Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Kompaktní tiskárny pro firmy a podniky

Na trhu s tiskárnami a multifunkční se v popředí drží několik výrobců, kteří mají bohaté portfolio produktů v širokém rozpětí cen a modelů pro různé skupiny uživatelů. Od základních modelů pro nenáročné uživatele v domácnosti, studenty až po malé firmy, které potřebují efektivní a kvalitní tisk. Nejlépe jsou komplexní řešení pro velké podniky. Běžní uživatelé sahají po zařízeních výrobců, jejichž produkty znají iz jiného se trzích. Dobrým příkladem je výrobce Hewlett-Packard, který mě trhu dobře našlápnuto notebooky a počítači nebo Canon, který je lidem známí výbornými fotoaparáty a kamerami. Taková cesta pomohla k zájmu o tiskárny i Samsungu. Lidé ho už poznali, jak předního výrobce mobilních telefonů a TV, což je mohlo do jisté míry při výběru ovlivnit. Na trhu s kancelářským zařízením je však mnoho špičkových výrobců s dlouholetou tradicí, jejichž produkty jsou více známé v té podnikové sféře. My jsme pro vás vybrali několik tiskáren z dílny kvalitních ověřených společností, které se zabývají výrobou velkokapacitních tiskáren pro podniky, ale mají i modely vhodné pro malé firmy nebo živnostníky, případně domácnost s více aktivními uživateli.

Začneme společností OKI, která je dlouholetým a významným výrobcem tlačiarní.V kategorii tiskáren pro malé a střední firmy, se v poslední době využívají ve velké míře laserové tiskárny, které nahradily inkoustové. Stalo se to hned z několika důvodů: lepší kvalita tisku, rychlost a provozní náklady. O kvalitě tisku by se dalo polemizovat, protože inovace v inkoustové technologii způsobily, že kvalitativně se tisk vyrovnává. Stále je tu však rychlost a náklady na tisk. Společnost OKI má značnou část tiskáren zaměřenou právě na firemní a podnikový sektor.

OKI B512DN

Monochromatická laserová tiskárna OKI B512dn, je určena pro tisk černobílých dokumentů. Dokáže pracovat ve vysoké měsíční vytíženosti a kvalita dokumentů je mimořádně dobrá, díky technologii s použitím LED. Co se týče designu můžeme říci, že tiskárna zapadá do takzvaného firemního designu kancelářských zařízení. Rozměrově však patří spíše k těm kompaktnějším zařízením, které ocení malé firmy a živnostníci. Displej je pouze jednořádkový, co příliš neoslní, ale ovládání je jednoduché. Co nepotěší na designu, naopak potěší při výkonu a kvalitě tisku. Tiskárna OKI B512dn tiskne digitální LED elektrofotografický tiskovou technologií v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Čas prvního výtisku je zhruba 4,5 sekundy a za minutu vytiskne tiskárna 45 stran ve formátu A4. Co se týče konektivity, ta kromě USB připojení nabízí i zapojení tiskárny do LAN sítě. Nechybí samozřejmě ani automatický oboustranný tisk. Poměrně krátká doba zahřívání, 17 sekund od zapnutí a 5 sekund z úsporného režimu, rychlý procesor a 512 MB RAM paměť, umožňují modelu OKI B512dn bez problémů tisknout i velký objem tisku.

Dalším výrobcem tiskáren, které pokrývají značnou část trhu s tiskárnami pro firmy a podniky je japonská Kyocera.

KYOCERA FS-2100D

Ani tento model svým designem nevybočuje z řady podnikových kancelářských řešení. Ale trochu netypický zaoblená prava strana do válce, na kterém se nacházejí ovládací prvky přece jen z této tiskárny dělá zajímavý kousek. Tento na první pohled designový prvek má i své opodstatnění a využitelnost při nástavbě zařízení. Nechybí ani dostatečně velký displej a USB konektor na čelní straně pro přímý tisk z USB zařízení. Tato monochromatická laserová tiskárna dokáže tisknout černobílé dokumenty do maximální velikosti formátu A4 v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 40 stran, což z ní činí vysoce efektivní zařízení v kanceláři. Kvalita tisku je výborná a náklady na tisk jsou nízké. Ty lze snížit i používáním funkce automatický oboustranný tisk, kterou tiskárna nabízí a volbou alternativních laserových tonerů. Zásobník s kapacitou 500 listů nezklame. Model Kyocera FS-2100D je velmi dobrou volbou pro malé firmy a živnostníky.

Ani společnost Xerox není na trhu s tiskárnami žádným nováčkem. Její působení na trhu se rozšířilo v USA do 180 zemí světa. Vyrábí a nabízí vše, co souvisí se zpracováním dokumentů. V portfoliu má bohatou nabídku od monochromatických až po barevné multifunkční zařízení. Je výrobcem velkoformátových kopírovacích zařízení a produkčních tiskáren a nechybí ani kompletní sortiment softwaru a komplexních podnikových řešení.

Xerox Phaser 3260DN

Pro živnostníky nebo menší pracovní skupiny, ale i pro domácnosti má v nabídce kompaktní model malých rozměrů Xerox Phaser 3260DN. Tato laserová tiskárna nabízí uživateli velice kvalitní černobílý tisk ve standardním rozlišení 600 x 600 dpi, které je možné ještě zvýšit na 4800 x 600 dpi. Rychlost tisku je 28 stran A4 za minutu a díky tomu je efektivním pomocníkem v kanceláří. Čas pro tisk první strany je 8, 5 sekundy. Vstupní zásobník s kapacitou 250 listů, doplňuje výstupní s kapacitou 150 listů. Výrobcem doporučená měsíční zátěž tisku je 1 500 stran. Úsporu času a snížení nákladů na tisk umožňuje i přítomnost funkce automatický oboustranný tisk papíru. Nechybí ani možnost používání alternativních a prémiových laserových tonerů, které jsou kompatibilní s tímto zařízením. Konektivita je bohatá a kromě klasického USB připojení můžete využít zapojení do sítě LAN, nebo velmi oblíbené a pohodlné bezdrátové Wi-Fi připojení.