Kancelář

Kompaktní tiskárny pro firmy a podniky

Na trhu s tiskárnami a multifunkční se v popředí drží několik výrobců, kteří mají bohaté portfolio produktů v širokém rozpětí cen a modelů pro různé skupiny uživatelů. Od základních modelů pro nenáročné uživatele v domácnosti, studenty až po malé firmy, které potřebují efektivní a kvalitní tisk. Nejlépe jsou komplexní řešení pro velké podniky. Běžní uživatelé sahají po zařízeních výrobců, jejichž produkty znají iz jiného se trzích. Dobrým příkladem je výrobce Hewlett-Packard, který mě trhu dobře našlápnuto notebooky a počítači nebo Canon, který je lidem známí výbornými fotoaparáty a kamerami. Taková cesta pomohla k zájmu o tiskárny i Samsungu. Lidé ho už poznali, jak předního výrobce mobilních telefonů a TV, což je mohlo do jisté míry při výběru ovlivnit. Na trhu s kancelářským zařízením je však mnoho špičkových výrobců s dlouholetou tradicí, jejichž produkty jsou více známé v té podnikové sféře. My jsme pro vás vybrali několik tiskáren z dílny kvalitních ověřených společností, které se zabývají výrobou velkokapacitních tiskáren pro podniky, ale mají i modely vhodné pro malé firmy nebo živnostníky, případně domácnost s více aktivními uživateli.

Začneme společností OKI, která je dlouholetým a významným výrobcem tlačiarní.V kategorii tiskáren pro malé a střední firmy, se v poslední době využívají ve velké míře laserové tiskárny, které nahradily inkoustové. Stalo se to hned z několika důvodů: lepší kvalita tisku, rychlost a provozní náklady. O kvalitě tisku by se dalo polemizovat, protože inovace v inkoustové technologii způsobily, že kvalitativně se tisk vyrovnává. Stále je tu však rychlost a náklady na tisk. Společnost OKI má značnou část tiskáren zaměřenou právě na firemní a podnikový sektor.

OKI B512DN

Monochromatická laserová tiskárna OKI B512dn, je určena pro tisk černobílých dokumentů. Dokáže pracovat ve vysoké měsíční vytíženosti a kvalita dokumentů je mimořádně dobrá, díky technologii s použitím LED. Co se týče designu můžeme říci, že tiskárna zapadá do takzvaného firemního designu kancelářských zařízení. Rozměrově však patří spíše k těm kompaktnějším zařízením, které ocení malé firmy a živnostníci. Displej je pouze jednořádkový, co příliš neoslní, ale ovládání je jednoduché. Co nepotěší na designu, naopak potěší při výkonu a kvalitě tisku. Tiskárna OKI B512dn tiskne digitální LED elektrofotografický tiskovou technologií v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Čas prvního výtisku je zhruba 4,5 sekundy a za minutu vytiskne tiskárna 45 stran ve formátu A4. Co se týče konektivity, ta kromě USB připojení nabízí i zapojení tiskárny do LAN sítě. Nechybí samozřejmě ani automatický oboustranný tisk. Poměrně krátká doba zahřívání, 17 sekund od zapnutí a 5 sekund z úsporného režimu, rychlý procesor a 512 MB RAM paměť, umožňují modelu OKI B512dn bez problémů tisknout i velký objem tisku.

Dalším výrobcem tiskáren, které pokrývají značnou část trhu s tiskárnami pro firmy a podniky je japonská Kyocera.

KYOCERA FS-2100D

Ani tento model svým designem nevybočuje z řady podnikových kancelářských řešení. Ale trochu netypický zaoblená prava strana do válce, na kterém se nacházejí ovládací prvky přece jen z této tiskárny dělá zajímavý kousek. Tento na první pohled designový prvek má i své opodstatnění a využitelnost při nástavbě zařízení. Nechybí ani dostatečně velký displej a USB konektor na čelní straně pro přímý tisk z USB zařízení. Tato monochromatická laserová tiskárna dokáže tisknout černobílé dokumenty do maximální velikosti formátu A4 v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 40 stran, což z ní činí vysoce efektivní zařízení v kanceláři. Kvalita tisku je výborná a náklady na tisk jsou nízké. Ty lze snížit i používáním funkce automatický oboustranný tisk, kterou tiskárna nabízí a volbou alternativních laserových tonerů. Zásobník s kapacitou 500 listů nezklame. Model Kyocera FS-2100D je velmi dobrou volbou pro malé firmy a živnostníky.

Ani společnost Xerox není na trhu s tiskárnami žádným nováčkem. Její působení na trhu se rozšířilo v USA do 180 zemí světa. Vyrábí a nabízí vše, co souvisí se zpracováním dokumentů. V portfoliu má bohatou nabídku od monochromatických až po barevné multifunkční zařízení. Je výrobcem velkoformátových kopírovacích zařízení a produkčních tiskáren a nechybí ani kompletní sortiment softwaru a komplexních podnikových řešení.

Xerox Phaser 3260DN

Pro živnostníky nebo menší pracovní skupiny, ale i pro domácnosti má v nabídce kompaktní model malých rozměrů Xerox Phaser 3260DN. Tato laserová tiskárna nabízí uživateli velice kvalitní černobílý tisk ve standardním rozlišení 600 x 600 dpi, které je možné ještě zvýšit na 4800 x 600 dpi. Rychlost tisku je 28 stran A4 za minutu a díky tomu je efektivním pomocníkem v kanceláří. Čas pro tisk první strany je 8, 5 sekundy. Vstupní zásobník s kapacitou 250 listů, doplňuje výstupní s kapacitou 150 listů. Výrobcem doporučená měsíční zátěž tisku je 1 500 stran. Úsporu času a snížení nákladů na tisk umožňuje i přítomnost funkce automatický oboustranný tisk papíru. Nechybí ani možnost používání alternativních a prémiových laserových tonerů, které jsou kompatibilní s tímto zařízením. Konektivita je bohatá a kromě klasického USB připojení můžete využít zapojení do sítě LAN, nebo velmi oblíbené a pohodlné bezdrátové Wi-Fi připojení.