Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP Neverstop Laser 1000w

Tiskárna jejíž doplnění toneru zabere 15 sekund

Společnost HP znovu získala prvenství novým modelem tiskárny z řady HP Smart Tank, která nepotřebuje pro tisk tonerové kazety. Způsob, jakým se do zařízení dostane tonerová barva je podobný tankovému zásobníku v inkoustových tiskárnách. To, co při inkoustovém zařízení působí jednoduše ohledně doplňování inkoustu, však s tonerem není tak snadné. Možnost vsypat tonerový prach do zásobníku potřebovala určitou inovaci a tu společnost Hp přinesla v podobě unikátního systému a jednoduchého plnicího zařízení (Toner Reload Kit). Model Neverstop Laser je v nabídce ve verzi 1000w bez skeneru a ve verzi 1200W, který obsahuje i skener. Oba modely jsou černobílými zařízeními vhodnými do malé kanceláře nebo domácnosti, kde se tiskne větší objem tisku.
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: laserová černobílá
Použití firma / domácnost: domácnost, malá firma
Rozhraní tiskárny: USB / Wi-Fi
Funkce tiskárna / multifunkce: tisk / AirPrint / Google Cloud Print
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne
Displej: ne
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 380,5 mm
Hloubka: 293,4 mm
Výška: 211 mm
Hmotnost: 6,95 kg
 

Moderní minimalistický design

 
Tiskárna je kvalitně zpracovaná v minimalistickém stylu s důrazem na ergonomii. Má hranatější tělo a dolní spodní část, která je mírně zaoblená. Barevná kombinace bílé a dvou odstínů šedé působí svěže a moderně. Použitý plast je pevný a tovární zpracování na vysoké úrovni. Spodní část patří vstupnímu zásobníku papíru s kapacitou 150 listů papíru. Vpředu na těle je logo výrobce. Horní část patří výstupu papíru na 100 listů papíru. Na vrchní části zařízení vlevo najdete jednoduchý, malý dotykový panel s 5ti ikonami tlačítek. Napravo je zase otvor s krytkou do integrovaného zásobníku, pro rychlé doplnění toneru. Indikace stavu zásobníku toneru je vpředu a ta zobrazuje hladinu v nádržce. Zásobník lze naplnit 2x plnící sadou. Zadní část zařízení obsahuje konektor pro připojení USB kabelu a kabelu do elektrické sítě. Celí zařízení působí moderně, ovládání je velmi jednoduché a doplňování toneru komfortní. Můžeme říci, že jde o jeden z nejrychlejších doplňovacích systémů. Tiskárna je z více než 25 % vyrobena z recyklovaného plastu, v případě plnící sady pochází dokonce 75 % plastu z recyklovaných zdrojů.
 
 
    
 

Základní funkce

 
Co se týče funkcí pro model HP Neverstop Laser 1000w, moc toho není. Monochromatický tisk s laserovou technologií, která podporuje bezdrátové připojení a tisk z mobilních zařízení s výkonem pro maximální měsíční, pracovní využití do 20 000 stran. Tiskárna tiskne černobílé a doporučený měsíční objem tisku je 250 až 2 500 stran. Oboustranný tisk je možná manuálně s podporovaným ovladačem.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Tiskárna tiskne v černobílém režimu v rozlišení 600 x 600 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 20 stran ve formátu A4. Tisknout můžete na obyčejný papír, těžký papír, lehký papír, klasický kancléřky papír, štítky i obálky. Zvládá formát papíru A4, A5, A6, B5 a obálky č.10, C5, DL. Kvalita výstupního tisku je na výborné úrovni a ostrost i sytost písma je velmi dobrá. Trochu zamrzí absence automatického oboustranného tisku, ale s podporovaným ovladačem ji můžete provádět ručně. Tisk první strany zvládne zařízení za 7,6 sekund.
 
Plusy tiskárny
 
- moderní design
- kvalitní tovární zpracování
- ergonomie
- pohodlné ovládání
- kvalita tisku
- podpora bezdrátového tisku pomocí Wi-Fi
- podpora mobilního tisku
- unikátní system doplňování toneru
- rychlost doplnění toneru (cca 15 sek.)
- cena plnicí sady
- nízké náklady na tisk
 
Mínusy tiskárny
 
- pouze černobílý tisk
- bez skeneru (umožňuje skenování z mobilu)
- tiskárna nemá displej
- pouze manuální oboustranný tisk
 

Toner Reload Kit - Plnicí systém do tiskárny

 
Nejdůležitější nebo nejzajímavější na tiskárně HP Never Laser 1 000W je systém plnění tonerového prachu. Do tankové nádržky v zařízení se pomocí plnicí tuby, připomínající velkou stříkačku jednoduchým způsobem naplní tonerový prach. Tato plnící sada označována jako Toner Reload Kit obsahuje černý laserový toner HP 103A. Pomocí této plnicí sady jednoduše doplníte (napumpujete) toner do zařízení pro tisk s vytížeností 2 500 stran jedním doplněním. Samotná nádržka zásobníku má kapacitu pro 2-násobné naplnění a s plným zásobníkem dokážete vytisknout 5 000 stran (A4, 5% pokrytí). Největším benefitem není jen rychlé pohodlné doplňování, ale i cena samotného Toner Reload Kit-u a nízké náklady na tisk jedné strany.
 
 
          
 

Zhodnocení

 
Model HP Neverstop Laser 1000w je jednoduchá černobílá tiskárna, která tiskne kvalitně pomocí laserové technologie. Je určena do domácností, pro živnostníka nebo do menší firmy. Jejím největším plusem je unikátní bezkazetový způsob dodávání toneru do zařízení. Cena plnicí sady je oproti klasickým tonerovým kazetám mnohonásobně nižší a náklady na tisk se tak dostanou na bezkonkurenční cenu za tisk 1 strany. Co nás mrzí je absence skeneru, ale můžete využít možnost skenování z mobilu, nebo zvolit model HP Neverstop Laser 1200W (obsahuje plochý skener). Cenový rozdíl není velký a na základě vlastních požadavků si můžete zvolit, buď čistě tiskárnu nebo multifunkci. Oba modely tisknou pouze v černobílém režimu. Doplňování je komfortní a zásobník má kapacitu 2 x objem plnicí sady. Co však nedovolí je průběžné doplňování. Chcete-li doplnit nádržku zásobníku musí být její kapacita 0, tedy úplně prázdná nebo poloviční 0,5 aby přijala obsah celé plnicí sady. Naštěstí o stavu indikuje na přední straně zařízení.
 

Tip pro vás

 
Pokud potřebujete pouze tiskárnu, tento model je připraven tisknout ve vysoké kvalitě s velmi nízkými náklady. Pokud jsou pro vás důležité funkce kopírování a skenování v nabídce je i model HP Never Laser 1200W, který obsahuje plochý skener. Cenový rozdíl bude přibližně 1 000 Kč. Náplň do tikáren by se měla pohybovat v ceně 299 Kč - 499 Kč, dle modelu. Oba modely by se měly dostat do obchodů v průběhu léta a můžete si je zatím jen přeobjednat.