Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP OfficeJet Pro 9013 All-in-One

Společnost Hewlett-Packard inovovala modelovou řadu tiskáren OfficeJet Pro. Přibyly nové modely HP OfficeJet Pro 8013, 8023, 9013 a 9023. Nás zaujala multifunkce typu All-On-One, HP OfficeJet Pro 9013. Dokáže pokrýt potřeby malé až středně velké firmy, kde se vyžaduje vysoká efektivita, bezproblémová konektivita, víceúčelové funkce v jednom zařízení a rychlá kvalitní tisk. Pokud k tomu přičteme moderní design a podporu dynamického zabezpečení, máme zde celkem zdařilé zařízení do náročné kanceláře ve firmě nebo pro byznys živnostníka.
 
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ HP Smart
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 439,3 mm
Hloubka: 342,5 mm
Výška: 278 mm
Hmotnost: 8,95 kg
 
 
 
Stylový design

 

Už minulý rok jsme se setkali s tímto stylem designu u modelů ze série Neverstop. Hrany jsou méně zaoblené a celé zařízení působí minimalisticky s čistými liniemi. Znovu musíme pochválit moderně vypadající vzhled, který zapadne do každé kanceláře. Model HP OfficeJet Pro 9013 je kombinací bílé a dvou odstínů šedé barvy v příjemném poměru. Nechybí hlavní logo HP na čelní straně, které je charakteristické pro produkty výrobce HP. Horní část patří skeneru pro oboustranné skenování a oboustrannému automatickému podavači papíru (DADF). Na přední straně vlevo se nachází přehledný, barevný, dotykový displej s úhlopříčkou 6,75 cm (2,65 "). Ovládá se komfortně a nechybí ani možnost naklopení v mírném úhlu. Hned vedle displeje najdete tlačítko ON/ OFF a 2 stavové diody, které indikují zapnutou tiskárnu a připojení pomocí Wi-Fi. Na boční straně je hostitelský USB port pro přímý tisk z USB klíče. Přední strana obsahuje otvírací kryt za kterým najdete 4 samostatné inkoustové kazety. Dolní prostor je vyhrazen vysouvacímu, vstupnímu zásobníku na papíru. Nad ním je výstup papíru. Boční strana vpravo je určena pro konektor zapojení do sítě, USB konektor pro zapojení k počítači, ethernet port pro zapojení do LAN sítě a 2 modemové porty RJ-11. Celkový dojem ze zařízení je velmi příjemný a díky modernímu, stylovému designu uspokojí i náročného uživatele.
 
 
 

Všechny potřebné funkce v jednom zařízení

 
Tisk, kopírování, skenování a fax, vše v jednom kompaktním zařízení, vám nabízí model HP OfficeJet Pro 9013. Pochvalu zaslouží výborná konektivita. Kromě klasického připojení USB kabelem můžete využít i rychlé bezdrátové Wi-Fi připojení, a s ním všechny dostupné smart funkce pro tisk z mobilních zařízení. Multifunkce má podporu pro připojení se ke cloudovým službám, tisk z cloudu, jakož i skenování a sdílení těchto souborů. Nechybí připojení pomocí ethernetového kabelu do LAN sítě. Kromě rychlého tisku obsahuje zařízení také funkci automatického oboustranného tisku a skenování obou stran dokumentu. Za zmínku stojí i automatický podávat dokumentů na 35 stran. Pomocí aplikace HP Smart dokážete dostat ze zařízení ještě více funkcí. Nechybí možnost přizpůsobování tiskových úloh a nastavování a úpravy dokumentů v mobilním zařízení před tiskem. Spolu s tímto produktem získáte i zabezpečení od společnosti HP, které vám pomůže chránit vaši tisk a citlivé dokumenty. Velmi dobře v aplikaci HP Smart funguje i upozornění na nedostatek inkoustu. Pokud provádíte opakované tiskové úlohy, můžete si přizpůsobit zkratky, pro časté opakující se kroky nebo akce a to přímo na tiskárně nebo přes mobilním zařízení. Počet funkcí, kterými dokáže uživatel zrychlit a zjednodušit práci s tiskem je dostatečně velký. Díky přehlednému displeji s intuitivním rozhraním nastavování a ovládání tiskových úloh komfortně. Přispívá k tomu i lokalizace menu v SK, CZ.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Model HP OfficeJet Pro 9013 je termální inkoustová multifunkce, která tiskne v nejvyšším rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 22 stran v monochromatickém režimu, nebo 18 stran barevně. Tisk první strany trvá 6 sekund při černobílém režimu a necelých 10 sekund v barevném režimu. Zařízení je vhodné pro potřeby vícečlenné pracovní skupiny s měsíčním objemem tisku 1 500 - 2 000 stran. Maximální měsíční vytížení je až 25 000 stran. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni v obou, monochromatickém i barevném režimu. Pro tisk fotografií je vhodné používat doporučený fotopapír HP Advanced, se kterým dosáhnete nejlepší možné výsledky na výstupu. O svižný chod zařízení se stará 1,2 GHz procesor a 512 MB Ram paměť. Vstupní zásobník má kapacitu 250 listů papíru a výstupu se musíte smířit s kapacitou 60 listů. Maximální formát papíru na který zařízení tlačí je A4 a bezokrajový tisk využijete pouze v případě použití fotografického papíru. Tiskárna má velmi dobrou podporu široké škály různých typů papíru.
 
