Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP PageWide Enterprise Color 586z Flow

Modelová řada HP PageWide z portfolia společnosti HP, zastřešuje zařízení pro středně velké firmy a kanceláře, kde je prioritou vysoká efektivita při velkém objemu tisku. Do této série patří i výkonná multifunkce, model HP PageWide Enterprise Color 856z Flow. Dokáže pokrýt potřeby větší pracovní skupiny v náročném pracovním nasazení a to v rovnováze mezi rychlostí, kvalitou a náklady. Jelikož jde o multifunkční zařízení nabízí hned 4 důležité funkce v jednom zařízení. Kromě rychlého tisku ve vysoké kvalitě, kopírování a skenování, můžete využívat i fax. Ale nejen výkon a multifunkčnost dělají z tohoto zařízení bojovníka v kanceláří. Co všechno můžete od modelu HP PageWide Enterprise Color 586z Flow očekávat a jaké má slabé stránky jsme shrnuli do krátké recenze.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: firemní
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print 2.0  HP ePrint/ Mopria
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 530 mm
Hloubka: 564 mm
Výška: 529 mm
Hmotnost: 32,3 kg
 

Design, kterému dominuje displej a klávesnice

 
Díky velikosti a robustnímu vzhledu působí zařízení kvalitním, pevným dojmem. Při provozu se chová stabilně a pevná konstrukce je zárukou spolehlivosti i při dlouhodobém chodu. Pevné plasty jsou továrně kvalitně zpracované. To, co je dominantou multifunkce není pouze její velikost, ale dva zajímavé prvky. Velký nepřehlédnutelný tabletový displej s dotykovým ovládáním a mechanická výsuvná qwerty klávesnice. Ovládání zařízení má tak blízko ke komfortu práce s počítacím. V horní části se nachází skener pro oboustranné skenování s automatickým podavačem dokumentů a pod ním najdete výstup papíru s kapacitou 300 listů papíru. Na čelní části máme barevný, dotykový LCD displej s úhlopříčkou 8" (20,32 cm), což už je velikost standardního tabletu. V části, kde se nachází displej (na vpravo) najdeme prostor na čtečku karet, pro identifikaci a zabezpečený přístup. Před displejem je část z níž se vysouvá klávesnice. Ta je plnohodnotnou qwerty klávesnicí bez numerické části, jakou najdete na mnoha noteboocích.
 
Přední část zařízení se skládá z části, kde jsou za otevíracím krytem umístěny 4 samostatné inkoustové kazety. Ty jsou velmi specifické, svým designem připomínají tenorové kazety. Ve spodní části vpředu je vstupní zásobník s kapacitou 500 listů papíru. Toto není konečná kapacita, protože zařazení si můžete rozšířit přídavným příslušenstvím a to, až 3 volitelnými zásobníky s kapacitou dalších 500 listů, celkem 1 500 listů papíru. Pokud k tomu připočteme vestavěný zásobník a zásobník v zadní části zařízení na volitelné média (50 ks), dostáváme se ke konečné kapacitě, která může být max. 2 050 ks papíru. To už je parádní vstupní kapacita, pro nepřetržitý tisk, bez zbytečných prostojů na doplňování spotřebního materiálu. Vpředu ještě najdete tlačítko pro zapnutí/ vypnutí. V zadní části se nacházejí porty pro zapojení do sítě, pro usb kabel a pro ethernetový kabel.
 
 
 
 
Celkový design nejlépe vystihne slovo robustní. Multifunkce svou velikostí, hlavně s několika přídavnými zásobníky, už zabere dost místa. Jelikož se jedna o zařízení do firmy, rozměry nejsou problém a právě díky pevné konstrukci je zajištěna výborná stabilita při provozu. Kvalitní součástky jsou zase zárukou dlouhé životnosti zařízení. Kladně hodnotíme mechanickou klávesnici, která je nenapadne zasunuta v těle zařízení a stačí ji jednoduše vysunout, když potřebujete. Na některé úkoly však úplně stačí dotykový displej.
 

Funkce výkonného, ​​pracovního zařízení

 
To nejdůležitější, co od tiskáren očekáváme jsou funkce, rychlost a kvalita tisku. Model HP PageWide Enterprise Color 586z Flow nabízí komplexní řešení pro podnikovou sféru, kde je důležitá nejen rychlost, kvalita, ale i funkčnost a bezpečnost zařízení. A právě to splňuje tento model. Kromě barevného tisku s podporou automatického oboustranného tisku, rychlého kopírování a oboustranného skenování s automatickým podavačem dokumentů, obsahuje i funkci fax. Ten má díky tomu, že se i tato technologie vyvíjí, stále opodstatnění v některých firmách. Konektivita je zastoupena dvěma způsoby: pevným připojením USB kabelem k počítači a ethernetovým připojením do LAN sítě. Přestože chybí integrovaný modul Wi-Fi, zařízení můžete využívat pro tisk z mobilních zařízení. A to buď nastavením síťového rozhraní, propojením routeru s multifunkcí nebo dokoupením kompatibilního bezdrátového tiskového serveru. Tímto způsobem můžete využívat mobilní tisk pomocí AirPrint, HP ePrint, Google Cloud Print.
 
Ovládání zařízení je komfortní a to nejen díky velkému dotykovému displeji, ale také pomocí mechanické qwerty klávesnice. Usnadňuje to práci s úpravou dokumentů před tiskem a skenováním, odesílání dokumentů emailem a dalším sdílením. Samotné nastavení před tiskem a editace tiskových úloh, automatizace kroků, to vše si můžete upravovat v příjemném uživatelském prostředí s množstvím funkcí pro tisk a skenování. Rozšířené funkce skeneru můžete využít pro úpravu, optimalizaci obrázků a textu, odstranění okrajů, eliminaci prázdných stran, nastavení výstupní kvality, rozlišení a mnoho dalších. Nechybí ani funkce optického rozpoznávání textu (OCR). K úspoře spotřebního materiálu přispívají funkce oboustranného tisku, ale i oboustranného kopírování a skenování.
 
