Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Kodak Photo Printer Dock

Fotografické tiskárny s malými rozměry, které jsou vhodné pro přenášení najdeme na trhu v dobré nabídce. Jde většinou o malé kapesní zařízení. Pokud hledáte termosublimáční tiskárnu na fotografie a nezáleží vám, až tak na co nejmenší velikosti, tam už je výběr podstatně chudší. Kromě velmi oblíbených modelů Canon Selphy se nám podařilo nalézt zajímavou fotografickou tiskárnu Kodak Photo Printer Dock, která tiskne termosublimační technologií. Má příjemný design v kompaktní velikosti na bezproblémové přenášení a pár funkcí, kterými jednoznačně vyčnívá v nabídce. Co vše nabízí tento model za velmi zajímavou cenu?

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: termosublimační barevná (D2T2)
Použití firma/ domácnost: osobní
Rozhraní tiskárny: USB/ Bluetooth
Mobilní konektivita: iOS/ Android
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk fotografií
Maximální formát tisku: 10 x 15 cm
Displej: ne


Rozměry a hmotnost

Šířka: 170 mm
Hloubka: 100 mm
Výška: 69 mm
Hmotnost: 1,3 kg

 

Design v minimalistickém provedení

Malá šikovná krabička, která má hmotnost něco přes 1 kg ukrývá zajímavou technologii. Hrany tiskárny jsou jemně zaoblené a zařízení je v příjemném minimalistickém stylu. Výborné tovární zpracování a pevné plasty přispívají k celkovému designu. Horní část zařízení je zpracována do jemného výklenku ve kterém je ukryt konektor pro připojení mobilního zařízení a využívá se jako dokování stanice pro nabíjení. Je komfortní mít připojený mobil, který se nabíjí a zároveň ho používat, jak přehledný displej k zobrazení fotografii před tiskem a zároveň, jak ovládací panel pomocí aplikace Kodak. Dock podporuje zařízení s operačním systémem Android, které připojíte pomocí micro-USB, ale také zařízení s iOS. iPhone můžete připojit do docku pomocí adaptéru z micro-USB na Lightning konektor. Vejdou se i modely velikosti iPhone Plus a Pro Max. Mobilní telefon můžete ukotvit do docku, nebo pokud byste vlastnili netypicky model, také pomocí kombinovaného USB kabelu. Stejně můžete připojit mobilní zařízení i pomocí bočního USB portu. V přední části se nachází vstupní zásobník pro fotopapír a lišta s prostorem na výstup tisku. V zadní části je slot pro přechod fotopapíru při tisku a síťový konektor.  Jelikož jde o systém 4Pass musí fotografie projít 4 x mechanismem aby se nanesla barva po vrstvách. Z jedné boční strany je otevírací kryt pro cartridge a již zmíněný USB port. Ten slouží i pro připojení USB klíče. Na zařízení je jediné tlačítko s podsvícením pro zapnutí tiskárny. Podsvícení slouží i jako informační stavová LED dioda. Ta bliká různými barvami a upozorňuje na konkrétní stav, jako je tisk, chyba a prázdný zásobník papíru.

 

                            

zdroj foto:kodak.com

Funkčnost

Jde o jednoúčelové zařízení pro tisk barevných fotografií velikosti formátu 4 x 6", což klasický formát fotografie 10 x 15 cm. Oproti kapesním instantních fototiskáren, tak získáte standardní fotografii. Kapesní přenosné tiskárny tisknou max velikost 5 x 7,6 cm. Dalším rozdílem je technologie 4Pass s mnohem vyšší kvalitou oproti technologii ZINK. Fotografickou tiskárnu Kodak Photo Printer Dock můžete připojit do docku, pomocí usb kabelu ale i bezdrátovou technologií Bluetooth. Ovládání je pohodlné přímo z displeje smartphonu pomocí šikovné, intuitivní aplikace Kodak Photo Printer. Kromě tisku fotografií z galerie mobilu se můžete připojit k různým sociálním sítím a cloudovým serverem, s možností přidat kromě přednastavených další.


Rychlost a kvalita tisku

Díky technologii 4Pass je kvalita fotografií na vysoké úrovni. Takto získáte kvalitní foto, skoro jako z profesionálního fotolabu. Celý proces spočívá v technologii termosublimační tisku D2T2 4Pass, kdy dochází k postupnému nanášení (rozptýlení na fotografický papír po sobě) barev azurové, žluté a purpurové a poslední vrstvu tvoří laminace. Díky laminaci barvy fotky nevyblednou a foto je odolné vůči otiskům prstů i vlhkosti. Přímo v balení najdete kromě zařízení i kazetu pro tisk 10 fotografií. Tiskárna používá k tisku kazetu prémiové řady inkoustů Kodak, které využívají nejmodernější technologii přenosu difuze barviva D2T2 a poskytují rychlé výtisky jediným stisknutím tlačítka. Fotografie je schopna tisknout v rozlišení 300 Dpi.


Plusy tiskárny

- příjemný design
- kvalita tisku fotografií
- jednoduché ovládání
- aplikace pro úpravu fotografií před tiskem
- podpora tisku z USB klíče
- dokování stanice pro nabíjení mobilních zařízení (iOS, Android)
- konektivita a podpora Wi-Fi Direct
- lokalizace menu SK, CZ


Mínusy tiskárny

- pomalejší tisk
- vyšší cena spotřebního materiálu

 

Zhodnocení na závěr

Pokud hledáte rychlou a kvalitní tiskárnu pro klasický formát fotografií je model Kodak Photo Printer Dock dobrým řešením. Kromě vysoké kvality získáte i pohodlné ovládání a benefitem je dobíjecí dock pro vaše mobilní zařízení. Pokud porovnáme cenu s cenou menších kapesních instantních foto tiskáren jsme přibližně stejné cenové hladině. Dostanete však vyšší kvalitu a větší fotografie. Originální set, který obsahuje tiskovou kazetu Kodak Cartridge 4 × 6" 80-pack je kompatibilní s tiskárnou Kodak Dock a nabízí inkoust pro tisk i 80 ks papírů s velikostí 10 x 15 cm. Cena se pohybuje kolem 999 korun a cena za tisk je přibližně 12,49 korun. Co je na občasnou tisk barevné fotografie stále slušná cena. Pokud hledáte zaujímání dárek pod stromeček může být foto-tiskárna Kodak Photo Printer Dock skvělý tip!