Kancelář a škola

Lexmark CX727de

Barevná laserová multifunkce Lexmark CX727de s vysokým výkonem a velmi dobrou rychlostí je kandidátem do malé až středně velké kanceláře. Všude tam, kde je nutný tisk různých propagačních materiálů, prezentací nebo dokumentů. V jednom univerzálním zařízení můžete získat výkonného pomocníka do náročného kancelářského prostředí. Velkým plusem je rozšiřitelnost o přídavné vstupní zásobníky papíru a rozšíření o Wi-Fi modul. Tento model tiskne výtisky s velkou přesností barev podle palety americké instituce Pantone.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Mobilní konektivita: AirPrint/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 700 mm
Hloubka: 735 mm
Výška: 955 mm
Hmotnost: 44,9 kg

Design pro moderní kancelář

U tohoto modelu už nelze říci, že se jedná o malé kompaktní zařízení. S poctivou hmotností skoro 50 kg je to tiskárna s pevnou konstrukcí. Design má velmi dobrou ergonomii a prakticky rozložené ovládací prvky pro pohodlné ovládání. Horní část patří plochému skeneru s masivnějším podavačem dokumentů (RADF). Pod ním se nachází výstup papíru 300 listů a vpravo velký ovládací panel s dotykovým LCD displejem a numerickou klávesnicí. Vstupní vysouvací zásobník je ve spodní části. Jeho kapacita je 550 archů papíru. Čtyři samostatné tonerové kazety mají prostor na pravé boční straně. Po vyklopení krytu nahoře se uživatel dostane pohodlně k výměně tonerů. Design je zkonstruován pro snadné používání. Je vybaven celou řadou všestranných možností manipulace s médii, které pomohou urychlit pracovní tok a zvýšit efektivitu. Standardní kapacitu na vstupu 650 listů dokážete rozšířit na 2 300 stran pomocí až tří rozšiřujících zásobníků na 550 stran, přičemž podpora malých médií a bannerů je k dispozici také pro společnosti, které chtějí použít technologii kalibrace barev CX727de pro vytváření výkonných marketingových a propagačních materiálů. Zaoblení hran u tohoto modelu ustupuje znovu klasičtějším hranám. Tovární zpracování je na vysoké úrovni a plasty jsou pevné. Zařízení má stabilní konstrukci, která je během provozu spolehlivá.

 

 

Funkce 4 v 1

Model Lexmark CX727de s 1,2 GHz čtyřjádrovým procesorem a 4 GB paměti je navržen pro podniky, které vyžadují velmi rychlou multifunkční tiskárnu, která zvládne každodenní kancelářské úlohy, jako je skenování a kopírování, spolu s dokumenty a brožurami v profesionálním stylu. Kromě toho zařízení obsahuje i fax a samozřejmostí je automatický oboustranný tisk (duplex) a automatický oboustranný podavač (RADF) předloh. K nesporným výhodám patří také výjimečné funkce reprodukce barev. Pávě tento model je dodáván s celou řadou vylepšených funkcí shody barev, které umožňují profesionální kalibraci a výměnu barev. V kombinaci s tonerem Lexmark Unison umožňují uživateli vytvářet mimořádně přesné, věrné barevné výtisky, které nabízejí zvýšenou živost a hloubku. S rámcem vestavěných řešení Lexmark je snadné propojit jakýkoli software s tiskárnou a vytvořit integrované tiskové řešení přizpůsobené vašemu produkčnímu prostředí.

Environmentální udržitelnost

Společnost Lexmark se prezentuje, jako světový lídr, co se týče oblasti ochrany životního prostředí a udržitelnosti. Své produkty a služby má navrženy pomocí procesu hodnocení životního cyklu společnosti Lexmark, aby se zajistilo, že vliv produktů na životní prostředí bude omezen během jejich životního cyklu. Nové modely jsou vyráběny pomocí 28% PCR (Post Consumer Resin), což snižuje množství použitých surovin a všechny tiskárny jsou navrženy tak, aby splňovaly nejpřísnější normy spotřeby energie, včetně German Blue Angel, EPEAT a Energy Star. Pokud Lexmark si tedy můžete být jisti, že vliv vašich tiskových a zobrazovacích činností na životní prostředí je co nejvíce omezený.

Rychlost a kvalita tisku

Co se týče rychlosti, je na tom tento model velmi dobře a za minutu dokáže vytisknout 47 stran. V režimu automatického oboustranného tisku je to 38 stran. Automatický podavač dokumentů, který je oboustranný má kapacitu 50 listů. Rozlišení tisku je 1 200 x 1 200 Dpi. Co se týče kvality, ta je mimořádně dobrá a barevný tisk ohledně podání věrnosti barev je na vysoké úrovni. Měsíční plán tisku můžete v rámci firmy nastavit až na 150 000 stran.

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- stabilní, pevná konstrukce
- rychlost a kvalita tisku
- duplex, RADF
- možnost rozšíření přídavným příslušenstvím
- pokročilé skenování
- podpora velkokapacitních tonerových kazet
- sledování stavu
- vzdálený tisk včetně možnosti mobilních zařízení

Minusy tiskárny

- velikost
- cena
- Wi-Fi není v základu tiskárny

Náplně do tiskárny

Do této multifunkce jdou čtyři samostatné tonerové kazety s označením CS/CZ727, CS728 černá, CS/CX727, CS728 azurová, CS/CX727, CS728 purpurová a CS/CX727, CS728 žlutá. Kapacita tonerů je černá 13 000 stran a barevní náplně 10 000 stran.

Zhodnocení

Tento model je univerzální multifunkce, která nabízí dostatečný výkon, vysokú kvalitu tisku v barevném i monochromatickém režimu v laserové kvalitě. Rychlost tisku, spolehlivost a funkce automatického oboustranného tisku a automatického podávání předloh jsou velkými plusy. Pro malou a středně velkou kancelář dobrá volba. Prostřednictvím programu sběru kazet Lexmark lze dále recyklovat kazety.