Kancelář a škola

Lexmark B2865dw

Model Lexmark B2865dw svým robustním designem dává najevo, že jde o výkonného bojovníka pro monochromatický tisk. Dokáže pokrýt potřeby středně velké až velké pracovní skupiny, která vyžaduje rychlý start, spolehlivý výkon pro velký objem tisku a co nejefektivněji zpracování tiskových úloh. S výstupem tisku 65 stran za minutu si můžete být vysokou produktivitou jistý. Připravili jsme pro vás přehled toho, co tato monochromatická laserová tiskárna nabízí pro váš pracovní team.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: středně velká až velká pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB, USB-Host/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Lexmark Mobile Print/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 428 mm
Hloubka: 510 mm
Výška: 445 mm
Hmotnost: 29,9 kg


Design v robustním provedení

Lexmark B2865dw je stylová, kompaktní monochromatická tiskárna s profesionálním tiskovým výstupem pro středně velké kanceláře. Díky příjemnému modernímu designu se hodí do každého pracovního prostředí a obzvláště do moderních kanceláří. Zařízení je v kombinaci světle a tmavošedé barvy. Hrany jsou jemně zaoblené. Všechny části tiskárny jsou logicky rozmístěny pro co nejlepší ovládání a manipulaci se spotřebním materiálem. Má to výhodu, že jakmile je zařízení zapojené do sítě a pc, už nepotřebujete přístup k zadní části. Klidně můžete tiskárnu umístit do skříňky nebo na polici, jakoukoliv součást kancelářského nábytku. Horní část patří výstupu papíru s kapacitou 550 listů standardně. Vpředu je mírně zkosená. Je na ní umístěný ovládací panel na kterém je 2,4" barevný LCD displej, tlačítko pro zapnutí, ovládací tlačítka a numerická klávesnice. Na pravé straně je port pro přímý tisk z USB. Přední část je předělena otevíracími kryty za kterými se nachází v horní části prostor pro kazetu. Pod tím je integrovaný vstupní zásobník papíru s objemem 550 listů a volitelný podavač papíru na 100 listů papíru. Kapacita na vstupu i výstupu je rozšiřitelná přídavným příslušenstvím. Díky tomu můžete získat na vstupu kapacitu až 4 400 listů papíru a na výstupu maximálně 2 550 listů. Tovární zpracování tiskárny je na vysoké úrovni s kovovými součástkami pro dlouhou životnost. Použité plasty jsou mimořádně pevné. Zařízení je stabilní a spolehlivě pracuje i při vysoké zátěži a dlouhém provozu.

 

 

 

Funkce zaměřené na vysokou produktivitu

Tento model je připraven pro větší objem tisku a několikahodinový provoz. Stabilní konstrukce a výkonný procesor jsou zárukou spolehlivého chodu. Právě kombinace dvoujádrového procesoru s frekvencí 1 GHz a paměti 512 Mb (možnost rozšíření až na 4,5 Gb) umožňují provádět i náročné tiskové úkoly. Tiskárna podporuje automatický oboustranný tisk. Pomocí displeje a ovládacích tlačítek je zajištěna jednoduchá interakce pro nastavení tisku. Bohatá konektivita obsahuje kromě pevného připojení tiskárny USB kabelem k PC nebo notebooku i zapojení do LAN sítě. Plusem je podpora bezdrátového připojení a rychlý tisk z mobilních zařízení. Společnost Lexmark nabízí pro své zařízení komplexní možnosti zabezpečení. To platí i pro Lexmark B2865dw. Tiskárna dostala podporu zabezpečení tisku pomocí funkcí, které pomáhají zajistit informace v dokumentech, samotném zařízení a na úrovní síťového připojení.

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna tiskne v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi v monochromatickém režimu. Za minutu vytiskne 65 stran ve formátu A4 při 5 % pokrytí tisku. U oboustranných dokumentech je to 37 archů za minutu. Na vytištění první strany potřebuje zařízení pouze 4,2 sekundy. Tisk je ostrý ve vysoké kvalitě. Podpora široké škály médií na které lze tisknout je velkým plusem. Kromě běžných kancelářských formátů papíru lze tisknout i na integrované štítky, papírové štítky, karton, obyčejný papír, dvojité webové štítky, průhledné fólie, obálky. Vstupní kapacita papíru je standardně 650 listů. Dá se rozšířit dalšími zásobníky papíru až na celkový počet 6, kdy dosáhnete na vstupu kapacitu 4 400 listů. Rozšířit můžete i výstupní kapacitu z 550 listů na maximálně 2 550 listů papíru. Pokud k tomu připočteme vysokou vytíženost tonerové kazety, která je 15 000 stran (XL) a zapékací jednotku s dlouhou životností získáte výbornou produktivitu tisku bez zbytečných prostojů. Doporučená měsíční zátěž se pohybuje mezi 5 000 - 75 000 stran tisku. Maximální měsíční zátěž je 300 000 stran.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování (kovové součástky s dlouhou životností, pevné plasty)
- ergonomický kompaktní design
- vysoká kvalita laserového tisku v monochromatickém režimu
- kompatibilita pro různé média
- automatický oboustranný tisk
- vstupní a výstupní kapacita papíru
- možnost rozšíření kapacity na vstupu i výstupu (přídavné příslušenství)
- 6 cm LCD displej pro snadnou navigaci ve funkcích
- výkonný dvoujádrový procesor 1GHz a 512 Mb paměť (možnost rozšíření RAM)
- bohatá konektivita (včetně bezdrátové)
- podpora tisku z mobilních zařízení
- bezpečnostní funkce
- podpora operačních systémů
- bohatá nabídka přídavného příslušenství
- certifikace Energy Star

 
Mínusy tiskárny

- jednoúčelové zařízení (tisk)
- pouze černobílý tisk

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny se k tisku používá černý laserový toner. Je v nabídce ve standardní verzi pod označením Lexmark B282000 s vytížeností 7 500 vytištěných stran. Pro vyšší výtěžnost může uživatel sáhnout po XL tonerové kazetě Lexmark B282H00, která mě vytíženost 15 000 stran tisku nebo po toneru XXL Lexmark B282X00, který má velmi vysokou kapacitu až 30 000 výtisků.

Zhodnocení

Laserová tiskárna Lexmark B2865dw svým výkonem, kvalitou tisku a vysokou produktivitou dokáže efektivně tisknout ve středně velké až velké pracovní skupině. Všude tam, kde se tiskne velký objem tisku a vyžaduje se rychlý tisk bez zbytečných prostojů. K tomu přispívá vytíženost velkokapacitních náplní do tiskárny a vysoká kapacita papíru na vstupu i výstupu. Bohatá konektivita, funkce zabezpečení tisku a automatický oboustranný tisk to celé ještě podrhne, aby byl uživatel spokojen. Mínusem může být pro někoho pouze černobílý režim tisku a absence multifunkčnosti. Tu částečně vykompenzuje podpora tisku z mobilních zařízení a skenování pomocí mobilu. Co se týče designu, ten zapadá do nové modelové řady Lexmark. Design je kompaktní, ergonomický a stylový, kterým neurazí žádnou moderní kancelář. Společnost Lexmark nabízí prostřednictvím programu sběru kazet Lexmark recyklaci kazet zdarma. Pro model Lexmark B2865dw platí 4-letá záruka na základě registrace.