Kancelář a škola

Lexmark C2425DW

Rychlý test výkonné tiskárny

Reklamní slogan pro tento model zní: "Začněte cestu světem barevného tisku spolu s tiskárnou pro malé pracovní skupiny Lexmark C2425DW, která vám pomůže regulovat náklady na barevný výstup s rychlostí až 25 stran za minutu". To je vše, co potřebujete vědět, pokud hledáte výkonné zařízení do malé nebo střední firmy s designem, který zaručuje dlouhou životnost zařízení a velmi dobré možnosti zabezpečení.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk/ AirPrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 442 mm
Hloubka: 421 mm
Výška: 308 mm
Hmotnost: 21 kg

Design s pevnými základy

Hned na začátek musíme pochválit stabilní konstrukci zařízení, jejíž pevné jádro tvoří ocelový rám. Systém podávání papíru je robustní, což přispívá k dobré odolnosti při tisku jakéhokoliv papíru i s vyšší gramáží. Přestože tiskárna celkově působí masivnějším dojmem, má poměrně malý půdorys a nezabere mnoho místa. Ergonomie zařízení je příjemná, díky jemně zaobleným hranám. Barevná kombinace bílé, tmavošedé a černé dodává zařízení moderní vzhled. Na přední straně najdete logo výrobce. Horní části dominuje přehledný ovládací panel na kterém se nachází barevný 2,4 cm LCD displej, ovládací tlačítka a numerická klávesnice. Ovládání je intuitivní a velmi pohodlné, zásluhou polohovatelného panelu. Hned vedle najdete USB port, pro přímý tisk. Znovu třeba pochválit bezproblémový přístup. Konektory pro připojení USB kabelu, ethernet kabelu a kabelu k elektrické síti se nacházejí na zadní straně zařízení. Nechybí ani ventilátor pro chlazení zařízení v plném provozu. Celkově designu není, co vytknout. Jelikož je tiskárna určená do firemního prostředí tento vzhled a velikost budou vyhovovat.

Funkce

V první řadě jde o kvalitní laserový tisk v černobílém i barevném režimu. Tiskárna Lexmark C2425DW podporuje kromě klasického připojení USB kabelem na pevno k pc i bezdrátový tisk a všechny výhody s tím spojené. Konektivita je rozšířena o připojení pomocí ethernet kabelu do LAN sítě. Nechybí podpora tisku z mobilních zařízení a AirPrint. Zapomenout nesmíme ani automatický oboustranný tisk. Kromě toho nabízí výrobce komplexní přístup k bezpečnosti a to nejen designem a pevnou konstrukcí, ale i zabezpečení dokumentů při tisku.

Rychlost a kvalita tisku

Model Lexmark C2425DW tlačí barevně, laserovou technologií rychlostí 23 až 25  stran za minutu a to v černobílém i barevném režimu. V režimu duplex dokáže vytisknout 12 stran ve formátu A4 oboustranně a to černobílé i barevně. Rychlost tisku první strany je přibližně 10,1 sekundy v obou režimech. Rozlišení tisku je 1 200 x 1 200 Dpi. Kvalita barevného tisku je v rozlišení 2 400 x 600 Dpi. Maximální formát papíru je A4. Tiskárna dokáže tisknout na široké spektrum médií, od běžného kancelářského papíru po karton, vinylové štítky, papírové štítky a obálky. Vstupní kapacita papíru je standardně 250 + 1 list. Volitelná maximální kapacita dosahuje až 900 stran. Výstup papíru je 125 listů. Měsíční zátěž doporučená výrobcem je 800 až 6 500 stran. Ale maximální vytížení této tiskárny je daleko vyšší a to až 75 000 stran. Můžeme říci, že tento model je mimořádně zdatný pracant a poradí si i s vysokým pracovním tempem.

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- pevná, stabilní konstrukce
- rychlost a kvalita tisku
- duplex
- konektivita (LAN, Wi-Fi)
- přehledný ovládací panel s LCD displejem
- hostitelský USB konektor s funkcí přímého tisku
- jednoduché ovládání
- úsporný provoz

Mínusy tiskárny

- maximální formát papíru A4
- cena originálních náplní

Náplně do tiskárny

Do tiskárny Lexmark C2425DW jdou čtyři tonerové kazety. Mají trochu atypický tvar a snadno si je spletete s inkoustovými kazetami. Originální tonerové kazety mají označení C232HK0 pro černou s kapacitou 3 000 stran nebo označení C242XK0 pro černý velkokapacitní toner s kapacitou 6 000 stran. Standardní kapacita barevných tonerů je 2 300 stran a pro veľkokapictné barevné náplně je to až 3 500 stran. Tento údaj je optimalizován pro 5% pokrytí tisku. Společnost Lexmark využívá i zdarma sběr prázdných kazet pro účel recyklace v rámci programu vrácení prázdných kazet.

Zhodnocení

Tiskárna Lexmark C2425DW nás překvapila vysokou kvalitou tisku a to nejen černobílých dokumentů, ale i barevných obrázků, které díky kalibraci PANTONE, vypadají skvěle. Nedělá jí problém dlouhá doba činnosti a dokonce i hlučnost je v normě a nijak nás nerušila. Tento model zvládne vysoké tempo a překvapivě se ani při velkém objemu tisku nezadýcháte a netřese se, jak jiná zařízení. Plusem je ocelový rám, který přidává zařízení i při vysokém vytížení na stabilitě a své dělá i pevný podavač papíru. Trochu nás zmátl vzhled tonerových kazet, mají design, jako běžné inkoustové kazety a měli jsme obavy o jejich vytíženost, ale ty byly zbytečné. Velmi se nám zamlouvá instalovatelné bezpečnostní řešení využívající platformu Smart MFP Lexmark pro zvýšení bezpečnosti, jakož i Lexmark Print Management a Confidential Print, které pomáhají chránit tisk. Za nás velmi slušná tiskárna s velmi kvalitním tiskem vhodná pro malé a střední firmy. Využití taková tiskárna najde iv kanceláří podnikatele, nebo ve velké domácnosti, kde se tlačí vysoký objem tisku. Ale opravdu vysoký.