Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP Sprocket 3 x 4

Pokud jste fanouškem insta-fotografie, tak máme pro vás zajímavý tip. Společnost HP má v nabídce několik přenosných fototiskáren a další představila na letošním veletrhu CES 2024. Kromě 1. verze přenosné fototiskárny HP Sprocket, která se okamžitě po uvedení na trh stala hitem uvedl výrobce nejen vylepšenou 2. verzi, ale také model HP Sprocket Select, HP Sprocket Studio Plus a HP Sprocket Panorama. Ve středu tohoto portfolia se nachází ještě jeden model. Jelikož skoro všechny přenosné fotografické tiskárny produkovaly tisk na menší formát papíru 2 x 3“, nebo 2 x 3,4“ uživatelé hledali malou přenosnou tiskárnu, která by podporovala formát klasické fotografie 4 x 6“. Na trhu podporovaly tento formát fototiskárny Canon Selphy. Tento formát navýšil samozřejmě také velikost rozměrů zařízení. Společnost HP má v nabídce fototiskárnu HP Sprocket Studio Plus s podporou tisku pro média 4 x 6“. Aby uspokojila i uživatele, kteří hledají poněkud větší formát fotografie a zároveň kompaktní velikost přenosné tiskárny doplnila svou nabídku o model HP Sprocket 3 x 4.

 

Okamžitá fotografická tiskárna HP Sprocket 3 x 4 není větší, než modely s výstupem ve velikosti peněženky. Tiskne fotografie o rozměrech 3,5 x 4,25“ ( 8,9 x 10,8 cm) bez inkoustové kazety. HP Sprocket 3 x 4 Instant Photo Printer patří do seznamu snadno-přenosných tiskáren, pro okamžitý tisk z mobilního telefonu nebo tabletu. Stejně jako většina konkurenčních zařízení je HP Sprocket 3 x 4 malá a lehká, obsahuje vestavěnou baterii, připojuje se bez kabelů (v tomto případě pomocí Bluetooth) a je v nabídce za dostupnou cenu. Zajímavý je výstup tisku ve formátu fotografie 3,5 x 4,25“. Tento model je přesně to, co se rozhodnete koupit, pokud jsou pro vás výtisky klasické přenosné insta fototiskárny 2 x 3“ malé a velikost tiskárny pro formát 4 x 6“ velká. Pokud uděláte tento kompromis dostanete větší fotografie v menším přenosem zařízení.

 

Největší plusy HP Sprocket 3 x 4

- kompaktní velikost

- nízká hmotnost, snadná přenosnost

- tisk fotografie formát 3,5 x 4,25“ na lepivý fotografický papír

- podpora tisku z mobilních zařízení (systém Android a iOS pomocí Bluetooth)

- tisk z galerie vašeho zařízení a sociálních sítí Instagram, Facebook, Google

- intuitivní aplikace Sprocket pro úpravu fotografie

- tisk bez inkoustových kazet

 

Minusy HP Sprocket 3 x 4

- typická střední kvalita výstupu Zink

- fotografie se tisknou s bílými okraji

- chybí podpora bezokrajového tisku

- cena tisku oproti klasické tiskárně

 

Design zařízení je pěkný ve stříbrno-šedé barvě. Plochá krabička je doplněna krytem (přidržovaný magnety), který odstraníte a odkryjete zásobník papíru. Zaoblené hrany a náhodné tmavší akcenty textury na vrchním krytu dodávají tiskárně stylový vzhled. Stavová LED dioda ve formě tenkého pruhu se nachází na přední straně, těsně nad výstupním slotem. Levá strana obsahuje malý vypínač a kontrolku stavu plus micro-USB port pro nabíjení vestavěné baterie.

 

Prvním krokem nastavení je nabití baterie pomocí kabelu USB Type-A-micro-USB, který je dodáván s tiskárnou. AC nabíječka není součástí balení, ale pokud ji nemáte po ruce, můžete se místo toho připojit k portu USB Type-A počítače nebo notebooku. Specifikace uvádějí čas nabíjení 2 hodiny a výrobce garantuje, že na jedno nabití dokáže vytisknout přibližně 30 fotografií.

 

zdroj foto: HP

 

Tiskárna pracuje standardně pomocí technologie Zink, která k vytvoření obrazu používá teplem aktivované krystaly barviva integrované do papíru. Jednoduše odstraňte horní kryt, vložte balíček fotografického papíru do zásobníku (ujistěte se, že modrá kalibrační strana je dolů), zavřete horní kryt a zapněte tiskárnu. Chvíli počkejte, než se načte kalibrační stránka, a vše je připraveno.

 

Kromě nastavení tiskárny si budete muset stáhnout a nainstalovat aplikaci HP Sprocket, která je dostupná pro mobilní zařízení se systémem Android nebo iOS. Neexistuje žádná možnost tisku z počítače. Nastavení a připojení tiskárny k mobilnímu zařízení je snadné. Aplikace nabízí zajímavé funkce, včetně možnosti pořídit obrázek z aplikace; vytvářet koláže ze dvou nebo čtyř obrázků v různých rozloženích; upravit jas a kontrast před tiskem; a přidejte text, rámečky nebo razítka. Umožňuje vám také prohlížet a tisknout fotografie z galerie mobilu nebo účtů sociálních sítí Instagram, Facebook a Google. 

 

Stejně jako u všech tiskáren Zink i HP Sprocket 3 x 4 nabízí velmi dobrou kvalitu výstupu. Je třeba si pohrát s nastaveními pro co nejlepší výsledek. Fotografie jsou bohužel omezeny na bílé okraje, neboť HP Sprocket 3 x 4 nemá možnost bezokrajového tisku. Uváděná rychlost tisku je 68 sekund v rozlišení tisku 287 x 505 Dpi.

 

HP Sprocket 3 x 4 se dodává se startovacím balíčkem 5ti listů papíru Zink, takže vám doporučujeme, abyste si s ní koupili i spotřební materiál. Papír HP Zink se dodává v baleních po 20, 50 nebo 150 listech, přičemž cena za fotografii výrazně klesne při větším množství. Pro všechna tři balení se papír dodává balený po 10 listech, což je maximální kapacita papíru pro tiskárnu. Každé balení 10ti archů zároveň obsahuje i vlastní kalibrační stranu. Papír má na zadní straně lepivou vrstvu pro nalepení fotografie.

zdroj foto: HP

 

Klíčovým faktorem při výběru jakékoli fototiskárny pro instatisk je, zda dokáže vytisknout vámi požadované velikosti fotografií. Díky tomu je HP Sprocket 3 x 4 dobrým kandidátem, chcete-li fotografie o rozměrech až 3 x 4“ a ne větší. Pokud chcete občas fotografie o velikosti 2 x 3“, tak větší fotografie můžete vždy oříznout. Pokud má HP Sprocket 3 x 4 správnou velikost výstupu pro vaše potřeby a oceníte lepicí zadní stranu, může to být vaše nejlepší volba pro okamžitý tisk fotografií.