Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Když má tiskárna styl (moderní design)

Výběr tiskárny podle výkonu, kvality tisku, velikosti a ceny, jsou kritéria, které při nákupu většina z nás porovnává, mezi jednotlivými modely. Když si už konečně vybereme tiskárnu nebo multifunkci, která splňuje naše požadavky, díváme se na zařízení, které nás vzhledem dvakrát neohromí. Výrobci se sice v posledních letech značně zlepšily, co se týká designu, ale i tak jen málokdy vybočí z určitého standardu. Přesto je na trhu pár velmi zajímavých stylových tiskáren, kterým nelze upřít moderní design.

Brother MFC-J4620DW

Stručná charakteristika

Multifunkční inkoustová tiskárna / Barevný tisk / A3 / USB / LAN / WI-FI / NFC / Duplex / Google Cloud Print / Secure Print / AirPrint / Brother iPrint & Scan 

Rozměry a hmotnost

Hloubka 290 mm / šířka 480 mm / výška 188 mm / hmotnost 9,5 kg 

Design

Společnost Brother v nové modelové řadě MFC-J46xx vsadila na čisté linie a nový vítr designu přidala kombinací dvou barev a dobře umístěným ovládacím panelem s displejem. Tiskárna působí minimalisticky, ale velmi stylově a nápaditě. Barevný grafický 3,7 "(9,3 cm) displej přispívá k pohodlí pomocí dotykového ovládání. Umístěn je uprostřed a celá přední část zařízení působí velmi uspořádaně. Ovládací panel můžete mírně vyklopit a získáte tím velmi dobré pozorovací úhly. Přímo na displeji si umíte navolit tisk z USB klíče nebo paměťové karty, připojit se k cloudovým účtům a zkontrolovat hladinu inkoustů. Designem patří model Brother MFC-J4620DW opravdu k těm krásnějším a stylovějším zariadeniam.Čo se týká rozměrů a hmotnosti, stále jde o velmi uspokojivé hodnoty. Šířka je navzdory svým 480 mm stále příjemná a pokud vezmeme v úvahu, že multifunkce tlačí až do rozměrů formátu A3, jde o opravdu kompaktně zařízení vhodné do jakéhokoli pracovního prostředí. Pro tento model naleznete umístění iv domácnosti.

Funkce

Multifunkce Brother MFC-J4620DW dokáže tisknout černobílé a farebne.Vďaka pokrokové tisku po délce papíru vyniká nejen výbornou rychlostí tisku, ale také kompaktním designem a možností tisku až do formátu A3 ze zadního, manuálního podavače (na jeden list papíru). Pro kopírování, skenování a fax má maximum formát A4. Nechybí možnost automatického oboustranného tisku a výborná konektivita, která zahrnuje: připojení USB kabelem, možnost zapojení do LAN sítě a výhody bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi. Aby toho nebylo málo výrobce přidal i moderní technologii NFC. Model Brother MFC-J4620DW má nejen pěkný moderní design, ale i dostupnost všech aktuálních funkcí, kterými dnešní tiskárny disponují.

Rychlost a kvalita tisku

Přestože design a funkce potěší nejdůležitější je přece jen tisk. Máme tu zařízení které zvládne tisk do formátu A3 s velmi kvalitním podáním barev a ve výborné ostrosti. Rozlišení tisku je 6 000 x 1 200 Dpi, pro skenování je to rozlišení 2 400 x 2 400 Dpi. Za minutu vytiskne zařízení v ISO 22 stran černobíle nebo 20 stran barevně. V režimu draft je to až 35 stran čb / min. nebo 27 stran barevně / min. Vstupní zásobník papíru má kapacitu 150 listů a automatický podavač je pro 20 listů. Výstupní zásobník má kapacitu 50 listů. Výrobcem doporučená měsíční vytíženost je 250 až 1 000 stran. Maximální měsíční zátěž má hranici až okolo 13 000 stran tisku.

Typ médií

Kancelářský papír, fotopapír, speciální fotopapír Brother BP71, tenký a recyklovatelný papír, max. formát papíru A3
Ruční podavač: kancelářský papír, fotopapír, tenký, silný, silnější, hrubý a recyklovatelný papír, obálky a etikety

Plusy tiskárny

- moderní stylový design
- kvalitní tovární zpracování
- výborná ergonomie
- přehledný dotykový grafický displej
- pohodlný přístup k inkoustovým kazetám (při výměně)
- bohatá konektivita
- multifunkce (tisk, kopírování, skenování, fax)
- kvalita a rychlost tisku
- formát tisku A3
- možnost připojení se ke cloudovým účtům
- praktická mobilní aplikace pro přímý tisk z mobilního zařízení
- možnost používání velkokapacitních inkoustových kazet (i alternativních náplní)
- poměr výkon, kvalita a cena

Mínusy tiskárny

- pomalejší barevný tisk
- rozdílná kvalita barevného tisku na fotopapír (výborná) a klasický kancelářský papír (slabší)

Náplně do tiskárny

Tato multifunkce používá pro tisk čtyři barevné inkoustové oddělené náplně. Ty lze volit ve standardní velikosti Cartridge Brother LC223 C/M/Y/ BK s kapacitou 600 stran a XL velikosti Cartridge Brother LC225 C/M/Y/BK pro tisk až 1 200 stran. Pro tento model můžete využít i možnost použití značkových prémiových a alternativních náplní, plně kompatibilních s tímto zařízením.

Tip pro vás

Pomocí barevného dotykového displeje se můžete pohodlně připojit ke svým on-line účtům, jako jsou Dropbox, Box, One Drive včetně OneNote, Disk Google, Brother Cloud, Evernote, Flickr a Picasa. Nechybí ani možnost přihlásit se k Facebooku. V aplikacích můžete zvýraznit vybrané části skenovaného dokumentu a vytisknete si je tak.

Zhodnocení

Model Brother MFC-J4620DW zaujme velmi vydařeným moderním designem. Sladěná barevná kombinace, rozvržení jednotlivých částí, příjemná ergonomie a luxusní velký dotykový LCD displej potěší na první pohled. Mezi ostatními modely v obchodě si tuto multifunkční tiskárnu určitě všimnete. Chválu si však nezaslouží výrobce pouze za výborně zvládnutý vzhled, ale i za funkce a kvalitu tisku. To vše spolu s možností tisku ve formátu A3 v dobrém poměru kvality, výkonu a ceny dělají tento model velmi zajímavým nejen pro větší domácnost, ale i malé a střední pracovní skupiny ve firmě.
Výrobci tiskáren mohou design svých zařízení inovovat jen mírně s ohledem na výslednou kvalitu tisku, funkčnost, komfortní ovládání, technologii tisku a umístění náplní. To vše uspořádat do jednoho zařízení a vložit to do moderního nápaditého designu není snadné. Uživatelé, hlavně pro tisk v domácnosti stále více zohledňují i ​​vzhled. Chtějí svá zařízení pro tisk, kopírování a skenování přizpůsobit ostatním moderním technologiím pro domácí Office. S tímto se musí výrobci poprat a společnosti Brother se to docela povedlo.