tisk 2 500 stran barevné tonerové kazety a 3 000 stran černá tonerová kazeta. Prostřednictvím programu společnosti Lexmark sběr kazet mají uživatelé možnost bezplatné recyklace prázdných kazet.


Zhodnocení

Multifunkce obsahuje vše podstatné pro efektivní tisk v pracovních skupinách, kde se tiskne objem tisku od 600 až 2 500 stran. Má dobrou konektivitu, velmi stabilní konstrukcí sestávající z ocelového rámu a kvalitních součástek s dlouhou životností. S kvalitou tisku problém nebude. Jako mínus jsou zde trochu vyšší náklady na tisk. Velkým plusem jsou zase široké možnosti bezpečnostních funkcí.