Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP Sprocket Studio (4 x 6)

Malé přenosné fototiskárny se staly doslova hitem. Instantní tisk se těší velké oblibě hlavně mezi mladými. Rychlé a snadné zvěčnění zážitku v podobě okamžité momentky je prostě cool. Mezi spoustou kapesních tiskáren si drží dobrou pozici na trhu fototiskárny HP Sprocket. Aktuálně je v nabídce verze HP Sprocket Select, která obdržela výjimečně luxusní design ve zlato-šedém provedení. Pokud patříte k uživatelům, kteří chtějí instantní fototisk povýšit na vyšší úroveň, možná vás zaujme model HP Sprocket Studio (4 x 6). Oproti klasické verzi HP Sprocket má několik plusů a můžeme ji přirovnat ke konkurenční tiskárně Canon Selphy CP1300.

 

 

Specifikace HP Sprocket Studio

Technologie tisku: termosublimační barevná

Použití firma/ domácnost : osobní použití

Rozhraní tiskárny: Bluetooth 5.0

Mobilní konektivita: aplikace Sprocket

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk

Maximální formát tisku: 4 x 6“ (10 x 15 cm)

Rozlišení tisku: 300 dpi

Displej: ne (indikace LED pásek)

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 169 mm

Hloubka: 273 mm

Výška: 68 mm

Hmotnost: 0,92 kg

 

 

Minimalistický moderní design

Navzdory stále kompaktní velikosti nabrala tiskárna na objemu as připojeným zásobníkem papíru formátu 10 x 15 cm zabere trochu více místa. Ani to vám však nebude bránit, abyste ji po odpojení zásobníku vložili do batohu, tašky nebo kabelky a vzali s sebou. Tímto jsme naznačili, že zařízení sestává ze samotné mini tiskárny a snadno připojitelného zásobníku papíru. Stačí zacvaknout zásobník k tiskárně. Po otevření krytu zásobníku můžete vložit papír do prostoru. Tiskárna má jemně zaoblené hrany. Plasty jsou pevné a kvalitně zpracované. Horní část má pěkný jemně texturovaný povrch. Na těle zařízení, které obsahuje tiskový mechanismus a válečky na posuv papíru naleznete jedno tlačilo pro zapnutí, LED pásek pro indikaci stavu, boční otevírací kryt pro vložení kazety (vytíženost 40 fotografií) a konektor napájení. LED indikátor barevně odlišuje různé události.

 

 

 

    

 

 

Připojit a tisknout

Konektivita je minimální a to přes Bluetooth, stejně jako v případě jiných tiskáren Sprocket nebo Canon IVY Mini Photo Printer a Polaroid Zip. Tiskárna HP Sprocket Studio je kompatibilní k chytrému telefonu nebo tabletu se systémem iOS nebo Android. Tisk probíhá pomocí aplikace HP Sprocket, kterou si můžete zdarma stáhnout z App Store nebo Google Play. Naproti tomu konkurenční Canon Selphy CP1300 umí tisknout z počítače přes USB kabel, mobilního zařízení přes Wi-Fi nebo přímé bezdrátové připojení, z SD karty a z USB klíče. Má mnohem širší možnosti konektivity.

 

Připojení k HP Sprocket Studio probíhá spárováním mobilního zařízení přes Bluetooth. Po spuštění aplikace HP Sprocket si projdete prvním nastavením. Následně můžete editovat a tisknout fotografie z fotogalerie vašeho zařízení nebo z vašich sociálních účtů Facebook, Instagram a Fotky Google. Při prvním přístupu k sociálním sítím prostřednictvím aplikace musíte zadat své přihlašovací údaje a poté se automaticky uloží. Bez ohledu na to, ze kterého fotostreamu pracujete, můžete přepínat mezi zobrazením obrázků v mřížce podobné Instagramu nebo po jednom ve sloupci.

 

 

Plusy

- tisk fotografií 4 x 6“ (10 x 15 cm)

- kompatibilní s aplikací a ekosystémem HP Sprocket

- bohatá nabídka editačních funkcí

- možnost přidávat na fotografie koláže, text, nálepky, rámy

- přiměřeně nízké náklady na tisk jedné fotografie

- design a ovládání

 

Minusy

- větší velikost oproti ostatním přenosným fototiskárnám

- slabší rychlost a omezená konektivita

 

HP Sprocket Studio tiskne pomocí sublimace barviva technologii, která se nachází v mnoha maloformátových fotografických tiskárnách. HP Sprocket Studio pracuje pomocí čtyř přechodů, jeden pro každou barvu (azurová, purpurová, žlutá a průhledná vrstva). Papír se posouvá tam a zpět. Tiskárna používá fotopapíry o rozměrech 10 x 15 cm (4 x 6“). Rychlost jakou HP Sprocket Studio tiskne je přibližně 1 minuta a 25 sekund při bezokrajové fotografii formát 4 x 6“. Nejde sice o nejrychlejší tiskárnu, ale kvalita tisku je velmi dobrá. Fotografie jsou ostré a barvy živé. Výtisky jsou odolné vůči rozmazání a okamžitě schnou, což je super. Fotografie tiskne bezokrajově, přesto jsou po dvě strany papíru zabezpečeny bílými proužky pro uchycení. Tím pádem je papír o něco větší, než je 10 x 15 cm a tento rozměr je daný přímo pro snímek. Proužek můžete následně po tisku snadno odlomit, jak je naznačeno. Tak získáte bezokrajovou čistou fotografii. V balení naleznete kromě zařízení, kabelu, kazety i dvě balení originálního fotopapíru HP Sprocket 4 x 6“ s kapacitou 80 ks.