Kancelář a škola

Kodak Printer Mini 3 Retro

Okamžitá tisk fotografií je dnes velmi oblíbený. Pomocí přenosných fotografických tiskáren s malými rozměry můžete vyfocen okamžik hned převést na fotografii. K bohaté nabídce kapesních tiskáren přibyl model společnosti Kodak s označením Kodak Printer Mini 3 Retro. Je nástupcem staršího modelu Mini 2. Předvánoční čas dělá právě z malých přenosných fototiskáren ideální dárek pod stromeček. Jaké plusy nabízí model s velmi pěkným retro designem?


Stručná charakteristika

Technologie tisku: termosublimační barevný tisk
Použití firma/ domácnost: osobní
Rozhraní tiskárny: USB/ Bluetooth
Mobilní konektivita: iOS, Android,
Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk fotografií
Maximální formát tisku: 3 x 3 "(7,62 x 7,62 cm)


Rozměry a hmotnost

Šířka: 104 mm
Hloubka: 132 mm
Výška: 30 mm
Hmotnost: 0,35 kg

 

Design ve stylu retro

Fotografická tiskárna Kodak Mini 3 Retro se prodává ve třech barevných verzích a to v černé, bílé a žluté barvě. Žluté provedení silně připomíná originální produkty Kodak s jeho typickými barvami loga. K retro vzhledu přispívá i svou šířkou a poměrně velkými nápisy na těle přístroje. Navzdory nádechu mírného retro stylu má tiskárna atraktivní design s ergonomickým zaoblením hran a lesklou úpravou. Oproti ostatním přenosným fototiskárnam, které jsou více laděny v minimalistickém stylu je Kodak Printer Mini 3 Retro opravdu originální kousek. Pravá strana zařízení obsahuje port pro připojení micro USB kabelu k nabíjení a reset. Otvírací kryt pro vložení zásobníku na cartridge (fotopapír spolu s fólií na válečku vpředu na úzké straně). V zadní boční části je tlačítko pro zapnutí a stavová dioda. Na levé boční straně se nachází výstup tisku v podobě úzkého slotu.

 

                          

zdroj foto: kodak.com

Funkce do kapsy

Přenosná fototiskárna tlačí hned po připojení k mobilnímu zařízení pomocí rozhraní Bluetooth. Je kompatibilní s operačním systémem Android a iOS. Jediné, co k tomu potřebujete je aplikace Kodak Mini Shot nebo Kodak Instant Printer. Ty obsahují podporu více než 20ti různých jazyků. Aplikaci v mobile spárujete s tiskárnou a můžete vybírat fotografie z galerie mobilu pro tisk. Samozřejmě můžete před tiskem fotografii upravit, použít filtry (22 typů), rámeček, text nebo nálepku. Tisknout fotografie můžete i bezokrajového. Vestavěná baterie má vytíženost přibližně 20 fotografií na jedno nabití a doba do úplného nabití je 90 minut. Stav baterie je možné zkontrolovat přímo v aplikaci Kodak v mobilem zařízení. 

 

     

zdroj foto: kodak.com


Kvalita tisku 4PASS

Model Kodak Printer Mini 3 Retro tlačí pomocí technologie 4PASS, což znamená že jde o 4-přechodovou termosublimáční technologii. Ta pracuje se třemi základními barvami azurová, purpurová a žlutá na vytvoření 16,7 milionu barev s inkousty, které nevyblednou a při běžných podmínkách skladování vydrží více než 100 let. Fotografický tisk je automaticky opatřen ochrannou vrstvou, která chrání fotografii před poškrábáním a dělá fotografii okamžitě odolnou vůči otiskům prstů a vodě. Tento systém není Zink- Zero Ink, i když je mu podobný a mohli bychom říci, že Zink je zjednodušená metoda tisku 4PASS, ale bohužel nedosahuje kvality, jako originál 4PASS. S foto-tiskárnou Kodak Printer Mini 3 Retro dokážete tisknout bez-okrajové fotografie ve výborné kvality formátu 3 x 3 ". Tisk fotografie trvá necelých 50 sekund.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní a lehká přenosná tiskárna fotografií
- kvalita tisku
- tvorba vizitek
- kreativní funkce: různé šablony, přidávání rámečků, textu, nálepek
- pohodlná tisk přímo z mobilního zařízení
- bezokrajový tisk
- bezproblémová konektivita pomocí Bluetooth
- bezplatná aplikace pro zařízení Android a iOS
- technologie 4Pass D2T2 pro plnobarevný tisk
- 3 barevné inkoustové kazety typu vše v jednom (azurová, purpurová, žlutá)
- 90 minut do úplného nabití tiskárny
- na jedno nabití tisk až 20 fotografií


Mínusy tiskárny

- cena fotopapírů
- kompatibilní pouze se speciálními fotopapíry Kodak 4PASS- K
- micro USB port (ne typu USB - C)


Závěr

Kodak Printer Mini 3 Retro je kompaktní, přenosná fototiskárna do ruky s osobitým stylem. Stisknutím tlačítka můžete tisknout a sdílet fotografie se svými blízkými. Připojíte ji rychle k mobilním zařízením pomocí rozhraní Bluetooth. Podporovány jsou všechna zařízení se systémem Android a iOS. Pomocí aplikace Kodak můžete bezdrátově procházet svou fotogalerii, upravovat a tisknout. 4Pass je technologie tisku, která vám zaručí nejlepší kvalitu tisku. Fotografie jsou tištěné v barevných vrstvách se zahrnutým procesem laminování, díky kterému je fotografie voděodolná a odolná proti otiskům prstů. Tato přenosná fototiskárna používá patentovanou kazetu typu "vše v jednom", takže můžete snadno najednou vyměnit fotografický papír a inkoustovou pásku. V balení získáte: malou fotografickou tiskárnu Kodak Mini 3 Retro, kabel micro USB pro nabíjení, průvodce rychlým startem, kazetu typu "vše v jednom" a 8 ks fotopapíru. Tento model se kromě originální verzi Retro prodává také v klasické moderní verzi Kodak Mini 3 SQUARE.