Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Lexmark C2535dw

Rychlá tiskárna do kanceláře s vysokým pracovním nasazením

Na trhu existuje množství tiskáren do kanceláře, které nabízejí řadu funkcí. Přesto jsou velmi oblíbenými jednoúčelové zařízení s jednoduchým ovládáním pro základny tiskové úlohy. Mezi takové patří i model společnosti Lexmark s označením C2535dw. Jde o velmi jednoduchou barevnou tiskárnu se základními funkcemi, zato s velmi dobrým pracovním výkonem. Co vše nabízí tiskárna s cenovkou 8 000 Kč? Zařízení je vhodné do malé až středně velké pracovní skupiny, ale i do kanceláře živnostníka nebo domácnosti s více uživateli.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: barevná laserová
Použití firma/ domácnost: malá až středně velká pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB / LAN
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 442 mm
Hloubka: 421 mm
Výška: 308 mm
Hmotnost: 21 kg

 

Minimalistický design

Tiskárna Lexmark C2535dw má příjemný, jednoduchý design s velmi pevnou a odolnou konstrukcí. Ta má základ v ocelovém rámu a tiskovém systému s dlouhou životností. Plusem je robustní systém podávání papíru, který podporuje různé typy a formáty médií. Zařízení má kompaktní velikost čtvercového půdorysu, ergonomický design s jemně zaoblenými hranami a pohodlným přístupem k ovládání i manipulaci s papírem. Vejde se na pracovní stůl a nezabere mnoho místa. Jako menší mínus vidíme příliš jednoduchý ovládací panel, ale na základní funkce, které tiskárna nabízí stačí. Co se týče zpracování je na velmi dobré úrovni. Použité plasty jsou pevní, tiskárna je během provozu vysoce stabilní a pracuje spolehlivě. K tomu přispívá ocelový rám a kvalitní součástky pro dlouhou životnost.

Základní funkce pro rychlé zvládání pracovních úkolů

Model Lexmark C2535dw patří do modelové řady jednoúčelových tiskáren. Tisk probíhá pomocí laserové technologie za pomoci 4 samostatných tonerových kazet (CMYK). Kromě monochromatického a barevného tisku obsahuje funkci automatického oboustranného tisku a základní nastavení před tiskem. Změny v nastavení se provádějí na jednoduchém 7-tlačítkovém ovládacím panelu, kde se nacházejí tlačítka: zapnutí, nastavení, zpět, zrušit, OK pro potvrzení a 2 navigační šipky. Kromě toho vás o stavu informuje 2-řádkový displej. Co se týče konektivity, chybí některá z podpory pro Wi-Fi, NFC nebo Bluetooth. To je velké mínus pro tento model. Tiskárna se připojuje USB kabelem k PC a pro připojení do LAN sítě využívá ethernetový port. S tím je spojena alespoň jako taková mobilní podpora, která zahrnuje AirPrint, Google Cloud Print, Mopria, případně po nastavení i tisk s aplikací Lexmark Mobile Printer. Mnohem lepší je na tom tiskárnu s bezpečnostními funkcemi. Můžete nastavit přístup k jednotlivým funkcím, zakázat je podle uživatele, pracovní skupiny nebo konkrétní IP adresy. Bezpečnostní nastavení vám umožní nakonfigurovat až 10 kódů pro zabezpečení citlivých dokumentů. Dokonce můžete nastavit vypršení platnosti kódu k přístupu nebo nastavit limit počtu přihlášení. Tiskárna Lexmark C2535dw má unikátní bezpečnostní funkce. To co tento model ztrácí na konektivitě vykompenzuje vysokou bezpečností.

Rychlost a kvalita tisku

Díky rychlému 2-jadernému procesoru DualCore 1.0 Ghz a RAM paměti 1024 Mb pracuje zařízení mimořádně svižně. Za minutu dokáže vytisknout 33 stran v monochromatickém nebo barevném režimu ve formátu A4. Při automatickém oboustranném tisku je to 16 stran při formátu A4 v obou podporovaných režimech. Čas, který potřebuje tiskárnu pro vytištění první strany je necelých 7,5 sekund. Model Lexmark C2535dw tlačí v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi pro černobílý tisk a v maximálním rozlišení 4 800 Dpi pro barvenou tisk. Standardně obsahuje tiskárnu 2 x vstup pro papír 250 + 1 list. Tuto kapacitu je možné rozšířit až do maximálně 1 450 + 1 list. Na výstupu je standardně 125 stran tisku. Doporučené měsíční vytížení je 1 500 až 8 500 stran tisku. Maximální zátěž je 85 000 stran za měsíc. Kvalitu tisku můžeme považovat za tu lepší v této cenové skupině tiskáren, které jsou na trhu. Černobílý tisk má výbornou ostrost a kvalitu. Na tisk pracovních dokumentů v administrativě bez námitek. Pro barevné propagační nebo reklamní materiály tento model sice není vhodný, ale tabulky a běžné kancelářské materiály zvládne v dobré kvalitě.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování (pevné plasty)
- stabilní konstrukce
- vysoký pracovní výkon a rychlost
- kvalita tisku dokumentů
- nadstandardní bezpečnostní funkce
- jednoduché ovládání
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- dostupná cena zařízení


Mínusy tiskárny

- bez podpory Wi-Fi-Direct a NFC
- náklady na tisk
- pouze základní ovládací panel

 

Náplně do tiskárny

Tiskárna používá k tisku 4 samostatné tonerové kazety (systém CMYK). Černý a barevné tonery nabízí výrobce ve standardní verzi s kapacitou pro 1 000 stran tisku nebo ve velkokapacitních kazetách pro vyšší objem tisku. Kromě vysoké kapacity, která je pro černý toner 3 000 stran a barevné tonery 2 300 stran, tak můžete získat i tonerové kazety s velmi vysokou kapacitou a to až 6 000 stran s černým tonerem a 3 500 stran pro barevné tonery.

Zhodnocení

Vysokovýkonná jednoúčelová tiskárna s laserovou technologii tisku Lexmark C2535dw nabízí rychlý, kvalitní tisk a mimořádně propracované bezpečnostní funkce. V malé až středně velké pracovní skupině dokáže pracovat svižně na tiskových úkoleh. Velkým benefitem je mimořádně jednoduché ovládání a spolehlivý chod. Bohužel je to na úkor ochuzené konektivity o přímé bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Tento handicap nahrazuje zařízení síťovým připojením LAN a následovně pomocí nastavení možností bezdrátového připojení. Atraktivní cena zařízení je zase mírně zastřena vyššími náklady na tisk. Tento model není výhodný pro velmi velký objem tisku. Každopádně jde o spolehlivý model s vysokým výkonem a velmi dobrou životností zařízení, díky použitým kvalitním součástkám a celkovému továrnímu zpracování.