Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

HP OfficeJet 8013

Pokud tisknete větší množství dokumentů v domácnosti nebo podnikáte, určitě oceníte kvalitní tiskárnu. Model HP OfficeJet 8013 dokáže pokrýt potřeby více uživatelů v menší kanceláři. V jednom zařízení zastřešuje 3 plnohodnotné funkce pro barevný tisk, kopírování a skenování. V dnešní dobře už se neobejdeme bez bezdrátového připojení a podpory tisku z mobilních zařízení, což multifunkce nabízí. Inteligentních funkcí, které můžete využít je ještě mnohem více. Za dostupnou cenu dostanete kvalitní a rychlý tisk v kompaktním zařízení, které má k tomu všemu i atraktivní, moderní design.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma, domácnost, Home Office
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 460 mm
Hloubka: 341 mm
Výška: 234 mm
Hmotnost: 8,2 kg

Moderní design

Multifunkce má příjemný design s kterým se dostali do portfolia HP některé loňské modelové řady. Uživatelé jistě ocení kompaktní rozměry, výbornou ergonomii a moderní vzhled. V tříbarevné kombinaci šedé působí zařízení svěže a zapadne do každé moderní kanceláře. Pěkným prvkem je dobře umístěn dotykový displej a možností naklápění. Hrany tiskárny jsou jemně zaoblené. Horní část zařízení patří plochému skeneru s automatickým podávacím dokumentů na 35 stran. Na přední straně je umístěn již zmíněný 2,2 "LCD displej a vedle něj s přístupem svrchu jediné tlačilo pro zapnutí. Vedle displeje, který můžete jemně naklopit nebo nechat svisle zaklopen jsou dvě stavové diody. Na čelní strane už najdete pouze stříbrné logo výrobce. Ve spodní části je vstupní zásobník na papír a nad ním výstup papíru. Konektor pro zapojení do elektrické sítě a USB kabel je v zadní části. Multifunkce neobsahuje připojení k LAN síti. Tovární zpracování je kvalitní a použité plasty jsou pevné. Během provozu je tiskárna stabilní.

Funkce

Hlavním benefitem tohoto modelu je multifunkčnost zařízení typu All-in-One pro tisk, kopírování a skenování v jednom. Podpora bezdrátového připojení a možnost dálkového ovládání z mobilních zařízení jsou velkým plusem. S tím jsou spojeny inteligentní funkce, které můžete pomocí aplikace HP Smart využívat. Nesmíme zapomenout na funkce automatický oboustranný tisk a automatický podavač dokumentů, které vám ušetří čas. Pomocí jednoduchého ovládání na dotykovém displeji pohodlně nastavíte tiskové úlohy.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce HP OfficeJet 8013 tiskne v maximálním rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 18 stran v monochromatickém režimu nebo 10 stran barevně. Maximální vstupní kapacita papíru je 225 listů a pro výstup je to 60 archů formát A4. Tiskárna podporuje širokou škálu různých typů papíru na které tlačí a to: obyčejný kancelářský papír, fotopapíry HP, matný brožurový nebo profesionální papír HP, matný prezentační papír HP, lesklý brožurový nebo profesionální papír HP, jiné fotopapíry pro inkoustové tiskárny, jiné matné papíry pro inkoustové tiskárny, jiné lesklé papíry pro inkoustové tiskárny, hrubý obyčejný papír, lehký nebo recyklovaný obyčejný papír, brožurový papír HP s trojnásobným skládáním, lesklý papír, obálky, kartotéční lístky a vizitky. Tlačí bezokrajového do max. formátu A4. Doporučený měsíční objem tisku je 800 stran a maximální vytížení 20 000 stran tisku. Tiskárna tiskne inkoustovou technologií a kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a to nejen při černobílých dokumentech, ale i při barevném tisku fotografií a obrázků.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- moderní design
- kompaktní rozměry a ergonomie
- multifunkčnost All-in-One (tisk, skener, kopírka)
- barevný tisk
- duplex (automatický oboustranný tisk)
- ADF (automaticky podavač dokumentů)
- Wi-Fi (podpora tisku z mobilních zařízení)
- kvalita tisku
- cena

Mínusy tiskárny

- neobsahuje připojení k LAN síti
- používá inkoustové kazety
- kapacita na výstupu


Náplně do tiskárny

Model HP OfficeJet 8013 používá k tisku 4 samostatné inkoustové kazety systém CMYK. Náplně s označením HP 912 azurová, purpurová, žlutá mají vytíženost 315 stran a černá náplň HP 912 má vytíženost 300 stran. Do tiskárny můžete použít kromě standardních náplní i velkokapacitní náplně XL s kapacitou 825 stran při 5 % pokrytí.

Zhodnocení

Barevná multifunkce HP OfficeJet 8013 vytiskne ostré barevné a černobílé výtisky velmi dobrou rychlostí pro vaši domácí kancelář nebo malou firmu. Obsahuje nejmodernější inteligentní funkce, které vám usnadní tisk, včetně inteligentních úloh jedním dotykem pomocí aplikace HP Smart. Tento model je kompatibilní se službou HP Instant Ink Service (pokud je podpora v dané zemi). Za dostupnou cenu tak uživatel získá univerzální zařízení typy All-in-One v moderním designu. Jako mínus vidíme absenci pro zapojení do LAN sítě a používání inkoustových kazet. Ocenili bychom modernější tankový systém.