Dalším benefitem této multifunkce je zajištění tisku a přístupu k zařízení, k tiskovým úlohám. Bezpečnost je ve firemním prostředí důležitým prvkem a to nejen pro počítačový park, ale kompletně všechna zařízení připojená do sítě. Společnost HP nabízí vlastní řešení, která implantuje do svých zařízení. Tento model je připraven pro integraci hardwaru, čtečku karet pro identifikaci a autorizaci přístupu k zařízení. Touto metodou lze ověřovat uživatele, kteří mají přístup k multifunkci a tiskovým úlohám. Softwarová bezpečnost je zastoupena programem HP JetAdvantage Security Manager, který umožňuje nastavit širokou škálu bezpečnostní politiky a zahrnuje i ověřování pomocí PIN kódů nebo integrované čtečky karet. Takto získáte ve firmě nejen přehled o přístupu, ale io všech tiskových uchách. Řízením můžete zmírnit vysoké náklady na tisk a vyhnout se zbytečnému plýtvání.
 
Multifunkce HP PageWide Enterprise Color 586z Flow je kompatibilní s operačními systémy Windows 10, 8.1, 8, 7 a Vista, Mac OS X 10.11, 10.10, 10.9, Unix a edice Linux.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Rychlost tisku patří u tohoto modelu k velmi dobrým. Za minutu získáte na výstupu 50 listů tisku a to v monochromatickém nebo barevném režimu. Výrobce deklaruje při nižší nastavené kvalitě až 75 stran. Optimalizované rozlišení černobílého tisku je 1 200 x 1 200 Dpi a pro barevný tisk je to 2 400 x 1 200 Dpi. Ve standardní výbavě jsou 2 vstupní zásobníku s možností rozšíření na celkový počet 5 zásobníků papíru na vstupu. Maximální formát papíru je formát A4. Multifunkce podporuje tisk na širokou škálu typů papíru od obyčejného kancelářského papíru typu: lehký, střední, středně těžký, těžký, velmi těžký, předděrovaný, recyklovaný, svázaný. Nechybí podpora pro fotopapír typ lesklý, mírně lesklý, saténový, matný a obálky, štítky, vizitky, speciální papír, jako je lesklá brožura, matná brožura, pohlednice a jiný speciální papír vhodný pro inkoustové tiskárny. Zařízení je vhodné pro pracovní skupinu do 15 uživatelů s měsíčním doporučeným zatížením 2 000 až 7 500 stran tisku. Maximální objem tisku pro pracovní využití je až 80 000 stran tisku. Tisk první strany trvá necelých 7,3 sekundy. Ve firmě, kde se vyžaduje vysoké pracovní nasazení se tento model dokáže přizpůsobit velmi rychlému tempu.
 
 
 
Plusy tiskárny
 
- pevná konstrukce, kvalitní plasty a součástky s dlouhou životností
- kvalitní tovární zpracování
- velký dotykový displej
- intuitivní uživatelské rozhraní
- výsuvná qwerty klávesnice
- multifunkce (4 funkce v 1 zařízení)
- rychlost a kvalita tisku
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- volitelná kapacita na vstupu max. 2 050 listů papíru
- bezpečnostní funkce
- možnost integrace čtečky karet
- podpora LAN
- 2x hostitelské USB
- výborný poměr výkonu, kvality a efektivnosti nákladů na tisk
 
Mínusy tiskárny
 
- velikost a robustní vzhled
- nemá integrovaný Wi-Fi modul
- atypické inkoustové kazety
- cena originálních náplní
 

Náplně do tiskárny

 
Na první pohled si náplně do multifunkce HP PageWide Enterprise Color 586z Flow můžete zmýlit s tonery. Prodlužené kazety opravdu silně připomínají tonery. Jde o speciální inkoustové cartridge s ochranným čipem, jejichž kapacita je 6 000 stran ve standardní velikosti s označením HP 981A a 11 000 stran ve velkokapacitní velikosti s označením HP 981X. Zařízení používá inkoustové kazety systém CMYK, s náplněmi azurová, purpura, žlutá a černá.
 
 
Zhodnocení
 
Vysoký výkon, rychlost a kvalita jsou základní pilíře této multifunkce. Výborná stabilita v té nejnáročnější provozu, kvalitní tovární zpracování a kvalitní součástky, které zajistí dlouhou životnost zařízení, to jsou požadavky pro tiskárnu do firemního prostředí, které tento model splňuje. Máme tu možnosti vysoké úrovně zabezpečení, rozšířené možnosti pro tisk, kopírování a skenování. Nesmíme zapomenout na fax a samozřejmě konektivita v podobě LAN. Mínusem je absence přímé Wi-Fi. V rámci snížení nákladů obsahuje zařízení automatický oboustranný tisk a podporu velkokapacitních náplní. Plusem je komfortní ovládání pomocí velkého dotykového displeje a pomocníka v podobě mechanické qwerty klávesnice.
 
Už ve standardní, základní verzi jde o velmi výkonnou multifunkci určenou pro velký objem tisku do náročného firemního prostředí. S možností rozšířit zařízení přídavným příslušenstvím dostanete flexibilní zařízení, které je schopné růst s potřebami vaší firmy. Pokud bychom měli shrnout mínusy, tak je to velikost, chybějící Wi-Fi v základu, cena originálních náplní a absence levnější alternativy náplní, v podobě kompatibilních alternativních inkoustových kazet pro tento model.