Kancelář a škola

Lexmark MC2640adwe

Výkonná barevná multifunkce

Pokud hledáte multifunkční tiskárnu s dostatečným výkonem a kvalitním výstupem pro středně velkou firmu, s vysokým pracovním nasazením, je Lexmark MC264adwe dobrým kandidátem. Nejen kvalitní tisk, ale také rychlost, díky výkonnému procesoru Quad Core 1,2 GHz a standardní paměti 2 084 MB, jsou zárukou bezproblémového chodu zařízení. Poradí si s náročnými pracovními úkoly. Tento model podle výrobce zvládne zatížení max. až 100 000 stran měsíčně.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost: malá a středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax/ AirPrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano  

Rozměry a hmotnost

Šířka: 588 mm
Hloubka: 462 mm
Výška: 442 mm
Hmotnost: 27,1 kg

Příjemný design do kanceláře

Multifunkce Lexmark MC2640adwe má design spíše praktický. V pracovním prostředí nepůsobí rušivě, právě naopak moderním, ergonomickým vzhledem a pohodlným ovládáním dostává punc praktičnosti. Ovládací panel je na přední straně a je k němu bezproblémový přístup. Můžeme říci, že tvoří dominantní část. Nacházejí se tam ovládací tlačítka, numerická klávesnice a dotykový, barevný LCD displej s úhlopříčkou 10,9 cm. Zařízení je kvalitně zpracované a příjemný vzhled dodává dvoubarevné provedení bílé a tmavošedé. Horní část patří skeneru s podavačem papíru, vzadu je výstup papíru. Spodní zase vstupnímu zásobníku papíru s kapacitou 250 listů. Přestože tiskárna má své rozměry, můžeme stále hovořit o kompaktním zařízení pro kancelář s příjemným designem.

Funkce

Modelu Lexmark MC2640adwe nechybí nic důležitého pro tisk v malé nebo středně velké firmě. Vyniká především výborným výkonem o který se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz a dostatečně velkou pamětí 2 084 MB, kterou lze rozšířit až na 6 144 MB. Multifunkce obsahuje jednoprůchodový plochý oboustranný skener s automatickým podavačem na 100 listů. Podporuje funkci automatického oboustranného tisku a kromě barevného tisku, kopírování a skenování můžete využívat i fax. Konektivita je výborná a nemusíte se bát, že budete odkázán pouze na propojení USB kabelem. V zadní části zařízení se nachází port pro ethernet kabel a zapojení do LAN sítě. Nechybí připojení pomocí Wi-Fi a možnost bezdrátového tisku z mobilních zařízení. Využít lze i tisk z cloudových služeb.

Rychlost a kvalita tisku

Nejdůležitější je výstupní tisk a pro efektivní využití v náročném pracovním prostředí i rychlost. Lexmark MC2640adwe obstojí v tvrdé konkurenci na výbornou. Dosahuje vysokou kvalitu barevného i černobílého tisku pomocí laserové technologie a díky kalibraci PANTONE®, integrovaným stránkám s barevnými vzorky a náhradě barev Lexmark zajistí profesionální, přesnou tisk v své režií. Obsahuje integrované nástroje, kterými můžete řídit tisk a ušetřit toner. Multifunkce tlačí v rozlišení 2 400 x 600 Dpi v barevném režimu a 1 200 x 1 200 Dpi v černobílém režimu. Tisk první strany trvá přibližně 8 sekund. Za minutu vytiskne tento model 38 stran A4. Při duplexním tisku je to 19 stran. Maximální velikost papíru se kterým dokáže tiskárna pracovat je formát A4. Ani rychlost kopírování a skenování vás nebude brzdit v práci. Pro rychlou, nepřetržitý tisk využijete vstupní zásobník s kapacitou 250 + 1 list standardně, který můžete rozšířit až do kapacity 1 450 listů, přídavným zásobníkem. Výstup papíru je 150 stran. Doporučená měsíční zátěž je přibližně 1 500 až 10 000 stran tisku.

 

Plusy tiskárny

- příjemný, ergonomický design
- kvalitní konstrukce
- vysoký výkon
- pohodlné ovládání
- přehledný 10,9 cm LCD displej
- kvalita a rychlost tisku
- funkce
- konektivita
- duplex
- ADF (automatický podavač)
- možnost rozšíření paměti
- možnost zvětšení vstupní kapacity (přídavný zásobník)
- funkce zabezpečení (GDPR ready)

Mínusy tiskárny

- hmotnost (při častém přenášení)
- větší rozměry (pro domácnost)
- cena náplní

Náplně do tiskárny

Model Lexmark MC2640adwe tlačí laserovou technologií pomocí 3 barevných tonerů a 1 černého toneru (CMYK). Standardně mají tonerové kazety kapacitu 6 000 stran pro černý toner a 2 300 stran pro barevné tonery. Velkokapacitní tonerové kazety mají vytíženost 8 000 stran černý toner a 3 500 stran barevné tonery. Společnost Lexmark má v nabídce i patentované tonerové kazety se slevou v rámci programu vrácení. Ty však mají určitá omezení. Jsou pro jednorázové použití a vrácení prázdných kazet přímo společnosti Lexmark.

Zhodnocení

Multifunkce Lexmark MC2640adwe je velmi dobrým modelem pro malou až středně velkou firmu. Dokáže svým výkonem a kvalitou pokrýt požadavky v pracovní skupině, kde je potřebný rýchly tisk ve velkém objemu, bez zbytečných prostojů. Netvrdíme, že jde o nejlepší multifunkci v této třídě, protože konkurence je silná. Celkově však zařízení nic podstatného nechybí. Dokáže tisknout rychle, ve vysoké kvalitě, má výbornou konektivitu a funkce. Jako mínus vidíme hmotnost, proto na přenášení to nebude ta správná tiskárna. Pokud ji však máte v kanceláři na jednom místě, nebude to pro vás problém. Právě naopak oceníte pevnou, stabilní konstrukci.

Tip pro vás

Společnost Lexmark je známá svým ekologickým postojem, a v rámci programu Lexmark Rewards nabízí zdarma tonerové kazety s vysokou kapacitou. Podmínkou je zavázání se používat pouze originální toner a vrácení prázdných kazet společnosti na recyklaci.