Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Lexmark MB2236adwe

Jedním z oceněných modelů Buyers Lab, BLI 2019 je i univerzální tiskárna výrobce Lexmark. Monochromatická multifunkce MB2236adwe je kompaktním zařízením, které se vejde do jakéhokoli prostoru i na pracovní stůl a poskytuje kvalitní tisk, kopírování, skenování a fax. Plnohodnotné funkce do malé až středně velké kanceláře výrobce ukryl v příjemném designu a kompaktní velikosti. Dostatečně velký vstupní zásobník a výborná konektivita přispívají k výhodám tohoto modelu. A to není zdaleka všechno, čím se může tato multifunkce pochlubit. Výkon navzdory tichému provozu a výborné ovládání ji řadí mezi pracovní koně za dostupnou cenu, které netřeba přehlížet.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopro
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 415 mm
Hloubka: 360 mm
Výška: 352 mm
Hmotnost: 10 kg

Elegantní design

Multifunkce Lexmark MB2236adwe má kompaktní rozměry a příjemný design s jemně zaoblenými hranami. Horní část patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů na 50 listů papíru. Tato část mírně přesahuje šířku těla zařízení. Ve středu, který je o pár cm užší je výstup papíru. Na přední straně vlevo se nachází přehledný 7,2 cm LDC displej s dotykovým ovládáním. Těsně pod ním je hostitelský USB port. Jediné hardwarové tlačítko ON/ OFF je vpravo. Spodní část zařízení je vyhrazena hlavnímu vstupnímu zásobníku papíru s kapacitou 250 listů a volitelnému zásobníku na 1 list papíru. V zadní části multifunkce najdete konektory pro zapojení do elektrické sítě, pro připojení USB a ethernet kabelu. Tovární zpracování je kvalitní a zařízení má stabilní konstrukci. Po stránce designu a kvality materiálů nemáme co multifunkci vytknout.

Funkce chválime

Model Lexmark MB2236adwe nabízí svou multifunkčnost nejen v kvalitním tisku, kopírování a skenování, ale i ve funkci faxu a automatickém podavači dokumentů. Kromě toho se tiskárna vyznačuje různými funkcemi úspory energie - důkazem je certifikát ENERGY STAR, který deklaruje šetrnost ke zdrojům. Multifunkce tak dokáže i přes nízkou spotřebu pracovat s vysokým výkonem. Díky funkci automatického oboustranného tisku dokážete efektivně zpracovat tiskové úlohy. Na velmi dobré úrovni je konektivita. Té prakticky nechybí žádná z možností. Zařízení lze připojit pomocí USB kabelu k pc nebo využít bezdrátové připojení přes Wi-Fi. Další možností je připojení do LAN sítě pomocí ethernetového kabelu. Nechybí USB port pro zapojení externího USB zařízení a přímý tisk. Tisknout lze pohodlně z mobilních zařízení. O spolehlivý chod se stará 2-jádrový procesor 1 Ghz a 512 MB RAM. Ovládání a nastavení je intuitivní a to díky přehlednému dotykovému displeji e-Task. Velkým plusem je funkce integrovaného pracovního postupu, která zahrnuje skenování do sítě, skenování do e-mailu a vlastní cloudový konektor společnosti Lexmark. Ten vám pomůže integrovat tisk a skenování do standardních cloudových služeb.

Rychlost a kvalita tisku

Laserová tiskárna MB2236adwe vytiskne max. 30 000 stran měsíčně, aniž by se zhoršila kvalita nebo rychlost. Doporučený měsíční objem tisku je 2 500 stran. Multifunkce tlačí v rozlišení 2 400 Dpi a zpracuje 34 stran za minutu. Potřebuje méně než 8 sekund na první stranu ve formátu A4. Kromě toho je zařízení MB2236adwe vybaveno duplexní jednotkou. Pokud chcete tisknout dokumenty na obě strany, dokáže je za minutu vytisknout 17 a tím ušetříte papír a snížite si tak náklady. Kvalita černobílého tisku je vysoká a dokumenty mají vynikající ostrost.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- stabilní konstrukce
- příjemný design a ergonomie
- kompaktní velikost
- kvalita monochromatického tisku
- pohodlné ovládání
- přehledný LCD displej
- bohatá konektivita
- funkce zabezpečení tisku
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- nízké náklady tisku
- tichý provoz

Mínusy tiskárny

- pouze monochromatický tisk

Náplně do tiskárny

Do této multifunkce jde samostatná kazeta s černým tonerem. Můžete si ji vybrat podle kapacity. Toner Lexmark B222000 je standardní náplň s výtěžností 1 200 stran při 5 % pokrytí tisku. Toner s vyšší kapacitou má označení Lexmark B222H00 a vytíženost má 3 000 stran. Velkokapacitní toner Lexmark B222X00 dokáže vytisknout při 5 % pokrytí až 6 000 stran tisku. Originální toner Unison™ má kvalitní složení, které je nezbytné pro výkon tiskového systému Lexmark. Jeho největším benefitem je, že nepřetržitě poskytne vysokou kvalitu obrazu, zajistí dlouhodobou spolehlivost tiskového systému a podporuje prvotřídní udržitelnost.

Zhodnocení

Společnost Lexmark má v portfóliu několik vynikajících zařízení vhodných do malé a středně velké pracovní skupiny, které splňují všechny standardní požadavky ve vysoké kvalitě a produktivní tisk. Model Lexmark MB2236adwe má na trhu několik silných konkurentů jiných výrobců, ale jeho silnou stránkou je dostupná cena, nízká spotřeba energie, náklady na tisk a mimořádně tichý provoz.