Kancelář a škola

Když má tiskárna styl (moderní design)

Výběr tiskárny podle výkonu, kvality tisku, velikosti a ceny, jsou kritéria, které při nákupu většina z nás porovnává, mezi jednotlivými modely. Když si už konečně vybereme tiskárnu nebo multifunkci, která splňuje naše požadavky, díváme se na zařízení, které nás vzhledem dvakrát neohromí. Výrobci se sice v posledních letech značně zlepšily, co se týká designu, ale i tak jen málokdy vybočí z určitého standardu. Přesto je na trhu pár velmi zajímavých stylových tiskáren, kterým nelze upřít moderní design.

Brother MFC-J4620DW

Stručná charakteristika

Multifunkční inkoustová tiskárna / Barevný tisk / A3 / USB / LAN / WI-FI / NFC / Duplex / Google Cloud Print / Secure Print / AirPrint / Brother iPrint & Scan 

Rozměry a hmotnost

Hloubka 290 mm / šířka 480 mm / výška 188 mm / hmotnost 9,5 kg 

Design

Společnost Brother v nové modelové řadě MFC-J46xx vsadila na čisté linie a nový vítr designu přidala kombinací dvou barev a dobře umístěným ovládacím panelem s displejem. Tiskárna působí minimalisticky, ale velmi stylově a nápaditě. Barevný grafický 3,7 "(9,3 cm) displej přispívá k pohodlí pomocí dotykového ovládání. Umístěn je uprostřed a celá přední část zařízení působí velmi uspořádaně. Ovládací panel můžete mírně vyklopit a získáte tím velmi dobré pozorovací úhly. Přímo na displeji si umíte navolit tisk z USB klíče nebo paměťové karty, připojit se k cloudovým účtům a zkontrolovat hladinu inkoustů. Designem patří model Brother MFC-J4620DW opravdu k těm krásnějším a stylovějším zariadeniam.Čo se týká rozměrů a hmotnosti, stále jde o velmi uspokojivé hodnoty. Šířka je navzdory svým 480 mm stále příjemná a pokud vezmeme v úvahu, že multifunkce tlačí až do rozměrů formátu A3, jde o opravdu kompaktně zařízení vhodné do jakéhokoli pracovního prostředí. Pro tento model naleznete umístění iv domácnosti.

Funkce

Multifunkce Brother MFC-J4620DW dokáže tisknout černobílé a farebne.Vďaka pokrokové tisku po délce papíru vyniká nejen výbornou rychlostí tisku, ale také kompaktním designem a možností tisku až do formátu A3 ze zadního, manuálního podavače (na jeden list papíru). Pro kopírování, skenování a fax má maximum formát A4. Nechybí možnost automatického oboustranného tisku a výborná konektivita, která zahrnuje: připojení USB kabelem, možnost zapojení do LAN sítě a výhody bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi. Aby toho nebylo málo výrobce přidal i moderní technologii NFC. Model Brother MFC-J4620DW má nejen pěkný moderní design, ale i dostupnost všech aktuálních funkcí, kterými dnešní tiskárny disponují.

Rychlost a kvalita tisku

Přestože design a funkce potěší nejdůležitější je přece jen tisk. Máme tu zařízení které zvládne tisk do formátu A3 s velmi kvalitním podáním barev a ve výborné ostrosti. Rozlišení tisku je 6 000 x 1 200 Dpi, pro skenování je to rozlišení 2 400 x 2 400 Dpi. Za minutu vytiskne zařízení v ISO 22 stran černobíle nebo 20 stran barevně. V režimu draft je to až 35 stran čb / min. nebo 27 stran barevně / min. Vstupní zásobník papíru má kapacitu 150 listů a automatický podavač je pro 20 listů. Výstupní zásobník má kapacitu 50 listů. Výrobcem doporučená měsíční vytíženost je 250 až 1 000 stran. Maximální měsíční zátěž má hranici až okolo 13 000 stran tisku.

Typ médií

Kancelářský papír, fotopapír, speciální fotopapír Brother BP71, tenký a recyklovatelný papír, max. formát papíru A3
Ruční podavač: kancelářský papír, fotopapír, tenký, silný, silnější, hrubý a recyklovatelný papír, obálky a etikety

Plusy tiskárny

- moderní stylový design
- kvalitní tovární zpracování
- výborná ergonomie
- přehledný dotykový grafický displej
- pohodlný přístup k inkoustovým kazetám (při výměně)
- bohatá konektivita
- multifunkce (tisk, kopírování, skenování, fax)
- kvalita a rychlost tisku
- formát tisku A3
- možnost připojení se ke cloudovým účtům
- praktická mobilní aplikace pro přímý tisk z mobilního zařízení
- možnost používání velkokapacitních inkoustových kazet (i alternativních náplní)
- poměr výkon, kvalita a cena

Mínusy tiskárny

- pomalejší barevný tisk
- rozdílná kvalita barevného tisku na fotopapír (výborná) a klasický kancelářský papír (slabší)

Náplně do tiskárny

Tato multifunkce používá pro tisk čtyři barevné inkoustové oddělené náplně. Ty lze volit ve standardní velikosti Cartridge Brother LC223 C/M/Y/ BK s kapacitou 600 stran a XL velikosti Cartridge Brother LC225 C/M/Y/BK pro tisk až 1 200 stran. Pro tento model můžete využít i možnost použití značkových prémiových a alternativních náplní, plně kompatibilních s tímto zařízením.

Tip pro vás

Pomocí barevného dotykového displeje se můžete pohodlně připojit ke svým on-line účtům, jako jsou Dropbox, Box, One Drive včetně OneNote, Disk Google, Brother Cloud, Evernote, Flickr a Picasa. Nechybí ani možnost přihlásit se k Facebooku. V aplikacích můžete zvýraznit vybrané části skenovaného dokumentu a vytisknete si je tak.

Zhodnocení

Model Brother MFC-J4620DW zaujme velmi vydařeným moderním designem. Sladěná barevná kombinace, rozvržení jednotlivých částí, příjemná ergonomie a luxusní velký dotykový LCD displej potěší na první pohled. Mezi ostatními modely v obchodě si tuto multifunkční tiskárnu určitě všimnete. Chválu si však nezaslouží výrobce pouze za výborně zvládnutý vzhled, ale i za funkce a kvalitu tisku. To vše spolu s možností tisku ve formátu A3 v dobrém poměru kvality, výkonu a ceny dělají tento model velmi zajímavým nejen pro větší domácnost, ale i malé a střední pracovní skupiny ve firmě.
Výrobci tiskáren mohou design svých zařízení inovovat jen mírně s ohledem na výslednou kvalitu tisku, funkčnost, komfortní ovládání, technologii tisku a umístění náplní. To vše uspořádat do jednoho zařízení a vložit to do moderního nápaditého designu není snadné. Uživatelé, hlavně pro tisk v domácnosti stále více zohledňují i ​​vzhled. Chtějí svá zařízení pro tisk, kopírování a skenování přizpůsobit ostatním moderním technologiím pro domácí Office. S tímto se musí výrobci poprat a společnosti Brother se to docela povedlo.