 
 
Plusy tiskárny
 
- moderní, stylový design
- kvalitní tovární zpracování
- ergonomie zařízení
- bohatá konektivita
- rychlost a kvalita tisku
- barevný tisk
- funkce All-On-One (tisk, kopírování, skenování, fax)
- komfortní ovládání na dotykovém displeji
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (DADF)
- intuitivní aplikace HP Smart (AppStore, Google Play)
- možnost skenování do e-mailu
 
Mínusy tiskárny
 
- menší kapacita na výstupu (60 listů)
- cena originálních náplní
 

Náplně do tiskárny

 
Tiskárna tiskne inkoustovou technologií pomocí 4 samostatných inkoustových kazet (CMYK). Výměna prázdných kazet za nové je pohodlná a trvá pár sekund. Kromě standardních náplní s označením 963 purpurová, azurová, žlutá s kapacitou 700 stran a černá s kapacitou 1 000 stran, podporuje tiskárny i veľkokapictné XL náplně. S nimi dokážete vytisknout 2 000 stran/ černá nebo 1 600 stran/ barevné. Inovací prošly i samotné kazety, ty mají změněna design a lepší ergonomii, kterou pocítíte při výměně.
 

Zhodnocení

 
Multifunkce HP OfficeJet Pro 9013 je výborným řešením pro širokou škálu pracovních úkolů v náročné pracovní skupině. Všude tam, kde se kromě rychlého tisku využije multifunkčnost zařízení, rychlé ovládání, inteligentní funkce zadávané přímo z mobilního zařízení a v neposlední řadě i bezpečnost. Velmi příjemný design, komfortní ovládání a bohatá konektivita osvěží pracovně prostředí v moderní kanceláři. Po stažení aplikace HP Smart (dostupná pro iOS, Android) získáte další možnosti spojené s inteligentní tiskem. Tiskárna je kompatibilní se všemi novějšími operačními systémy Windows a MacOS. Pokud bychom měli hledat mínusy, tak malá kapacita na výstupu a průměrná na vstupu (zásobník papíru). Tento model zatím nepodporuje alternativní náplně do tiskáren, které jsou oproti originálním náplním cenově výhodnější. Balení neobsahuje telefonní a USB kabel.
 

Tip pro vás

 
Společnost HP nabízí k některým svým produktům rozšířenou záruku. Ta je oproti standardní, prodloužená na dobu 36 měsíců. Služba se uvádí pod názvem 3-letá komerční záruka a vztahuje se vybrané modely, mezi které patří i multifunkce HP OfficeJet Pro 9013. Podmínkou je registrace produktu, zakoupena koncovým uživatelem pro vlastní použití do 60 dnů, od nákupu. Pokud tuto nabídku nevyužijete, stále máte nárok na zákonnou záruku v době trvání 2 roky. Pozor ta je u některých modelů omezena roční zárukou na hardware, proto se registrace vyplatí.