Kancelář a škola

HP Smart Tank 530 (All-in-One)

Multifunkce pro náročného studenta

Tiskárna HP Smart Tank 530 patří do modelové řady Smart Tank. Objevila se na trhu spolu s tiskárnou HP Smart Tank 515, která je základním modelem této řady. Nás oslovil více dražší model, který splňuje nároky i náročného uživatele. Tentokrát hledáme zařízení typu All-in-One pro studenta. Právě multifunkce HP Smart Tank 530 je naším favoritem do studentského pokoje, kde se vyžaduje multifunkčnost, kvalita tisku, nízké náklady na tisk a kompaktní rozměry. Vše navíc bude plusem a samozřejmě, že se cení podpora bezdrátového připojení a stylový, moderní design. A to vše právě tato víceúčelová tiskárna nabízí.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, domácí kancelář, studentská pracovna
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart APP/ Amazon Kindle
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (pouze ručně)
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 449 mm
Hloubka: 373 mm
Výška: 198 mm
Hmotnost: 6,1 kg


Stylový design

Multifunkce má příjemný, moderní design v kombinaci několika šedých odstínů. Má minimálně zaoblené hrany, čímž sice působí hranatější, ale ergonomie je zachována. Tovární zpracování je kvalitní a plasty jsou pevné a neprohýbají se. Horní část zařízení patří plochému skeneru s automatickým podavačem dokumentů na 35 stran. Na přední straně nahoře je umístěn ovládací panel, který nelze naklápět, ale je zkosený v určitém úhlu pro pohodlný přístup. Na panelu toho mnoho nenajdete, kromě dotykového displeje s úhlopříčkou 5,58 cm se tam nachází jediné tlačítko pro zapnutí tiskárny. Čelní strana je vyhrazena integrovanému tankovému zásobníku inkoustu. Samostatné nádržky na barevný inkoust jsou umístěny vlevo a nádržka na černý inkoust je vpravo. Takto rozdělené umístění zvýrazňuje stylový vzhled zařízení. Při naplňování inkoustu do nádržek je třeba otevřít kryt, který decentně ukrývá nádržky. Stav náplní můžete sledovat přímo na zařízení díky přehledným okénkům nádržek vpředu. Uprostřed spodní části je výstup papíru s podpůrnou lištou, která se dá podle potřeby vysunout. Vstup papíru je zadní části v podobě zadního podavače na 100 listů. Na zařízení naleznete konektor pro zapojení kabelu do elektřiny a USB port pro propojení tiskárny a počítače. Celkový design je velmi pěkný a díky kompaktním rozměrům nezabere zařízení mnoho místa.


Skvělá multifunkčnost

Navzdory minimalistickému designu ukrývá tento model 3 plnohodnotné funkce v jednom zařízení. Kromě barevného tisku můžete využívat i skenování s rychlým automatickým podávačem předloh, skenování do emailu a kopírování. Pro studenta je to vše, co může potřebovat. Plusem je podpora bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi a podpora tisku z mobilních zařízení a vybraných modelů čteček Amazon Kindle. Multifunkce nepodporuje automatický oboustranný tisk, ale s vhodným ovladačem můžete tisknout oboustranně ručně. Na dotykovém displeji se pohodlně nastaví všechny potřebné úlohy pomocí přehledného menu. Pro rýchle kopírování průkazů a karet můžete využít funkci ID Copy, která okopíruje obě strany průkazu na jednu stranu. Nápomocná může být pro uživatele aplikace HP Smart Tasks pro vytvoření vlastních zkratek a urychlení častých tiskových úloh.


Rychlost a kvalita tisku

Víceúčelová tiskárna HP Smart Tank 530 (All-in-One) tlačí inkoustovou technologií v rozlišení tisku v nejvyšší kvalitě 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 11 stran v monochromatickém režimu nebo 5 barvených stran ve formátu A4. maximální kapacita papíru na vstupu je 100 listů papíru a na výstupu je to 30 listů. Doporučené měsíční vytížení je přibližně 400 až 800 stran. Maximální vytíženost dosahuje kapacitu 1 000 stran tisku. Kvalita tisku v obou podporovaných režimech je velmi dobrá a dokumenty jsou ostré a uchovávají si stálobarevnost.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- moderní design a kompaktní rozměry
- multifunkčnost (All-in-One)
- kvalita tisku
- barevný tisk
- jednoduché ovládání
- podpora bezdrátového připojení a mobilního tisku
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- integrovaný tankový systém s automatickým upozorněním na nízkou hladinu inkoustu
- nízké náklady na tisk

Mínusy tiskárny

- vyšší cena zařízení
- nepodporuje automatický oboustranný tisk (duplex)
- nízká kapacita na výstupu


Náplně do tiskárny

HP Smart Tank 530 (All-in-One) tiskne pomocí 4 barevných inkoustů systém CMYK. Do integrovaného tankového systému se doplňuje inkoust z lahviček. Ty jsou provedeny tak, aby se ani kapka inkoustu nedostala jinam, než do nádržky zásobníku. Kapacita černé náplně s označením HP GT53/ GT51 je 6 000 stran při 5 % pokrytí tiskem. Barevné náplně HP GT52 (azurová, purpurová, žlutá) mají vytíženost 8 000 stran. Součástí balení je 3 x lahvička černého inkoustu na 18 000 stran a barevní inkousty na 8 000 stran tisku. Dostupná cena náplní přispívá k nízkým nákladům na tisk. Nebudete se muset v žádném případě omezovat v tlačení černobílých dokumentů, ani barevných obrázků a fotografií. Pokud byste chtěli náklady na tisk přece ještě snížit, můžete používat alternativní náplně, kteří jsou kompatibilní pro tento model.

 

 

Zhodnocení

Víceúčelová tiskárna HP Smart Tank 530 nabízí výbornou kvalitu tisku, moderní funkce a bezdrátovou konektivitu. Pro studenta, který potřebuje tisknout bez omezování pi zachování nízkých nákladů je právě tento model s tankovým zásobníkem dobrá volba. Minusy jsou: vyšší cena zařízení a absence automatického oboustranného tisku. To by mohlo potencionálné zájemce odradit od nákupu. Stále je v nabídce i cenově dostupnější model HP Smart Tank 515 (All-in-One). Budete však muset oželet automatický podavač dokumentů a komfortnější dotykový displej.