Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP LaserJet Tank MFP 2604sdw

Nákup tiskárny může být poměrně náročný úkol, protože musíte mít na paměti řadu faktorů. Na začátek jsou zde počáteční náklady na koupi tiskárny, ať už byste si měli koupit základní tiskárnu, nebo zvolit možnost střední třídy, nebo využít možnosti vyšší kategorie. To samozřejmě závisí na vašich potřebách, ale pak jsou zde dodatečné náklady, bez ohledu na to, kterou z nich si koupíte. Tento model řady LaserJet tento problém do značné míry řeší, neboť obsahuje tankový systém pro toner.

 

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatická

Použití firma/ domácnost : malá, středně velká firma

Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 420 mm

Hloubka: 350 mm

Výška: 320 mm

Hmotnost: 9,5 kg

 

 

Design

Jedním z klíčových aspektů designu tiskárny je, kolik místa zabírá. Tiskárna HP 2604sdw LaserJet po rozbalení vypadá poněkud odstrašující díky své robustnosti. Není to však tak velké a snadno se vejde na pracovní plochu, ale nezapomeňte, že vedle ní nebudete mít příliš mnoho místa na řekněme pracovní plochu. Společnost HP použila na tiskárnu matný povrch, který jí dodává pěkný vzhled. Na obou stranách naleznete dvě rukojeti pro případ, že potřebujete zařízení přemístit.

Ovládací panel je v horní části zásobníku papíru a je to dost zvláštní místo, ale zvyknete si na to. K dispozici je LED indikátor, který vám sdělí zůstatek toneru. Ovládání se provádí pomocí šesti tlačítek pro provádění různých funkcí tiskárny. Zásobník papíru je poměrně velký a má kapacitu 250 stran. Plusem je, že je zcela uzavřen, což pomáhá předcházet zbytečnému zaseknutí papíru. Horní část obsahuje plochý skener a masivnější automatický podavač předloh na 40 listů. Pod ním se nachází výstup papíru. Po zvednutí horní části se dostanete k tankovému zásobníku toneru pro pohodlné a rychlé doplnění. Celkově je design minimalistický a vypadá docela příjemně. Plasty jsou pevně a tovární zpracování je kvalitní. Tiskárna má stabilní konstrukci.

 

Funkce

Jednou z užitečných funkcí této multifunkce typu 3 v 1 je automatický oboustranný tisk. Uživatelé si ji mají možnost zvolit a opravdu rychle a efektivně tisknout. Jako většina tiskáren, i toto je zařízení typu vše v jednom, což znamená, že můžete skenovat a kopírovat i své dokumenty. Všechny funkce fungují rychle a kvalitně. Pomocí aplikace HP Smart App je nastavení tiskárny pohodlné a dokonce můžete díky tisknout, skenovat nebo kopírovat dokumenty ze svého chytrého telefonu. Tiskárna obsahuje automatický podavač dokumentů, ale bez funkce oboustranného automatického skenování. Konektivita je zastoupena klasickým USB připojením pomocí kabelu, zapojením do LAN sítě bezdrátovým Wi-Fi připojením. Nechybí podpora AirPrint a Mopria.

 

 

Rychlost a kvalita tisku

Monochromatická multifunkce HP LaserJet Tank 2604sdw tisku v černobílém režimu v rozlišení 600 x 600 Dpi. Za minutu vytiskne 22 stran ve formátu A4. Tisk první strany trvá přibližně 8 sekund. Skener naskenuje za minutu 19 stran v monochromatickém režimu a 10 stran barevně. Kopírka pracuje rychlostí 14 stran za minutu. Zásobník má kapacitu 250 listů a na výstupu je to 100 listů. Doporučené měsíční zatížení je 2 500 stran a maximální vytíženost je 25 000 stran měsíčně.

 

 

Plusy tiskárny

- stabilní konstrukce

- bohatá konektivita

- náklady na tisk jedné strany

- automatický podavač dokumentů

- oboustranný automatický tisk

- vysoká výtěžnost tisku z nízkonákladových tonerových kazet

- rychlost tisku

- kvalita tisku

 

 

Minusy tiskárny

- jen jeden vstupní zásobník papíru

 

Náplně do tiskárny

Jednou z největších výzev v tiskárnách je, když kazeta vyschne, ale laserové tiskárny tímto problémem netrpí. Je zde však toner, který potřebuje výměnu. Tiskárna se dodává s předinstalovaným tonerem, který je schopen vytisknout 5 000 stran. Takže jste seřazeni alespoň na prvních 5 000 stran. Jednoduchý hrubý výpočet znamená, že pokud vytisknete i 500 stran měsíčně, můžete vydržet rok bez výměny toneru. Pokud denně netisknete velké množství dokumentů, kapacita toneru se ukáže jako naprosto dostatečná.

 

        

 

Pro zlepšení kapacity toneru společnost HP tvrdí, že zlepšila zobrazovací válec. Chcete-li vyměnit toner potrvá vám to přibližně 15 sekund. Máte možnost vybrat si ze dvou náplní tonerových kazet: jedna na 2 500 stran a druhá na 5 000 stran. V závislosti na vašich potřebách se můžete rozhodnout, která z nich by byla pro vás lepší.

 

Zhodnocení

Multifunkce HP stojí přibližně 430 €, záleží na prodejci. Pokud jste malý nebo středně velký provoz a potřebujete tiskárnu, která vám nebude dělat problémy, je to dobrá volba, která stojí za zvážení. Ušetří spoustu problémů a odvede skvělou práci při tisku, skenování a kopírování dokumentů. Větší domácnost nebo kancelář zaměřená na černobílý tisk tímto zařízením získá tisk za nízké náklady.