Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Kodak Smile+ Digital Instant Print Camera

Držitel licence severoamerické značky Kodak C+A Global představil digitální fotoaparát Kodak SMILE+ s okamžitým tiskem za zajímavou cenu 99 dolarů. Jedná se o nejnovější přírůstek do jejich portfolia cenově dostupných fotoaparátů s okamžitým tiskem. Fotoaparát Kodak SMILE+ Instant Print Camera se vyznačuje kompaktním designem a uživatelsky přívětivými funkcemi a vytiskne fotografie na zinkový papír se samolepicí zadní stranou za méně než 60 sekund. Univerzální zařízení kombinuje fotoaparát a tiskárnu. Fotoaparát v několika pastelových barvách pro různé styly je vybaven otočným objektivem, který uživatelům umožňuje upravit barevný filtr pro každý snímek a dodat fotografiím jedinečný nádech.

Bezplatná aplikace Kodak SMILE pro iOS a Android nabízí intuitivní uživatelské rozhraní. Uživatelé jej mohou použít k provádění jednoduchých úprav, přidávání rámečků a přizpůsobení fotografií před tiskem. Po připojení k aplikaci lze fotoaparát Kodak SMILE+ Instant Print Camera použít také k tisku stávajících fotografií z galerie na vašem mobilním zařízení.

 

Plusy

- Téměř okamžitý tisk fotografií se samolepicím pozadím

- "Zinkový" inkoust bez inkoustu.

- Kompatibilita s iOS, Android (aplikace)

- K ukládání snímků použijte volitelnou kartu MicroSD

- Standardní insta formát 2 x 3"

- Integrovaná čočka pro výměnu barevných filtrů

- Automatický blesk

- Připojení Bluetooth

- K dispozici v 6 barvách

Minusy

- Neobsahuje náhledový/ovládací displej na zadní straně

- Chybějící displej, takže si nemůžete vybrat, které obrázky chcete vytisknout

- Vybledlá, matná reprodukce barev na zinkových výtiscích

- Plastová konstrukce kamery

- 5 mpx

Design v pastelovém kabátě

Díky kompaktním rozměrům se Kodak Smile+ pohodlně vejde do prostornější kapsy bundy nebo do malé kabelky. S velkým kulatým tlačítkem spouště a silnější rukojetí působí trochu retro-analogově, ale velmi uživatelsky přívětivě.

Uživatelé, kteří mají rádi hmatatelnější analogové ovládání, uvítají tuto zábavnou funkci Kodak Smile+; Přednastavený otočný filtr objektivu, který umožňuje uživateli vybrat si před pořízením snímku z fyzické (na rozdíl od digitální) série efektů. Možná je to trochu neobvyklé, a protože na zadní straně není LCD displej, není zde možnost náhledu, jak bude obrázek vypadat. Musíte se smířit s optickým hledáčkem umístěným nahoře.

Zařízení má na každé straně fotoaparátu dvě kovová očka pro připevnění řemínku ke krku nebo zápěstí. Na pravé straně je masivnější slot pro tiskový výstup. Pokud jste pravák, zařízení pro vás bude pohodlné. Leváci si budou muset najít svůj způsob uchopení.

S objektivem s pevným ohniskem mají snímky pořízené fotoaparátem Kodak Smile+ rozlišení 5 megapixelů. Toto rozlišení, stejně jako samotný fotoaparát v retro stylu, působí spíše jako návrat do minulé éry.

Balení fotoaparátu obsahuje startovací balíček 5 ks fotografického papíru Kodak Zink Photo Paper. Ty jsou 2 x 3 palce srovnatelné s výstupní velikostí většiny fotoaparátů Fuji Instax, ale menší než papír 3,5 x 4,25 palce podporovaný starším Kodak Smile Classic. Pokud si zakoupíte speciální balení fotopapíru Kodak Zink Photo Paper, získáte balení 20 ks. Ten se vám bude hodit, když začnete fototiskárnu používat a budete trochu experimentovat.

