Kancelář a škola

HP OfficeJet Pro 9010e

Modelová řada HP OfficeJet Pro přichází na trh s novými modely spolu se službou HP+. Tato série je zaměřena na malé až středně velké pracovní skupiny, ale využití najde také v domácnosti pro Home Office. Jde o univerzální zařízení s plnohodnotnými funkcemi tisk, kopírování, skenování a faxování. Multifunkce HP OfficeJet Pro 9010e přináší nejen moderní design, ale také spolehlivý výkon a vysokou kvalitu tisku. Obsahuje všechny důležité funkce a poměrně nízké náklady na tisk.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, Home Office, malá firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct/ Bluetooth
Mobilní konektivita: AirPrint / Google Cloud Print/ HP Smart
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 439,5 mm
Hloubka: 342,5 mm
Výška: 278 mm
Hmotnost: 9,29 kg


Design

V kombinaci bílé a dvou odstínů šedé vypadá multifunkce opravdu stylově. Čistými liniemi a kompaktní velikostí zapadne do jakéhokoliv pracovního prostoru. Dominantním prvkem je barevný dotykový displej na přední straně vlevo. S úhlopříčkou 2,7" sice nepatří rozhodně k malým, ale zobrazovací část je mnohem menší. Kolem ní je poměrně hrubý černý rám na kterém jsou tři dotyková tlačítka. Vedle displeje na předním panelu se nacházejí stavové diody pro On/ Off a stav připojení Wi-Fi. Nesmíme samozřejmě zapomenout na logo výrobce uprostřed. Na boční straně vlevo najdete hostitelský USB port. Horní část zařízení patří plochému skeneru a trochu masivnějšímu automatickému podavači předloh na 35 listů. V spodní části je prostor vyhrazen pro vstupní zásobník papíru s kapacitou 250 listů a nad ním je výstup s výsuvnou lištou pro 60 listů papíru. Po otevření předního panelu se dostanete k boxu se čtyřmi samostatnými inkoustovými kazetami. Zpracování zařízení je kvalitní a použité plasty jsou dostatečně pevné.

Všechny klíčové funkce v jednom zařízení

Model HP OfficeJet Pro 9010e nabízí čtyři plnohodnotné funkce v jednom kompaktním zařízení. Kromě barevného tisku i skenování, kopírování a fax. Multifunkce má bohatou konektivitu. Ta zahrnuje kromě klasického připojení k pc USB kabelem i možnost zapojení zařízení k LAN síti pomocí ethernetového kabelu a podporu bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi, Wi-Fi Direct a Bluetooth rozhraní. V rámci Wi-Fi je vylepšené zabezpečení a kontrola a samoúdržby sítě Wi-Fi. Plusem je podpora dvoupásmové Wi-Fi. Inteligentní funkce jsou dostupné pomocí propracované aplikace HP Smart, která je dostupná pro mobilní zařízení s Androidem a iOS. Uživatel může využívat přizpůsobitelné zkratky v mobilu nebo přímo v tiskárně pro opakující se tiskové úlohy. Tiskárna podporuje automatický oboustranný tisk a automatický podavač předloh. Dokáže kopírovat a automaticky skenovat obě strany dokumentů.


Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tlačí inkoustovou technologií v barevném režimu v rozlišení tisku až 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu vytiskne 22 stran v monochromatickém režimu nebo 18 stran barevně. Doporučený měsíční objem tisku je 1 500 stran a pracovní maximální měsíční využití je až 25 000 stran. Tisk dokumentů je ostrá a velmi dobře čitelná. Při barevném tisku jsou dokumenty a fotografie v dobré kvalitě i když oproti fotografickým tiskárnám jim chybí silnější smysl pro hloubku a detaily. Každopádně v rámci tisku interních propagačních materiálů jde o velmi kvalitní barevný tisk.


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Plusy tiskárny                                                                                       

- kvalitní tovární zpracování
- moderní design
- multifunkčnost (4 v 1)
- kvalita a rychlost tisku
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač předloh (ADF)
- konektivita (dvoupásmová Wi-Fi, Bluetooth)
- kapacita papíru na vstupu
- přehledný 2,7 "dotykový displej
- pohodlné nastavení a ovládání
- podpora aplikace HP Smart
- podpora služby HP Instant Ink


Mínusy tiskárny

- chybí víceúčelový zásobník
- cena zařízení
- trochu hrubší rámy displeje


Náplně do tiskárny

Tiskárna používá pro tisk inkoustovou technologii se čtyřmi samostatnými barevnými kazetami. Černá inkoustová kazeta, azurová, purpurová a žlutá s označením HP 963 s vytížeností 1 000 stran černá a 700 stran barevné inkousty. Kromě standardní verze je v nabídce pokud velkokapacitní verze náplní XL. Černá kazeta má vytíženost 2 000 stran a barevné 1 600 stran.


Zhodnocení

Model HP OfficeJet Pro 9010e patří mezi inteligentní zařízení, které obsahuje všechny klíčové funkce pro menší firmu za dostupnou cenu v moderním designu. Tisk fotografií sice není excelentní, ale v jiných oblastech je kvalita tisku vysoká. S předplacenou službou HP + jsou provozní náklady na tiskárnu relativně nízké. Díky vysoké rychlosti tisku 22 stran za minutu a bezpečnostním funkcím, jako je soukromá tisk a přizpůsobitelným zkratkám je ideálním, univerzálním zařízením do malé kanceláře.