Kancelář

Lexmark MB2236adwe

Jedním z oceněných modelů Buyers Lab, BLI 2019 je i univerzální tiskárna výrobce Lexmark. Monochromatická multifunkce MB2236adwe je kompaktním zařízením, které se vejde do jakéhokoli prostoru i na pracovní stůl a poskytuje kvalitní tisk, kopírování, skenování a fax. Plnohodnotné funkce do malé až středně velké kanceláře výrobce ukryl v příjemném designu a kompaktní velikosti. Dostatečně velký vstupní zásobník a výborná konektivita přispívají k výhodám tohoto modelu. A to není zdaleka všechno, čím se může tato multifunkce pochlubit. Výkon navzdory tichému provozu a výborné ovládání ji řadí mezi pracovní koně za dostupnou cenu, které netřeba přehlížet.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopro
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 415 mm
Hloubka: 360 mm
Výška: 352 mm
Hmotnost: 10 kg

Elegantní design

Multifunkce Lexmark MB2236adwe má kompaktní rozměry a příjemný design s jemně zaoblenými hranami. Horní část patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů na 50 listů papíru. Tato část mírně přesahuje šířku těla zařízení. Ve středu, který je o pár cm užší je výstup papíru. Na přední straně vlevo se nachází přehledný 7,2 cm LDC displej s dotykovým ovládáním. Těsně pod ním je hostitelský USB port. Jediné hardwarové tlačítko ON/ OFF je vpravo. Spodní část zařízení je vyhrazena hlavnímu vstupnímu zásobníku papíru s kapacitou 250 listů a volitelnému zásobníku na 1 list papíru. V zadní části multifunkce najdete konektory pro zapojení do elektrické sítě, pro připojení USB a ethernet kabelu. Tovární zpracování je kvalitní a zařízení má stabilní konstrukci. Po stránce designu a kvality materiálů nemáme co multifunkci vytknout.

Funkce chválime

Model Lexmark MB2236adwe nabízí svou multifunkčnost nejen v kvalitním tisku, kopírování a skenování, ale i ve funkci faxu a automatickém podavači dokumentů. Kromě toho se tiskárna vyznačuje různými funkcemi úspory energie - důkazem je certifikát ENERGY STAR, který deklaruje šetrnost ke zdrojům. Multifunkce tak dokáže i přes nízkou spotřebu pracovat s vysokým výkonem. Díky funkci automatického oboustranného tisku dokážete efektivně zpracovat tiskové úlohy. Na velmi dobré úrovni je konektivita. Té prakticky nechybí žádná z možností. Zařízení lze připojit pomocí USB kabelu k pc nebo využít bezdrátové připojení přes Wi-Fi. Další možností je připojení do LAN sítě pomocí ethernetového kabelu. Nechybí USB port pro zapojení externího USB zařízení a přímý tisk. Tisknout lze pohodlně z mobilních zařízení. O spolehlivý chod se stará 2-jádrový procesor 1 Ghz a 512 MB RAM. Ovládání a nastavení je intuitivní a to díky přehlednému dotykovému displeji e-Task. Velkým plusem je funkce integrovaného pracovního postupu, která zahrnuje skenování do sítě, skenování do e-mailu a vlastní cloudový konektor společnosti Lexmark. Ten vám pomůže integrovat tisk a skenování do standardních cloudových služeb.

Rychlost a kvalita tisku

Laserová tiskárna MB2236adwe vytiskne max. 30 000 stran měsíčně, aniž by se zhoršila kvalita nebo rychlost. Doporučený měsíční objem tisku je 2 500 stran. Multifunkce tlačí v rozlišení 2 400 Dpi a zpracuje 34 stran za minutu. Potřebuje méně než 8 sekund na první stranu ve formátu A4. Kromě toho je zařízení MB2236adwe vybaveno duplexní jednotkou. Pokud chcete tisknout dokumenty na obě strany, dokáže je za minutu vytisknout 17 a tím ušetříte papír a snížite si tak náklady. Kvalita černobílého tisku je vysoká a dokumenty mají vynikající ostrost.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- stabilní konstrukce
- příjemný design a ergonomie
- kompaktní velikost
- kvalita monochromatického tisku
- pohodlné ovládání
- přehledný LCD displej
- bohatá konektivita
- funkce zabezpečení tisku
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- nízké náklady tisku
- tichý provoz

Mínusy tiskárny

- pouze monochromatický tisk

Náplně do tiskárny

Do této multifunkce jde samostatná kazeta s černým tonerem. Můžete si ji vybrat podle kapacity. Toner Lexmark B222000 je standardní náplň s výtěžností 1 200 stran při 5 % pokrytí tisku. Toner s vyšší kapacitou má označení Lexmark B222H00 a vytíženost má 3 000 stran. Velkokapacitní toner Lexmark B222X00 dokáže vytisknout při 5 % pokrytí až 6 000 stran tisku. Originální toner Unison™ má kvalitní složení, které je nezbytné pro výkon tiskového systému Lexmark. Jeho největším benefitem je, že nepřetržitě poskytne vysokou kvalitu obrazu, zajistí dlouhodobou spolehlivost tiskového systému a podporuje prvotřídní udržitelnost.

Zhodnocení

Společnost Lexmark má v portfóliu několik vynikajících zařízení vhodných do malé a středně velké pracovní skupiny, které splňují všechny standardní požadavky ve vysoké kvalitě a produktivní tisk. Model Lexmark MB2236adwe má na trhu několik silných konkurentů jiných výrobců, ale jeho silnou stránkou je dostupná cena, nízká spotřeba energie, náklady na tisk a mimořádně tichý provoz.