Kancelář a škola

Lexmark CX421adn

Hledáte pro malou až středně velkou pracovní skupinu výkonnou stolní tiskárnu, která má kompaktní rozměry a nabízí rychlost a profesionální výstup? Dobrým tipem je multifunkce Lexmark CX421adn. Tiskne v laserové kvalitě v barevném režimu a obsahuje 4 plnohodnotné funkce v jednom zařízení.

 

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná

Použití firma/ domácnost : malá až středně velká pracovní skupina

Rozhraní tiskárny: USB/LAN/Wi-Fi (volitelné)

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/faxování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 558 mm

Hloubka: 556 mm

Výška: 149 mm

Hmotnost: 30,5 kg

 

Příjemný design

Lexmark CX421adn má výbornou kvalitu sestavení. Má pevné plastové tělo, k zaseknutému papíru máte snadný přístup ze zadní strany a víko skeneru se dostatečně zvedne, abyste tam mohli umístit hrubší dokumenty nebo knihy. Vstupní zásobník na papír (250 archů) je umístěn ve spodní části a má nastavitelné šoupátka délky a šířky pro různé typy papíru. Bohužel panty na krytu tonerových kazet jsou křehké a zdá se, že se časem mohou zlomit. Zařízení má plochý skener s masivním podavačem dokumentů RADF (50 archů). Na přední části pod skenerem je vystupující část, na které je umístěn přehledný a dostatečně velký ovládací panel. Ten obsahuje ovládací tlačítka, numerickou klávesnici a poněkud menší 6 cm LCD displej s velmi dobrou viditelností i když stojíte trochu stranou. Na přední straně je otevírací kryt a za ním prostor pro 4 samostatné barevné tonery. Tiskárna má navzdory masivnímu podavači skeneru kompaktní velikost a tovární zpracování je kvalitní. V provedení tmavě šedé a bílé barvy přední části vypadá zařízení velmi příjemně a zapadne do každé moderní kanceláře.

 

 

Funkce 4 v 1

Multifunkce Lexmark CX421adn obsahuje 4 plnohodnotné funkce v jednom zařízení. Kromě tisku laserovou technologií v monochromatickém i barevném režimu nabízí také kvalitní kopírování, skenování a fax. Konektivita je zastoupena USB portem pro připojení k PC a Gigabitovým Ethernet portem s podporou zapojení směrovače Wi-Fi. Pro přímý tisk můžete využít USB host port a tiskárnu lze rozšířit také volitelným Wi-Fi příslušenstvím, které umožní přímý tisk z mobilních zařízení a tisk pomocí AirPrint, Google Cloud Print a Mopria. Zařízení obsahuje reverzní automatický podavač dokumentů (RADF) a podporuje automatický oboustranný tisk (duplex).

 

Rychlost a kvalita tisku

Díky 4jádrovému procesoru s frekvencí 1,2 GHz pracuje zařízení svižně a rychle. Za minutu vytiskne 23 stran v monochromatickém i barevném režimu a 12 stran při oboustranném tisku. Tisk první strany trvá 11,7 sekund. Tiskárna tiskne v rozlišení 2400 x 600 Dpi. Skenování trvá u černobílého dokumentu 50 stran au barevného 14 stran za minutu. Oboustranné skenování dokáže rychlostí 14 stran barevně a 23 stran černobíle. Faxování dosahuje rychlosti 33,6 Kbps. Kvalita monochromatického i barevného tisku je velmi dobrá. Doporučené měsíční zatížení je 800 – 6 500 stran a maximální měsíční zátěž je 75 000 stran.

 

Plusy tiskárny

- stabilní spolehlivá konstrukce

- příjemný design a kompaktní velikost

- intuitivní ovládání

- funkce (tisk, kopírování, skenování, fax)

- rychlý a kvalitní tisk

- automatický oboustranný tisk

- RADF automatický podavač dokumentů

- vstupní zásobník 250 listů papíru

- možnost přidat další vstupní zásobník papíru

 

Minusy tiskárny

- menší LCD displej

- Wi-Fi volitelné

 

Náplně do tiskárny

Do modelu Lexmark CX421adn jdou 4 samostatné tonerové kazety systém CMYK. Standardní tonerové kazety mají vytíženost 1 400 stran barevné náplně a 2 000 stran černá náplň. Mnohem lépe jsou na tom velkokapacitní náplně. Barevné tonery mají kapacitu 5 000 stran a černý toner má kapacitu až 8 500 stran při 5% pokrytí.

 

Zhodnocení

Pokud potřebujete do kanceláře rychlou tiskárnu, která zastřešuje nejen tiskové úlohy, ale také funkce kopírování, skenování a faxu je multifunkce Lexmark CX421adn dobrou volbou. Dokáže efektivně zpracovat vaše úkoly, ušetří vám čas a náklady díky duplexu i RADF. S velkokapacitními náplněmi můžete tisknout velký objem tisku, a pokud budete potřebovat, můžete si vstupní kapacitu zásobníku papíru rozšířit přídavnými zásobníky a to až do max. 100°C. kapacity 900 + 1 stran. K volitelnému příslušenství patří také možnost zapojení bezdrátového tiskového serveru Lexmark MarkNet N8372 800.11 a/b/g/n/ac pro Wi-Fi a nakonfigurovat jej, jako součást síťové infrastruktury a podpory Wi-Fi Direct.