Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP Neverstop Laser MFP 1200W

Není tomu tak dávno, co společnost Hewlett-Packard uvedla na trh laserové tiskárny s inovativním způsobem doplňování tonerového prachu. Prvními laserovými zařízeními s tankovým systémem jsou základní model HP Neverstop Laser MFP 1000w a o něco lépe funkčně vybavený model HP Neverstop Laser MFP 1200w. Tato monochromatická multifunkce má sice vyšší cenu, ale bezkonkurenčně nízké náklady na tisk, komfortní systém doplňování toneru a atraktivní design. Spolu s vysokou kvalitou tisku a výkonem jde o velmi zajímavé zařízení do malé až středně velké firmy, pro živnostníka, ale i do domácí kanceláře nebo vícečlenné domácnosti.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: laserový monochromatický
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma, home office
Rozhraní tiskárny: USB/ WI-FI
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Moprie/ Mobile Print/ Wi-Fi Direct Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (manuální)
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 380 mm
Hloubka: 287 mm
Výška: 293 mm
Hmotnost: 8,73 kg
 

Moderní design

 
Multifunkce má minimalistický design v klasickém barevném provedení bílé, skoro béžové a dvou odstínů šedé. Působí stylově a výborně zapadne do moderní kanceláře. Kompaktní rozměry, kvalitní tovární zpracování s pevnými plasty a čisté linie jsou to, co si všimnete hned na první pohlaď. Žádné přehnané zaoblené hrany nehledejte. Multifunkce má spíše ostřejší rohy a ergonomický design, za který si zaslouží kladné hodnocení. Tiskárna je vkusně předělena na část, kde se nachází skener a část, kde je tiskárna. Na vrchní části je umístěn dotykový panel s informační LCD displejem a otevíratelná víko pod kterým je plochý skener. Pod ním je na zařízení výstup s vysouvací lištou na držení papíru a vpravo tankový zásobník pro tonerový prach. Nádržka na toner je uzavíratelná plastovým krytem a zabezpečena zámkem. Abyste se k ní dostali musíte otevřít vrchní víko. Uzamykací systém pootočení vložené tuby s tonerem zabrání tomu, aby se tonerový prach dostal jinde, než přímo do určené nádržky. Na přední části najdete logo výrobce a indikátor stavu zásobníku toneru s podsvícením. Ten se dá naplnit 2-násobnou kapacitou plnicí tuby. Spodní část zařízení je vyhrazena pro vysouvací vstupní zásobník papíru. Ten sice vyčnívá několik cm od těla zařízení, ale papír je chráněn před prachem krytem. V zadní části najdete konektory pro zapojení do elektrické sítě a USB port pro připojení počítače nebo notebooku. Přístup k ovládacím prvkům a manipulace s papírem je bezproblémová. Celkový design je moderní a zařízení působí stylově.
 
 
 

Funkce

 
Model HP Neverstop MFP 1200w má oproti modelu MFP 1000w integrovaný skener a nabízí kromě černobílého tisku i funkci kopírování a skenování. Multifunkce má velmi dobře řešenou bezdrátovou konektivitu pomocí Wi-Fi. Tisk můžete pohodlně přímo z mobilního zařízení pomocí intuitivní aplikace HP Smart. Díky aplikaci se rozšíří možnosti tiskových úloh, detailnější nastavování tisku a stav tiskárny. Trochu zamrzí absence automatického oboustranného tisku. Využít můžete manuální oboustranný tisk.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Rychlost tisku se pohybuje okolo 20 stran za minutu a doba tisku první strany je 7,6 sekund. Maximální formát papíru, který tiskárna podporuje je formát A4. Rozlišení tisku je 600 x 600 Dpi. Vstupní zásobník má kapacitu 150 listů papíru a výstup 100 listů. Maximální měsíční zatížení je přibližně 2 500 stran tisku. Doporučený měsíční objem tisku je 200 až 250 stran. Multifunkce tlačí černobílé pomocí laserové technologie ve velmi dobré kvalitě. Dokumenty jsou ostré, černá je dostatečně sytá a z hlediska kvality tisku, kopírování a skenování dokumentů si tento model stojí velmi dobře.
 
 
Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zpracování
- moderní, stylový design
- jednoduché, intuitivní ovládání
- pohodlné doplňování toneru
- kvalita monochromatického tisku
- funkce tisk, kopírování a skenování
- Wi-Fi a podpora mobilního tisku
- podpora tisku pomocí aplikace HP Smart
- nízké náklady na tisk
- cena tonerových náplní
 
Mínusy tiskárny
 
- neobsahuje automatický oboustranný tisk (duplex)
- pouze černobílý tisk
- vstupní zásobník vyčnívá od těla zařízení
- vyšší cena zařízení
 

Náplně do tiskárny

 
Jednoznačně největším lákadlem této multifunkce je inovativní, tankový systém pro tonerový prach. Výhody tankového systému již delší dobu využívají inkoustové tiskárny. Pro laserové tiskárny je to novinka a zařízení HP Neverstop patří mezi první s tímto systémem. Praktický zásobník se jednoduše doplňuje pomocí tuby, která dávkuje tonerový prach na principu stříkačky. Kapacita standardní náplně HP W1103A/ 103A je 2 500 stran. Do zásobníku lze najednou naplnit 2 x plnící sadu. Tím dostanete do tiskárny objem toneru pro tisk 5 000 stran. V prodeji jsou kromě standardní plnicí tuby i cenově výhodně 2-packy HP W113AD/ 103AD. Aby se předešlo přeplnění nádržky s tonerem je možné po doplnění kapacity pro 5 000 stran, znovu doplnit toner až po vytištění 2 500 stran. Takto zařízení brání doplňování do doby, než se do zásobníku nová plnící náplň vejde.
 

Zhodnocení

 
Mírným zklamáním je cena zařízení, ta je mnohem vyšší, než u jiných, lépe vybavených laserových multifunkcí, dokonce i barevných. Je zde vidět marketing prodeje tiskáren a náplní, když si koupíte levné zařízení a náplně jsou dražší nebo investujete více do zařízení a z dlouhodobého hlediska se vám to vrátí v nízkých nákladech na spotřební materiál. Tato tiskárna je toho příkladem, že za velmi nízké náklady na tisk a levný toner zaplatíte více za samotné zařízení. Největším plusem této tiskárny je komfortní doplňování cenově dostupného toneru. S tímto tankovým systémem dokážete ušetřit až 80 % nákladů oproti klasickým tonerovým kazetám. Na jedno naplnění tiskárna vytiskne 5 000 stran tisku a doplňování vám nezabere více než 15 sekund času. Dalším plusem je bezdrátový, pohodlný tisk, kompaktní velikost a moderní design Mínusem je absence automatického oboustranného tisku. Multifunkce HP Neverstop Laser MFP 1200w je vhodná do malé až středně velké kanceláře a všude tam, kde se vyžaduje rýchly, kvalitní monochromatický tisk ve větším objemu s nízkými náklady.
 

Tip pro vás

 
Pokud vás tato multifunkce nepřesvědčila pokrokovým bezkazetové systémem, dlouhotrvající tiskem na jedno naplnění a nízkými náklady na tisk, možná u vás záleží ekologičnost tohoto produktu. Zařízení je vyrobeno z 25 % recyklovatelného plastu a plnící náplň dokonce z 75 %.