Kancelář a škola

HP LaserJet Tank MFP 1604w

Univerzální model HP LaserJet Tank MFP 1604w je tanková multifunkce, která tiskne laserovou technologií. Spojuje v sobě vysokou kvalitu tisku a mimořádně nízké náklady na tisk. Vhodná je do domácnosti, Home Office, ale i do menší kanceláře, kde je vyžadován rychlý a spolehlivý tisk dokumentů.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová

Použití firma/ domácnost : domácnost/ Home Office/ malá kancelář

Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi

Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print

Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování

Maximální formát tisku: A4

Automatický oboustranný tisk: ano

Displej: ano (informační/ segmentový)

 

Rozměry a hmotnost

Šířka: 368 mm

Hloubka: 326 mm

Výška: 255 mm 

Hmotnost: 7,9 kg

 

Design s nádechem minimalismu

U tohoto modelu nehledejte nic přespekulovaného. Design je naprosto minimalistický a ovládacích prvků je minimum. Horní část již tradičně patří plochému skeneru s tenkým vrchním krytem. Nalevo nahoře se nachází tenký ovládací pás s malým informačním segmentovým displejem, stavová LED dioda a ovládací tlačítka. Na zadní straně jsou konektory pro zapojení USB kabelu a do sítě. Přední strana má výrazně logo výrobce uprostřed. Nalevo je indikátor stavu náplně toneru. Spodní část patří vstupnímu zásobníku papíru s kapacitou 150 listů papíru. Výstup je přímo pod horním krytem s kapacitou 100 listů. Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni a plasty jsou dostatečně pevné.

Funkce All-in-One

Model HP LaserJet Tank MFP 1604w je univerzální zařízení s plnohodnotnými funkcemi černobílého tisku, kopírování a skenování. Tiskárna podporuje bezdrátové připojení pomocí dvoupásmového Wi-Fi. Nechybí možnost tisku z mobilních zařízení s aplikací HP Smart a podporou pro AirPrint a přímým tiskem HP Wi-Fi Direct. Oboustranný tisk je možný s podporou ovladače. Hlavní výhodou je rychlost připojení a zadávání tiskových úkolů  pomocí inteligentní aplikace HP Smart.

 

 

Rychlost a kvalita tisku

Tento model tiskne pomocí laserové technologie kvalitní výtisky v rozlišení 600 x 600 Dpi. Za minutu vytiskne 22 stran ve formátu A4. První stranu vytiskne za 8 sekund. Doporučené měsíční vytížení je 250 až 2 500 stran a maximální měsíční pracovní využití je až 25 000 stran. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a pokud potřebujete kvalitní černobílé výtisky je toto dobrá cesta. Tisk má ostré podání textu i při malém fontu a velmi dobré znázornění černé.

 

 

Plusy tiskárny

- minimalistický design

- kvalitní tovární zpracování

- funkce (tisk, kopírování, skenování)

- kvalita tisku

- bezdrátové připojení Wi-Fi

- nízké náklady na tisk

- tankový systém

- jednoduché ovládání

 

Minusy tiskárny

- pouze černobílý tisk

- nepodporuje automatický oboustranný tisk (pouze manuálně)

- neobsahuje USB host

 

Náplně do tiskárny

Do této multifunkční tiskárny s tankovým systémem jde náplň s černým tonerem. Velkou výhodou je snadné doplnění pomocí náhradní kapesní náplně. Ve standardní velikosti s označením LaserJet Tank 153A s kapacitou 2 500 stran tisku nebo s označením LaserJet Tank153X ve velkokapacitní verzi s vytížeností 5 000 stran černobílého tisku. Výhodou je snadné naplnění ze sáčku přímo do nádržky tankového zásobníku a nízká cena náhradních náplní oproti klasické tonerové kazetě.

 

Zhodnocení

Rychlé laserové tiskárny jsou díky své vysoké kvalitě dobrými pomocníky v domácnosti i kanceláři. Laserový tisk se vyznačuje dokonalou ostrostí a velmi dobrými detaily tisku. Model HP LaserJet Tank MFP 1604w je výborným modelem s kvalitním výstupem, intuitivním ovládáním a nízkými náklady na tisk jedné strany. Plusem je bezdrátová konektivita a možnost tisku z mobilních zařízení. Pokud hledáte spolehlivé zařízení pro černobílý tisk, kopírování a skenování tato tiskárna je dobrým tipem. Jako minus hodnotíme manuální oboustranný tisk a pouze monochromatický režim tisku.