Kancelář a škola

HP Sprocket Panorama

Společnost HP má v portfoliu řadu přenosných fototiskáren HP Sprocket. Tato řada obsahuje několik modelů, ze kterých si uživatel dokáže vybrat dle vlastních preferencí. Ať už je to design, velikost zařízení nebo formát tisku, tak všechny jsou ideální řešení pro rychlý instantní tisk fotografií, nálepek a štítků. Jedno mají tyto a přenosné tiskárny jiných výrobců společné a to vyšší cena za výtisk nebo cena speciálního papíru do tiskárny. Přenosná tiskárna HP Sprocket Panorama tiskne na rolovaný Zink papír. Podobně jako tiskárny štítků využívá role papíru a cena za výtisk je o něco přijatelnější. Dalším plusem je možnost tisknout také mini panoramatické fotografie.

Tak trochu retro design

Tento model má kompaktní přenosnou velikost a designově je podobná příbuzné tiskárně HP Sprocket 2.generace. Rozdíl je ve výšce zařízení a v přídavném boxu pro kotouč samolepicího Zink papíru. Na horní straně najdete větší tlačítko řezání s tenkým LED páskem, které určitě nepřehlédnete. Na levé straně je malý otvor, který obsahuje mini reproduktor pro zvuky tiskárny. Zadní strana obsahuje tlačítko zapnutí, nabíjecí port USB-C a stavovou diodu. Na přední straně najdete slot přes který vycházejí výtisky. Spodní strana má 4 kulaté pogumované nožičky pro stabilitu na hladkém povrchu, štítek výrobce s informacemi, tlačítko reset a štěrbinu, jejíž funkci jsme v návodu nenašli, ale pravděpodobně jde o větrací otvor.

 

zdroj foto: sprocketprinters

 

Po odstranění kulatého průsvitného krytu máte přístup k vnitřnímu držáku pro roli papíru. Jedna strana je odnímatelná pro vložení Zink papíru. Ten naleznete ve verzi Startér přímo v balení spolu se čistícím modrým listem s čárovým kódem. Tiskárna používá integrovanou Lithium baterii s kapacitou 1000 mAh. Doba nabíjení je přibližně 150 minut.

 

Obsah balení

Fotografická tiskárna HP Sprocket Panorama

USB-C nabíjecí kabel

Startovací role fotografického papíru Zink

Průvodce rychlým spuštěním

 

zdroj foto: sprocketprinters

 

Rozměry a hmotnost HP Sprocket Panorama

Délka: 14,6 cm

Šířka: 6,3 cm

Výška: 7,6 mm

Hmotnost: 0,70 kg

 

Přenosná tiskárna HP Sprocket Panorama je v nabídce ve dvou barevných verzích a to starorůžové a šedé. Vrchní část má jemně tečkovaný vzor a nechybí ani ouško s logem HP. Hrany zařízení jsou příjemně zaoblené a kryt na roli papíru transparentní. Celkově působí tiskárna hezky i když mírně retro.

Co očekávat od tiskárny HP Sprocket Panorama

Tiskárna má automatický senzor papíru a tiskne v rozlišení 313,58 Dpi pomocí technologie Zink (ZERO INK technology). Tiskne na papír Zink roll. Konektivita je zajištěna pomocí rozhraní Bluetooth 5.0. Chcete-li tisknout fotografie, musíte si do telefonu nebo tabletu nainstalovat bezplatnou aplikaci HP Sprocket Panorama, která je dostupná pro zařízení se systémem Android a iOS. Existuje aplikace HP Sprocket a HP Sprocket Panorama, takže se ujistěte, že jste si stáhli tu správnou. Bohužel si v aplikaci musíte zaregistrovat účet. Aplikace vám umožní upravovat fotografie, přidávat kreativní prvky a přizpůsobovat výtisky pomocí filtrů, nálepek a rámů. Přednastavené šablony vám umožní dosáhnout dokonalého obrazu bez problémů. Váš smartphone se po spárování připojí k HP Sprocket Panorama (přes Bluetooth) a tisk obrázků potrvá přibližně minutu.

Krátký závěr

Pokud hledáte kompaktní tiskárnu, která se stále vejde do batohu nebo kabelky a velmi pohodlně se používá je to jedna z možností. Získáte malé zařízení, které tiskne okamžitě bez potřeby inkoustu a tonerů s technologií ZINK Zero Ink. Vaše samolepící výtisky budou odolné vůči rozmazání, vodě a roztržení, takže máte jistotu, že vydrží. Stačí se připojit k aplikaci, seřídit a nechat se strhnout kreativitou. Určitě oceníte možnost tvořit krásné panoramatické miniatury nebo zábavné foto-záběry, jako z fotobudky.

Tento model má své klady, ale také negativa. Nepotřebujete inkoust, role papíru je dostatečně dlouhá a velikost výtisků si můžete přizpůsobit. Tedy do maxima, které vám tiskárna dovolí. Panoramatické fotky jsou také příjemná záležitost. Trochu horší to už je s kvalitou tisku a startovací role je menší, než standardní plná role. Cena je nastavena na 129,99 USD, což je přibližně 119 €.