Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Inteligentní tiskárna HP Tango X

Konečně jsme se dočkali tiskárny, která nevypadá, jako běžné zařízení na tisk, ale má originální stylový design. Podařilo se to společnosti Hewlett-Packard s jejími novými modely HP Tango a HP Tango X. Ten si snadno zaměníte za knihu s obalem z textilu nebo korku. Smart tiskárna HP Tango bude na vašem pracovním stole vypadat, jako hrubší kniha nebo zajímavý gadget. Že jde o tiskárnu zjistíte, až po otevření velmi pěkného krytu. Ten si můžete zvolit v několika verzích. Nejen krásný design, ale i kompaktní velikost, funkčnost a konektivita této tiskárny potěší. Tato inteligentní tiskárna ukrývá ještě jedno překvapení, vždyť proto je inteligentní.

Smart tiskárna HP Tango má kompaktní rozměry 381 x 203,2 x 76,2 mm a hmotnost 3,08 kg. V kombinaci bílého matného plastu s šedými akcenty z lesklého materiálu vypadá luxusně. Má jemně zaoblené boční hrany a celý design působí minimalisticky. Na zařízení se nachází jediný konektor pro zapojení do elektrické sítě. Ten je umístěn vzadu, spolu s tlačítkem pro zapnutí/ vypnutí a tlačítkem Wi-Fi. Velmi pěkným prvkem jsou světelné stavové proužky na přední straně. V místě výstupu papíru je zase světelná linka s jemným modrým podsvíceným. Na trhu je tiskárna HP Tango ve dvou verzích, základní a s označením X, který má v balení stylový kryt. Její vzhled a malá velikost ji předurčují pro používaní do domácnosti nebo malé moderní kanceláře.

 

  

 

Toto skvělé zařízení připojíte bezdrátově pomocí Wi-Fi, čímž ještě více vynikne čistý design bez zbytečných kabelů. Stačí stáhnout aplikaci HP Smart, připojit se a hotovo. Využívat tak můžete tisk z mobilních zařízení a cloudových služeb odkudkoliv. Pomocí mobilního zařízení můžete skenovat dokumenty a odeslat je přímo do tiskárny. Potřebujete k tomu pouze aplikaci HP Smart, která najde automaticky okraje strany dokumentu a zarovná jejich pro tiskem. V podstatě můžeme říci, že jde prioritně o tiskárnu, která tiskne z mobilu. Právě k takovému rychlému tisku je předurčena. Dokáže vám zasílat na váš smartfon oznámení a díky oboustrannému síťovému připojení pomocí cloudu, můžete tisknout, skenovat nebo kopírovat z jakéhokoliv místa.

Tiskárna, jako součást inteligentních domácností

Ve spojitosti s internetem věcí a tiskárnami se často skloňovala otázka, jak to bude se zařízeními, jako jsou tiskárny a multifunkce. Dokáží výrobci implantovat smart funkce i do těchto zařízení? Hewlett Packard ukázal, že se touto cestou dá jít. Smart tiskárna může být součástí vaší inteligentní domácnosti. Hlasové ovládání je záblesk na lepší časy pro tiskárny. A právě tuto vymoženost HP Tango nabízí. Dnes máme tolik inteligentních asistentek, že bylo jen otázkou času, kdy budeme moci ovládat pomocí hlasu i tisk. Model HP Tango to dokáže. Hlasové povely jí můžete zadávat pomocí zařízení Amazon Echo, Google Asistent nebo Cortana.

Inkoustové náplně i paušálně

Tiskárna HP Tango používá k tisku dvě inkoustové kazety HP 64, černou a společnou barevnou tricolor. Výrobce se snaží prosadit systém HP Instant Ink. Ten po odsouhlasení, že necháte zasílat informace o stavu náplní z vaší tiskárny, vám za měsíční poplatek bude zasílat nové náplně. Jak se k tomu postaví samotní uživatelé je však sporné. Dnes se každý snaží, co nejméně zpřístupňovat různé osobní a uživatelské informace. Je těžké s jistotou říci, jaká data bude o uživateli a jeho tisku společnost sbírat, zda jde opravdu jen o stav a kondici zařízení pro službu doplňování inkoustu. Tato služba u nás zatím není dostupná.

 

Specifikace smart tiskárny HP Tango X

 

 Model   HP Tango/ HP Tango X
 Technológie tisku  inkoustová, barevní
 Rozlíšení tisku  1 200 x 1 200 Dpi
 Rychlost černobíleho tisku  11 str./ min. (ISO)
 Rychlost barevného tisku  8 str./ min.   (ISO)
 Maximální velikost papíru  A4 
 Minimální velikost papíru  veľkost vizitky 
 Rozhraní připojení  Wi-Fi, Bluetooth, Air Print, Google   iPrint
 Funkce  tisk, kopírovaní, skenování, hlasové   povely
 Oboustranní tisk  manuálne
 Náplně  1 x čb Ink cartridge, 1 x tricolor ink   cartridge

 

Závěr


Cena tiskárny je 149 USD, pokud si chcete pořídit originální korkový kryt, investujete dalších 49 USD. Ve verzi HP Tango X dostane kryt již v balení za cenu 199 USD. Zatím jsme na našem trhu nenašli prodejce, ale doufáme, že tento model zařadí HP i pro náš trh. Tato tiskárna má atraktivní a velmi stylový design, kompaktní rozměry a jednoduché ovládání. Tisk je ve výborné kvalitě a to nejen běžné dokumenty, ale i fotografie. Celá její síla spočívá v mobilní tisku. Neobsahuje displej, žádné USB porty, ale vyžaduje spolupráci s mobilním zařízením, které musí samozřejmě podporovat Bluetooth pro spárování. Následovně si tiskárna sama vyhledá bezdrátovou síť, ke které se může připojit. O ostatní se postará OEM aplikace na ovládání. Hlasové ovládání je zajímavý prvek, který jistě mnoho uživatelů ocení. Bohužel výrobce zatím nikde neuvádí podporu pro Siri od Applu. Na model HP Tango X se těšíme a doufáme, že se dostane i na slovenský a český trh.