Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

HP OfficeJet 7110 ePrinter (tisk větších formátů v domácnosti)

Tato barevná inkoustová tiskárna najde uplatnění v malých a středně velkých firmách, kde je prioritou kvalitní, ale cenově dostupná tisk ve větším rozsahu formátů, až po široce-formátovou tisk A3/A3 +. Hodí se na tisk propagačních materiálů, ale využití najde i v domácnosti, kde potřebujete tisknout fotografie v různých velikostech. Hlavní výhodou je právě to, že si pomocí této tiskárny lze vytisknout i fotografie větších rozměrů nebo reklamní plakáty pro svou firmu.

Struční charakteristika

Inkoustová tiskárna/ barevný tisk/ A3/A3 +/ USB/ Wi-Fi/ LAN/ Apple AirPrint/ HP ePrint                

Rozměry a hmotnost

Hloubka 419 mm/ šířka 585 mm/ výška 189 mm/ hmotnost 8,5 kg
 

Design

I když jde o tiskárnu, která tlačí do formátu A3, zařízení má stále velmi kompaktní velikost a s umístěním nebudete mít problém. Nezabere vám mnoho místa ani na pracovním stole v kanceláří nebo studentského pokoji. Design je příjemný a jediné, co by si možná taková tiskárna zasloužila je LCD displej. Ten výrobce do zařízení neosadíme a všechny tiskové úlohy, tak provádíte pomocí několika tlačítek. Jako indikátory zapnutí, vypnutí a stavu barev slouží LED diódy. V vzhledem k tomu, že těch funkcí a možností nastavení tiskárna mnoho nenabízí, takové ovládání přímo na zařízení je dostačující.

 

Funkce

Model HP OfficeJet 7110 ePrinter toho, co do počtu funkcí hodně nenabízí. Jde o samostatnou inkoustovou tiskárnu, jejíž hlavní výhodou je velkoformátový tisk, až do formátu A3/A3 + a bohatá konektivita. Kromě USB kabelu a připojení k PC, můžete tiskárnu zapojit i do LAN sítě a pomocí Wi-Fi lze tisknout i z notebooku a mobilních zařízení. V podstatě už jde standard, který dnes většina tiskáren splňuje. Co tomuto zařízení chybí je automatický oboustranný tisk, tu dosáhnete pouze ručně. Tento model však můžete rozšířit o podavač automatického tisku, který se zapojuje k zadní straně tiskárny. Vstupní zásobník ma kapacitu 250 listů, což je standard pro dobrou produktivitu tisku a výstup je 75 listů, což v domácnosti a malé firmě postačí, ale 150 listů by jistě každý uživatel ocenil.

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna je po zapnutí připravena vytisknout první výtisk za 15 sekund v černobílé verzi a pro barevný tisk je to jen o pár vteřin delší dobu, zhruba 19 sekund. Jsou to stále velmi dobré hodnoty. Za minutu můžete s tímto zařízením vytisknout až 32 čb dokumentů nebo 26 stran barevného tisku, případně fotografií. Pokud byste však chtěli tu nejvyšší možnou kvalitu, jakou dokáže HP OfficeJet 7110 ePrinter tlačit je to zhruba 15 stran čb nebo 8 stran barevně podle normy ISO. Zkrátka ISO (International Organization for Standardization) se vztahuje na největšího tvůrce a vydavatele všech mezinárodních norem na světě. Výrobcem doporučený měsíční objem tisku je 200 až 800 stran A4, ale celková vytíženost dosahuje kapacity tisku 12 000 stran. Co se týče tisku je ve velmi dobré kvalitě už i na standardním papíře. Kladné hodnocení si zaslouží za dobrou stálost barev, i za rychle schnoucí vytištěné dokumenty a fotografie
 

Plusy tiskárny

- pohodlnéWPS nastavení bezdrátového připojení
- jednoduché ovládání
- 4 samostatné barevné kazety CMYK
- rychlá a kvalitní tisk
- bezokrajový tisk

 

Mínusy tiskárny

- chybí LCD displej
- kryt výstupního zásobníku převyšuje rozměry zásobník a působí mírně nestabilně
- trochu vyšší hlučnost

 

Typ médií

Papír (brožura, inkoust, běžný), fotografický papír, obálky, karty (rejstřík)
Podporovaná hmotnost médií 60 až 250 g/m2
Fotografický papír HP Premium Plus (300 g/m2) podporovaný

 

Náplně do tiskárny

Širokoformátová inkoustová tiskárna HP OfficeJet 7110 ePrinter pro tisk využívá čtyři samostnané velkokapacitní XL inkousty. Originální barevné náplně HP 933 XL mají kapacitu 825 stran a černý inkoust HP 932 (black) má kapacitu 400 stran. Zhruba 50 % - 70 % nákladů za inkoust můžete ušetřit volbou alternativních a značkových Premium náplní, které jsou vyráběny podle norem ISO, ve vysoké kvalitě a splňují všechny mezinárodní standardy. Dosahují stejnou nebo i vyšší kapacitu tisku na jednu výměnu.
 

Spotřeba energie

30,3 W (max.), 25,4 W (aktivní režim), 1,92 W (pohotovostní režim), 1,04 W (režim spánku), 0,31 W (stav vypnutá)
Tiskárna HP OfficeJet 7110 ePrinter splňuje normu Energy Star, pro úsporu energie bez omezení výkonu.

Zhodnocení

Přestože je inkoustových tiskáren na trhu mnoho, těch které dokáží tisknout kvalitně formát A3/A3 + až zas tak moc není. Model HP OfficeJet 7110 ePrinter je vhodný nejen do menší a středně velké firmy, kde potřebujete efektivně tisknout větší propagační materiály, ale určitě potěší i fotografů v domácnosti. Poměr výkonu, kvality tisku, rychlosti a ceny je na velmi dobré úrovni. Tovární zpracování zařízení je kvalitní a ovládání velmi jednoduché. Samotná tiskárna bohužel neobsahuje USB konektor nebo slot na SD kartu pro přímý tisk, to však výrobce vykompenzoval podporou bezdrátového připojení. Mírným zklamáním je výstup na papír, ten se prakticky vysouvá, jako lišta na vstupní zásobník, takovým tím klasickým starším způsobem a přesahuje mírně vstupní zásobník, což působí poněkud nestabilně. Pokud hledáte inkoustovou tiskárnu pro tisk fotografií nebo reklamních dokumentů ve formátu A3 je to dobrá volba za dostupnou cenu.