Kancelář

Kyocera ECOSYS M2135dn

Jedna z cenově nejdostupnějších multifunkcí výrobce Kyocera patří do série ECOSYS. Je vhodná pro náročné uživatele a menší pracovní skupiny. Všude tam, kde je třeba efektivně tisknout černobílé dokumenty ve větším objemu. Tato produkční série je sestavena s vysokým důrazem na životní prostředí. Za ekonomicky výhodnou cenu nabízí výkon, vysokou účinnost a kvalitní spolehlivé součástky s dlouhou životností.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatický
Použití firma/ domácnost: malá pracovní skupina, domácnost
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi Direct
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 375 mm
Hloubka: 393 mm
Výška: 510 mm
Hmotnost: 19 kg

Design

Zařízení nepatří k těm nejmenším, ale stále ho můžeme považovat za stolní tiskárnu, pro kterou najdete místo i v domácnosti. Design působí moderně a má příjemnou ergonomii. Horní část patří robustnějšímu automatickému podavači předloh s plochým skenerem. Na přední část skeneru je napojen velký ovládací panel. Ten obsahuje ovládací tlačítka, numerickou klávesnici a poměrně malý displej. Pod ním je výstup tisku. Vpravo se nachází port pro hostitelské USB. Přední část se dělí o prostor za otevíracím krytem, ​​kde je tonerová kazeta a ve spodní části je vysouvací zásobník pro vstup papíru a slot pro volitelné SD karty. Na čelní straně naleznete tlačilo pro zapínání. Konektor pro propojení pomocí USB a ethernetového kabelu je v zadní části zařízení. Tiskárna je vyrobena z kvalitních pevných plastů a výrobce použil stabilně konstrukci a součástky s dlouhou životností. Tovární zpracování je velmi kvalitní.

 

 

Funkce

Model Kyocera ECOSYS M2135dn je monochromatická tiskárna s plnohodnotnými funkcemi tisku, kopírování, skenování a faxu. Vše, co využijete v kanceláří. Kromě toho má podporu automatického oboustranného tisku a nechybí ani automatický podavač předloh s kapacitou 50 listů. O výkon se stará 800 MHz procesor a RAM paměť 512 MB standardně s možností rozšíření až max. 1 536 MB. Kromě připojení pomocí USB kabelu obsahuje port pro zapojení do sítě LAN s možností vytvoření bezdrátové sítě. V rámci volitelnosti doplňků je možná podpora pro různé autentizační klíče USB IC Card Reader + Card Authentication Kit (B).

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tlačí v monochromatickém režimu v rozlišení 1 200 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 35 stran A4. Zahřívací doba je 17 sekund a tisk první strany trvá přibližně 6,8 sekundy. Ve stejnou dobu získáte i první vytištěnou kopii. Rychlost skenování je 40 stran za minutu černobíle nebo 23 stran za minutu barevně.

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- stabilní konstrukce
- rychlost a kvalita tisku
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- multifunkce (4 v 1)
- konektivita
- host UBS, slot SD karet
- jednoduché ovládání a údržba

Mínusy tiskárny

- robustnější design
- pouze černobílý tisk

Náplně do tiskárny

Multifunkce Kyocera ECOSYS M2135dn používá k tisku černou tonerovou kazetu s označením TK-1150 s vytížeností 3 000 stran.


Manipulace s papírem

Vstupní kapacita tiskárny:

- Víceúčelová přihrádka na 100 listů, 60-220 g / m2, A4, A5, A6, B5, B6, Letter, Legal, uživatelský formát (70 × 148 mm - 216 × 356 mm)
- Univerzální zásobník na 250 listů, 60-163 g / m2, A4, A5, A6, B5, Letter, Legal, uživatelský formát (105 × 148 mm - 216 × 356 mm)
- Maximální vstupní kapacita včetně volitelných doplňků: 850 listů formátu A4
- Duplexní jednotka standardní duplexní jednotka povinných formátů A4, A5, B5, Letter, Legal, 60-163 g / m2
- Výstupní kapacita max. 150 listů potiskem dolů
- Podavač originálů 50 listů, 50-160 g / m2 A4, A5, A6, B5, B6, Letter, Legal, uživatelský formát (100 × 148 mm - 216 × 356 mm)

Zhodnocení

Model Kyocera ECOSYS M2135dn je výkonná multifunkce do malé až středně velké pracovní skupiny, ale i do vícečlenné domácnosti. Všude tam, kde se tiskne větší objem tisku. Plusem je rychlost, kvalita a podpora automatického oboustranného tisku spolu s automatickým podavačem dokumentů. Kromě podpory operačních systémů Windows, Mac OS X verze 10.5 nebo vyšší podporuje i UNIX a LINUX. Nechybí ani podpora mobilního tisku KYOCERA Mobile Print pro iOS a Android, AirPrint, Mopro, Google Cloud Print. Společnost Kyocera nabízí prodlouženou záruku 3, 4 a 5 let v místě provozu.