Místo toho, abyste zde museli napájet dvojici AA baterií, což je případ základních modelů Fuji Instax, je Kodak Smile+ vybaven lithium-iontovou baterií. Lze jej dobíjet připojením dodaného USB kabelu.

 

 zdroj: Kodak

Výkon a kvalita

Kromě možnosti otáčet filtry před objektivem fotoaparátu funguje Kodak Smile+ plně automaticky zaměřováním a fotografováním. Abyste předešli neopatrné nebo náhodné aktivaci, je nutné podržet tlačítko napájení fotoaparátu po dobu 3 sekund, dokud se nerozsvítí kontrolka a nebudete připraveni fotografovat. Blesk je také plně automatický, takže na samotném fotoaparátu není žádné tlačítko, které by jej v případě potřeby deaktivovalo.

Vzhledem k tomu, že na zadní straně není žádná obrazovka a jediné, co zařízení má, je nahoře optický hledáček pro orámování našich snímků. Stejně jako u každého fotoaparátu s okamžitým tiskem je nutná určitá míra pokusů a omylů, protože snímek neuvidíte, dokud jej nevytisknete.

Na rozdíl od konkurenčních modelů Fuji Instax však tento model nemá na přední straně žádné "selfie" zrcátko pro přesnější uspořádání záběru, když držíte fotoaparát zvednutý na délku paže a míříte objektivem na sebe. Kromě toho, i když je velkoryse vybaven slotem pro kartu MicroSD pro zálohování snímků, pokud je v něm vložen papír, fotoaparát automaticky vytvoří tisk při každém stisknutí spouště. Bohužel není na výběr, které obrázky se vytisknou a které ne.

Pokud jde o rotující trojici filtrů umístěných před objektivem, v návodu je uvedeno, že se jedná o standardní, retro a "hvězdné" filtry, které jsou skutečně účinné pouze tehdy, když je v záběru hodně blikajících světel.  Záběry s retro filtrem mají načervenalý odstín. Rozdíl mezi nimi není patrný a snímky směrem k okrajům obrazu ztrácejí ostrost.

Podpora spárování fotoaparátu s chytrým telefonem přes Bluetooth a v podstatě používání Kodak Smile+ jako kompaktní přenosné tiskárny pro snímky z vaší mobilní galerie je bezproblémová.

Vzhledem k tomu, že můžete vložit MicroSD, můžeme teoreticky pokračovat ve fotografování, i když fotoaparátu dojde papír. V praxi to znamená, že stisknete spoušť, když ve fotoaparátu není žádný papír, ve skutečnosti se snímek uloží na vyjímatelnou kartu, ale fotoaparát se stále pokouší tisknout, a to za velkého mechanického bzučení a cvakání.

 

   

zdroj: Kodak

Krátký závěr

Je jasné, že od žádného fotoaparátu s okamžitým tiskem nikdo neočekává výsledky v profesionální kvalitě. Je to více o zábavě a šťastných náhodách a překvapivých okamžicích než o sofistikovanosti. Děti a mladí lidé si však zamilují skutečnost, že zadní stranu těchto mini tisků lze odlepit a proměnit tak obrázky v samolepky, které lze umístit do sešitů, na stěny a na lednici. Cenově dostupný Kodak Smile+ je způsob, jak přiblížit mladým lidem radost z fotografování, a proto se může vyplatit kvůli jeho nízké ceně. Když k tomu přidáme, že zařízení můžeme navíc použít jako přenosnou tiskárnu pro snímky, které pořizujeme chytrým telefonem, je to opravdu dobrá volba.

Pokud rádi reprodukujete téměř okamžité samolepíci výtisky fotografií nebo je sdílíte prostřednictvím aplikace v telefonu, pak vás pravděpodobně bude zajímat toto zařízení. Všechny tyto možnosti nabízí Kodak Smile+. Dodává se za dostupnou cenu, která jej staví do přímé konkurence s řadou fotoaparátů Fujifilm Instax. I přesto, že výtisky nedosahují kvality fotografií vytištěných v profesionálním fotolabu nebo na kvalitní fototiskárně, je tato fototiskárna zábavná, což jistě potěší.