Kancelář

HP Smart Tank 580 All-in-One

Společnost HP znovu ukázala, jak se v jednoduchém stylu designu ukrývá vše potřebné pro tiskové úlohy do malé nebo středně velké kanceláře. Univerzální funkce v jednom kompaktním zařízení spolu s podporou chytrých funkcí a bezdrátovým připojením jsou hlavní plusy barevné multifunkce HP Smart Tank 580 typu AiO. Navíc se snadno používá je spolehlivá. Provoz je vysoce efektivní s nízkými náklady na tisk, díky velkokapacitním zásobníkům inkoustu.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná

Použití firma/ domácnost : domácnost, Home Office, malá pracovní skupina

Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ Bluetooth

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Print Service Plugin/ Mopria

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ne (manuálně s podporou ovladače)

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 435 mm

Hloubka: 361,5 mm

Výška: 157 mm

Hmotnost: 5,03 kg

 

Jemný minimalistický design

Po vybalení vás překvapí jemný minimalistický design zařízení a kompaktní rozměry. Tiskárna má hranatý tvar, čisté linie a minimum ovládacích prvků. Horní část obsahuje plochý skener s tenkým krytem. Na levé straně se nachází ovládací část, jejíž součástí je malý informační displej, pět dotykových tlačítek a tlačítko zapnutí. Na přední straně uprostřed je charakteristické logo výrobce. Pod ním se nachází výstup a vstup papíru. Na levé stárne jsou průhledná okénka pro kontrolu stavu hladiny inkoustu. Na zadní straně se nachází konektor pro zapojení USB kabelu k PC nebo notebooku a konektor do elektrické sítě. Po otevření čelní strany se dostanete k mechanismu pro založení tiskových hlav a tankovému zásobníku se čtyřmi samostatnými nádržkami na inkoust. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni a použité plasty jsou pevné. Design je minimalistický a velmi příjemný vhodný do každého pracovního prostoru. Tiskárna zapadne do moderní kanceláře, ale také do domácího pracovního koutku.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Funkce Al-in One

Tento model je univerzálním zařízením typu vše v jednom. Kromě barevného inkoustového tisku získáte také kvalitní kopírku a skener. Pomocí aplikace HP Smart můžete využívat další inteligentní funkce. Nechybí podpora bezdrátového připojení Wi-Fi s automatickou obnovou připojení a tisk z mobilních zařízení. Podporován je iOS i Android. Tiskárna nepodporuje automatický oboustranný tisk, ale pomocí ovladače umíte využívat v manuálním módu.

 

 

               

 

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce HP Smart Tank 580 All-in-One tiskne inkoustovou technologií v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi pro nejlepší kvalitu černobílého výtisku a 4 800 x 1 200 Dpi pro nejlepší kvalitu barevného výtisku. Za minutu vytiskne tiskárna 22 stran v monochromatickém režimu nebo 16 stran barevně. První stranu vytiskne za 14 sekund černobílá strana nebo 21 sekund barevná strana. Doporučený měsíční objem je 400 až 800 stran a maximální měsíční pracovní cyklus je 3 000 stran tisku. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni v obou režimech. Na této tiskárně se vám podaří s vhodným fotopapírem vytisknout kvalitní fotografie. Barvy jsou dostatečně syté a text dokumentů je ostrý.

 

Plusy tiskárny

- příjemný design

- kompaktní rozměry

- funkce 3 v 1

- bezdrátová konektivita

- podpora tisku z mobilních zařízení

- inteligentní funkce pomocí aplikace

- kvalita tisku

- tankový systém náplní

- nízké náklady na tisk

- jednoduché ovládání

- poměr výkon a cena

 

Minusy tiskárny

- pouze manuální oboustranný tisk

- neobsahuje připojení k LAN síti

- nižší kapacita papíru na vstupu a výstupu

 

Náplně do tiskárny

Zařízení využívá tankový systém doplňování inkoustů se čtyřmi samostatnými nádržkami pro barvy systém CMYK. Náplně jsou v lahvičkách s označením HP GT51 černá s kapacitou 90 ml a HP GT52 (purpurová, azurová, žlutá) s kapacitou 50 ml. Náplně mají vytížení 8 000 stran barevné kombinace nebo 5 000 černobílých stran. Součástí balení jsou také dvě vyměnitelné tiskové hlavy. Tříbarevná tisková hlava HP 6ZA18AE a černá tisková hlava HP 6ZA17AE.

 

Zhodnocení

Barevná multifunkce HP Smart Tank 580 All-in-One je kvalitní tiskárna s příjemným designem a snadným ovládáním. Instalaci zvládne každý pomocí doprovázených animací s podrobným postupem. Pomocí inteligentních tlačítek je provádění tiskových úloh pohodlné a rychlé. Nízké náklady na tisk jsou velkým benefitem. Díky integrovaným snímačům nízké hladiny inkoustu si umíte vysledovat a udržovat množství inkoustu. Nechybí ani bezdrátová konektivita. Zamrzí absence automatického oboustranného tisku, tu nahrazuje manuální mód pomocí dostupných ovladačů.