Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

LED tiskárna OKI C542dn

Tiskněte efektivně a barevně v malé firmě

 

Dnes se firmy nebojí investovat do barevných laserových tiskáren. Situace se změnila s příchodem modelů, které přesto, že využívají barevné tonery, dokáží tisknout s výborným poměrem kvality a ceny výtisku. Malé firmy a pracovní skupiny nejčastěji používali monochromatické laserové tiskárny. Ty jim poskytovaly vysokou kvalitu a produktivitu. Zvládali vysoké pracovní nasazení a nízké náklady činily i dostatečnou ekonomickou efektivnost v rámci firmy. Na toto prvenství jim stále více sahají barevné laserové zařizení. Společnost OKI se prosazuje LED tiskárnami, nejen do velkých podniků, ale i do malých firem a pracovních skupin. Model OKI C542dn s LED technologií tisku je ukázkou, jak tisknout barevně v kanceláři.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: LED barevná
Použití firma/ domácnost: firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ AirPrint/ Google Cloud Print 2.0
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 427 mm
Hloubka: 571 mm
Výška: 279 mm
Hmotnost: 24 kg

Králem je displej

Tato barevná LED tiskárna nás překvapila rozměry. Ani v menší kanceláří nezabere mnoho místa. I když k malé kompaktní tiskárně má daleko. Design je spíše klasika, barevné provedení nevybočuje z řady kancelářských zařízení. Co nás však nadchlo je bezkonkurenční displej. Ten je na ovládacím panelu spolu s numerickou klávesnicí. Nejen jeho velikost, ale i intuitivní ovládání pomocí dotyků. Můžeme říci, že jde o jeden z nejkomfortnějších ovládacích displejů na tiskárně. Úhlopříčka má 7" (17,5 cm) a možnosti nastavení tisku pomocí tohoto displeje jsou hračkou. Celkově hodnotíme design kladně. Přístup k ovládacím prvkům je pohodlný a displej můžete v mírném úhlu naklonit. Vstup papíru je v spodní části ve formě zásobníku s možností rozšíření a výstup papíru na horní straně (potiskem dolu). Ačkoli na to tento model nevypadá má poctivou hmotnost 24 kg.

Konektivita a široké možnosti funkcí

LED tiskárna OKI C542dn připojíte USB kabelem k PC, jakož i ethernet kabelem do sítě LAN. Využít lze i funkci Wireless Direct a tisknout z mobilního zařízení. Nechybí ani podpora přímého tisku z USB klíče. Zajištěná je kompatibilita se službami ApplePrint, a Google Cloud Print. Při tiskárně OKI C542dn nejvíce oceníte široké možnosti funkcí pomocí dotykového displeje. Ten využívá inteligentní rozšiřitelnou platformu OKI, která dokáže spouštět aplikace třetích stran, jako Papercut MF a Drive Image. I v malé firmě můžete používat připojení k stávajícím zařízením typu pull - printing. Pomocí programu SENDYS Explorer Lite a SENDYS Output Manager dokážete spravovat uživatelské profily, dokumenty, všechny tiskové úlohy a snižovat náklady. Společnost OKI přináší do svých zařízení i bezpečnostní prvky. Tisk můžete zabezpečit funkcí Private Print a volitelnou funkcí Card Release. Pro bezpečné odesílání a přijímání dokumentů splňuje tento model IPSec - Internet Protocol Security.

Rychlost a kvalita tisku

Tento model nezklame ani v náročnějším pracovním nasazení a za minutu vytiskne 30 stran A4 v barevném nebo černobílém režimu. Maximální rozlišení tisku je 1 200 x 1 200 Dpi. První výtisk dokáže vytisknout za 7,5 sekundy. Tiskárna obsahuje také funkci automatický oboustranný tisk. Vstupní zásobník papíru má kapacitu 250 listů, výstupní 150 listů. Je tu však možnost (volitelného) vstupního přídavného zásobníku s kapacitou 350 listů. Takový objem papíru v zásobnících už vystačí na nepřetržitý tisk velkého objemu tisku. Tímto se dostane vaše produktivita práce zase o něco výše. Standardu výrobcem doporučená měsíční zátěž je 6 000 listů papíru. Maximální vytížení má na hranici okolo 60 000 stran tisku. Kvalita tisku je díky LED technologií na vysoké úrovni. Tisk černobílých a barevných dokumentů hodnotíme na výbornou. Při černobílém režimu na dokumentu s grafikou je velmi dobře vidět rozlišení odstínů černé a několika odstínů šedé, které se dají navolit. Tisk je ostrá. Barevný tisk propagačních materiálů obstála také velmi dobře. Trochu horší výsledky jsme zaznamenali při tisku fotografií na fotopapír. Ale tento model není fotografická tiskárna a primárně je určena pro tisk dokumentů v kanceláří, kde obstojí výborně.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- vysoká kvalita barevného tisku
- rychlost tisku
- možnost rozšíření volitelným přídavným zásobníkem
- široké možnosti funkcí
- funkce zabezpečení tisku
- duplex
- komfortní dotykový displej
- OKI Smart Extendable Platform (SXP)
- webové rozhraní
- možnost tisku z hostitelského USB
- možnosti nastavení ikon
- možnost výměny spotřebního materiálu (tonery, obrazový válec, zapékací jednotka)
- dostupná cena

Mínusy tiskárny

- v základním provedení neobsahuje Wi-Fi modul
- vyšší hmotnost
- robustnější vzhled

Náplně do tiskárny

LED tiskárna OKI C542dn tiskne pomocí LED technologie a využívá 4 samostatné tonery (CMYK). Standardní barevné s kapacitou 1 500 nebo volitelně XL s kapacitou 6 000 stran, a černý toner s kapacitou 1 500 stran nebo volitelný XL s kapacitou 7 000 stran. Tato vytíženost toneru je při 5 % pokrytí. Válec má životnost zhruba 30 000 stran.

Náklady na tisk

Při používání standardního barevného toneru jsou náklady na tisk jedné strany přibližně 0,046 €. Používáním barevného XL toneru (cyan, magenta, yellow) dokážete tisknout za cenu 0,036 € za výtisk. Černobílý výtisk se standardním tonerem (black) se pohybuje v ceně 0,022 €. Pokud zvolíte XL černý toner vaše náklady na tisk jedné strany se mohou pohybovat zhruba kolem 0,017 €. Cena výtisku záleží samozřejmě na hustotě pokrytí.

Zhodnocení

Model OKI C542dn si poradí v kanceláři na výbornou. Je to spolehlivé zařízení s velmi intuitivním ovládáním a inteligentními funkcemi. Velký přehledný displej umožňuje pohodlné nastavení tisku se všemi pramaterami a rychlou práci s tiskovými úlohami. Nejen rychlá kvalitní tisk, ale i kontrola nad vaší tiskem a náklady je důležitá. A to umožňuje správa tiskových úloh všech uživatelů. Máte tak přehled o výstupu tisku a nákladech. Kladné hodnocení si zaslouží možnost výměny spotřebního materiálu nebo částí, které se opotřebují používáním. Uživatel si tak může sám vyměnit nejen toner, ale i obrazový válec. Dostupná je taky náhradní zapékací jednotka a pásová jednotka.

Tip pro vás

Výrobce OKI nabízí po bezplatné registraci, rozšířenou 3-letou záruku na zařízení i pro firemní zákazníky. Podmínkou je registrace do 30 dnů od zakoupení výrobku.