Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Huawei PixLab X1 laserová inteligentní tiskárna

Bylo jen otázkou času, kdy společnost Huawei rozšíří své portfolio o tiskárny. Na výstavě MWC v Barceloně mohli návštěvníci vidět představovaný model Huawei PixLab X1. Tiskárna zaujala nejen příjemným minimalistickým designem a kompaktní velikostí, ale také operačním systémem HarmonyOS. Co všechno ukrývá první laserová tiskárna společnosti Huawei a má šanci zaujmout širší okruh zákazníků?


Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatická
Použití firma/ domácnost : domácnost, Home Office, malá kancelář
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ NFC/ Wi-Fi
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: dotykový ovládací panel

Rozměry a hmotnost

Šířka: 320 mm
Hloubka: 288 mm
Výška: 367 mm
Hmotnost: 9,45 kg

Moderní design

Na první pohled se tiskárna Huawei PixLab X1 až tak neliší designem od tiskáren jiných výrobců. Zařízení má půdorys s kompaktními rozměry. Hrany jsou jemně zaoblené a tělo neobsahuje žádná hardwarová tlačítka. Horní část patří plochému skeneru s tenkým otevíracím krytem. Prodloužená část skeneru obsahuje neviditelný černý panel, který se aktivuje dotykem. Obsahuje dotyková tlačítka a podsvícené ikony, jakož i informace o papíře a toneru. Pod skenerem je výstup papíru s vysouvací lištou. Za otevíracím krytem na přední straně najdete otvor pro zasunutí tonerové kazety. Ve spodní části je šuplíkový vstupní zásobník papíru. Porty pro zapojení do sítě jsou na zadní straně zařízení.

 

Funkce 3 v 1

Multifunkce Huawei PixLab X1 je univerzálním zařízením pro monochromatický tisk, kopírování a barevné skenování. Nabízí automatický oboustranný tisk a velmi bohatou konektivitu. Ta zahrnuje klasické připojení pomocí USB kabelu, zapojení do LAN sítě a bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Kromě toho můžete tiskárnu spárovat s mobilním zařízením pomocí rozhraní NFC. Tiskárna obsahuje nový operační systém HarmonyOS, jehož plusem je pohodlné spárování s jinými chytrými zařízeními se stejným systémem. Huawei PixLab X1 zároveň podporuje řadu jednoduchých způsobů ovládání, jako je tisk jedním dotykem a tisk na dálku. Dokumenty umíte tisknout ze smartphonu jediným dotykem. Můžete vzdáleně sdílet soubory a tisknout je kdykoli a kdekoli. Pokud vlastníte mobilní zařízení Huawei tisk si můžete zjednodušit tlačítkem Huawei Share na ovládacím panelu multifunkce.

Rychlost a kvalita tisku

Laserová tiskárna Huawei PixLab X1 tiskne laserovou technologií v monochromatickém režimu na Max. formát papíru A4. Rozlišení tisku je 1 200 x 600 Dpi. Vstupní zásobník papíru má kapacitu 150 listů a výstupní 50 listů. Za minutu vytiskne tiskárna 28 stran a start první strany trvá 8,5 sekundy. Výrobcem doporučený měsíční objem tisku je 200 až 2 500 stran a maximální měsíční pracovní cyklus 20 000 stran tisku. Kvalita tisku je výborná s mimořádně sytým podáním černé.

Plusy tiskárny

- moderní, elegantní design
- kompaktní velikost a ergonomie
- funkčnost 3 v 1
- kvalita a rychlost tisku
- bohatá konektivita
- jednoduché ovládání
- pohodlná výměna laserové kazety
- nízké náklady na tisk
- smart funkce
- automatický oboustranný tisk
- podpora tisku a mobilních zařízení, cloudový tisk

Minusy tiskárny

- Wi-Fi pouze jedno pásmo 2,4 Ghz
- kapacita vstup a výstup papíru 150 a 50 listů papíru

Náplně do tiskárny

Originální laserová kazeta Huawei má asi nejjednodušší systém výměny, jaký jsme doposud u tiskáren s tonerovými kazetami viděli. Pokud tedy nepočítáme doplňování toneru do tankového systému laserových modelů společnosti HP. Do tiskárny PixLab X1 jde tonerová kazeta s označením Huawei F-1500 s inovativním designem a vytížeností 1 500 stran tisku.


Zhodnocení na závěr

I když se jedná o první laserovou tiskárnu Huawei, není to první tiskárna tohoto výrobce. Před pár lety se na trhu objevila přenosná fotografická mini tiskárna Huawei. Stále je za přibližně 55 € v nabídce Amazonu. Společnost Huawei svojí tiskárnou Huawei PixLab X1 sice neohrozí tradiční výrobce tiskáren, ale zájemce si určitě najde. Možná spíše v Asii, než v Evropě, kde jsou uživatelé konzervativnější a více nakloněni značkám s dlouholetou tradicí a zastoupením na evropském trhu. Několik let dozadu se o vstup na tiskařský trh pokusila také společnost Samsung. Navzdory úspěšnosti jejich modelů nakonec upustila od výroby tiskáren a svoji tiskařskou obchodní oblast prodala do rukou známého výrobce HP. Každopádně laserová tiskárna Huawei PixLab X1 je velmi zajímavým zařízením do domácnosti nebo malé kanceláře. Společnost Huawei se přesto, že byla považována za nadnárodní čínskou telekomunikační společnost, dokázala prosadit ve světě i silným hardwarovým portfoliem. Kromě mobilních zařízení překvapila velmi kvalitními notebooky ai tento jejich zázrak v podobě tiskárny PixLab X1 může být začátkem kousnutí si z koláče výrobců tiskáren.