Kancelář

HP Sprocket Studio (4 x 6)

Malé přenosné fototiskárny se staly doslova hitem. Instantní tisk se těší velké oblibě hlavně mezi mladými. Rychlé a snadné zvěčnění zážitku v podobě okamžité momentky je prostě cool. Mezi spoustou kapesních tiskáren si drží dobrou pozici na trhu fototiskárny HP Sprocket. Aktuálně je v nabídce verze HP Sprocket Select, která obdržela výjimečně luxusní design ve zlato-šedém provedení. Pokud patříte k uživatelům, kteří chtějí instantní fototisk povýšit na vyšší úroveň, možná vás zaujme model HP Sprocket Studio (4 x 6). Oproti klasické verzi HP Sprocket má několik plusů a můžeme ji přirovnat ke konkurenční tiskárně Canon Selphy CP1300.

 

 

Specifikace HP Sprocket Studio

Technologie tisku: termosublimační barevná

Použití firma/ domácnost : osobní použití

Rozhraní tiskárny: Bluetooth 5.0

Mobilní konektivita: aplikace Sprocket

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk

Maximální formát tisku: 4 x 6“ (10 x 15 cm)

Rozlišení tisku: 300 dpi

Displej: ne (indikace LED pásek)

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 169 mm

Hloubka: 273 mm

Výška: 68 mm

Hmotnost: 0,92 kg

 

 

Minimalistický moderní design

Navzdory stále kompaktní velikosti nabrala tiskárna na objemu as připojeným zásobníkem papíru formátu 10 x 15 cm zabere trochu více místa. Ani to vám však nebude bránit, abyste ji po odpojení zásobníku vložili do batohu, tašky nebo kabelky a vzali s sebou. Tímto jsme naznačili, že zařízení sestává ze samotné mini tiskárny a snadno připojitelného zásobníku papíru. Stačí zacvaknout zásobník k tiskárně. Po otevření krytu zásobníku můžete vložit papír do prostoru. Tiskárna má jemně zaoblené hrany. Plasty jsou pevné a kvalitně zpracované. Horní část má pěkný jemně texturovaný povrch. Na těle zařízení, které obsahuje tiskový mechanismus a válečky na posuv papíru naleznete jedno tlačilo pro zapnutí, LED pásek pro indikaci stavu, boční otevírací kryt pro vložení kazety (vytíženost 40 fotografií) a konektor napájení. LED indikátor barevně odlišuje různé události.

 

 

 

    

 

 

Připojit a tisknout

Konektivita je minimální a to přes Bluetooth, stejně jako v případě jiných tiskáren Sprocket nebo Canon IVY Mini Photo Printer a Polaroid Zip. Tiskárna HP Sprocket Studio je kompatibilní k chytrému telefonu nebo tabletu se systémem iOS nebo Android. Tisk probíhá pomocí aplikace HP Sprocket, kterou si můžete zdarma stáhnout z App Store nebo Google Play. Naproti tomu konkurenční Canon Selphy CP1300 umí tisknout z počítače přes USB kabel, mobilního zařízení přes Wi-Fi nebo přímé bezdrátové připojení, z SD karty a z USB klíče. Má mnohem širší možnosti konektivity.

 

Připojení k HP Sprocket Studio probíhá spárováním mobilního zařízení přes Bluetooth. Po spuštění aplikace HP Sprocket si projdete prvním nastavením. Následně můžete editovat a tisknout fotografie z fotogalerie vašeho zařízení nebo z vašich sociálních účtů Facebook, Instagram a Fotky Google. Při prvním přístupu k sociálním sítím prostřednictvím aplikace musíte zadat své přihlašovací údaje a poté se automaticky uloží. Bez ohledu na to, ze kterého fotostreamu pracujete, můžete přepínat mezi zobrazením obrázků v mřížce podobné Instagramu nebo po jednom ve sloupci.

 

 

Plusy

- tisk fotografií 4 x 6“ (10 x 15 cm)

- kompatibilní s aplikací a ekosystémem HP Sprocket

- bohatá nabídka editačních funkcí

- možnost přidávat na fotografie koláže, text, nálepky, rámy

- přiměřeně nízké náklady na tisk jedné fotografie

- design a ovládání

 

Minusy

- větší velikost oproti ostatním přenosným fototiskárnám

- slabší rychlost a omezená konektivita

 

HP Sprocket Studio tiskne pomocí sublimace barviva technologii, která se nachází v mnoha maloformátových fotografických tiskárnách. HP Sprocket Studio pracuje pomocí čtyř přechodů, jeden pro každou barvu (azurová, purpurová, žlutá a průhledná vrstva). Papír se posouvá tam a zpět. Tiskárna používá fotopapíry o rozměrech 10 x 15 cm (4 x 6“). Rychlost jakou HP Sprocket Studio tiskne je přibližně 1 minuta a 25 sekund při bezokrajové fotografii formát 4 x 6“. Nejde sice o nejrychlejší tiskárnu, ale kvalita tisku je velmi dobrá. Fotografie jsou ostré a barvy živé. Výtisky jsou odolné vůči rozmazání a okamžitě schnou, což je super. Fotografie tiskne bezokrajově, přesto jsou po dvě strany papíru zabezpečeny bílými proužky pro uchycení. Tím pádem je papír o něco větší, než je 10 x 15 cm a tento rozměr je daný přímo pro snímek. Proužek můžete následně po tisku snadno odlomit, jak je naznačeno. Tak získáte bezokrajovou čistou fotografii. V balení naleznete kromě zařízení, kabelu, kazety i dvě balení originálního fotopapíru HP Sprocket 4 x 6“ s kapacitou 80 ks.