Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Lexmark MC3224dwe

Stylová multifunkce s výborným výkonem

Společnost Lexmark uvedla na trh novou produktovou řadu tiskáren GO Line, kam patří i velmi zajímavý model Lexmark MC3224dwe. Jde o barevnou multifunkci, která tlačí laserovou technologií ve vysoké kvalitě. Svým výkonem dokáže pokrýt potřeby menší firmy, domácí kanceláře nebo kanceláře živnostníka. Tato multifunkce má vše, co může potřebovat i náročný poživatel a navíc se prodává s dostupnou cenovkou. V poměru výkon, kvalita tisku a cena o ní určitě stojí uvažovat. Co všechno nabízí ve velmi pěkném moderním provedení?

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost: domácí kancelář/ malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print / Mopro
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování / skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 394 mm
Hloubka: 411 mm
Výška: 307 mm
Hmotnost: 18,2 kg

Stylový moderní design

Multifunkce má kompaktní rozměry a velmi pěkný moderní design. Plasty jsou pevné a tovární zpracování velmi kvalitní. V dvoubarevné kombinaci bílé a tmavošedé působí zařízení svěže a stylově. Hrany jsou jemně zaoblené a ergonomie je na velmi dobré úrovni. Horní část patří plochému skeneru s rovným krytem a hned pod ním se nachází výstup pro papír. Přední část se vyhrazená pro dotykový LCD displej, pomocí kterého se multifunkce zapíná a ovládá. Pod ním je prostor pro 4 samostatné tonerové kazety s uzavíracím krytem a spodní část je vyhrazena pro výstupní zásobník papíru. V zadní části zařízení jsou konektory pro USB a ethernet kabel. Nachází se tam i odpadní nádobka pro zbytkový toner. Celkový design je minimalistický a velmi příjemný.

 

 

Množství funkcí i těch bezpečnostních

Vše potřebné pro tiskové úlohy v malém pracovním týmu tato multifunkce hravě zvládne. O svižný chod se stará 1 GHZ procesor a 512 MB paměť. V jednom zařízení nabízí 3 plnohodnotné funkce. Kromě barevného tisku i barevné kopírování a skenování. Nechybí podpora mobilního tisku prostřednictvím Google Print, AirPrint a Mopro. Skenovat lze přímo do e-mailu, cloudu a mobilních zařízení. Bohatá konektivita je zastoupena klasickým USB zapojením pomocí kabelu do pc, připojením zařízení pomocí ethernet kabelu do LAN sítě a nechybí ani podpora bezdrátového tisku pomocí standardního připojení Wi-Fi. Pro rychlý tisk s úsporou papíru nabízí multifunkce automatický oboustranný tisk. Model Lexmark MC3224dwe patří do řady GO Line, která je přátelská k životnímu prostředí a obsahuje unikátní režim úspory energie. Uživatelské prostředí je intuitivní a v lokalizovaném menu se pohybujete pomocí dotykového displeje s úhlopříčkou 2,8 ". Na velmi dobré úrovni jsou bezpečnostní funkce, které mimo jiné splňují přísné normy Evropské unie tykající se GDPR (ochrana osobních údajů). Zařízení má funkci nastavení osobního PIN přístupu pro tiskové úlohy a další možnosti nastavení bezpečné tisku.

Rychlost a kvalita tisku

Zařízení pracuje svižně a za minutu dokáže vytisknout 22 stran v barevném nebo monochromatickém režimu. Rozlišení tisku je 600 Dpi. Doba tisku první strany je přibližně 11 sekund. Vstupní zásobník má kapacitu 250 listů papíru a na výstupu je to 100 listů. Doporučený měsíční objem tisku je 600 až 1 500 stran. To je vytížení pro menší pracovní skupinu do kanceláře, kde se pravidelně tlačí nebo do vícečlenné domácnosti. Maximální vytížení, které zařízení zvládne je až 30 000 stran. Samozřejmě tato hodnota je uváděna pro mimořádné jednorázové období a ne pro pravidelné měsíční zatížení zařízení. Kvalita monochromatického i barevného tisku je na výborné úrovni. Dokumenty s grafikou a obrázky dosahují výborně barevné podání a černobílé dokumenty mají velmi dobrou ostrost i s menším písmem. Tisk fotografií není silná stránka tohoto zařízení, protože tento model je primárně určen pro tisk dokumentů do firemního prostředí.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní rozměry
- moderní design
- rychlost a kvalita tisku
- barevný tisk
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- multifunkčnost (3 v 1)
- skenování do e-mailu, mobilních zařízení
- velký přehledný displej
- bohatá konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)
- lokalizace menu do CZ / SK

Mínusy tiskárny

- nemá přímé USB pro připojení flashdisku
- kapacita papíru na výstupu
- absence automatického podavače dokumentů (ADF)
- zatím nepodporuje alternativní náplně

Náplně do tiskárny

Multifunkce používá pro tisk 4 samostatné tonerové kazety: azurová, purpura, žlutá a černá. Kapacita náplní je 1 500 stran A4 při 5 % pokrytí. Výměna je jednoduchá a zabere jen pár vteřin. Pokud dojde některý z barevných tonerů multifunkce stále dokáže tisknout v monochromatickém režimu černobílé dokumenty.

Zhodnocení

Multifunkce Lexmark MC3224dwe je kombinovaným zařízením pro tisk, kopírování a skenování ve vysoké kvalitě v monochromatickém i barevném režimu. Výkonem zvládne tiskové úlohy v malé firmě nebo náročnější domácnosti. Prakticky jí nechybí nic podstatného. Má skvělou konektivitu, funkce zabezpečení ve firmě a možnosti bezdrátového tisku a tisku z mobilních zařízení. K plusem patří podpora automatického oboustranného tisku a kladné hodnocení si zaslouží já moderní, stylový design. Naopak mínusem je menší kapacita papíru na výstupu 100 listů a průměrná na vstupu 250 listů. Chybí nám ADF při skenování, čímž by se zvýšila rychlost pracovních úkolů. Pro tento model zatím nejsou na trhu kompatibilní alternativní náplně, kterými by se náklady značně snížily. Originální náplně navzdory vysoké kvalitě přinášejí i vyšší cenu za tisk jedné strany.

Tip pro vás

Pokud je pro vás automatický podavač důležitý, můžete se podívat na skoro totožný model Lexmark MC3224adwe. Ten již obsahuje i automatický podavač dokumentů (ADF). Za tuto funkci si připlatíte si přibližně 1 000 korun.