Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

HP LaserJet Pro MFP M180n

Recenze barevné multifunkce

Laserová tiskárna HP LaserJet Pro MFP M180n patří ke spolehlivým barevným zařízením v dostupné ceně. Vhodná je do domácnosti, kanceláře živnostníka, ale i do menší firmy, kde potřebujete rychlý, kvalitní tisk v monochromatickém i barevném režimu a více funkcí v jednom zařízení. To vše vám tento model nabízí s benefitem jednoduchého ovládání a moderního designu. Výrobce HP je zárukou kvalitního zpracování a spolehlivosti zařízení. Co vše dostanete za cenu přibližně 6 400 Kč a jaké klady a nedostatky má multifunkce HP LaserJet Pro MFP M180n, jsme shrnuli do krátké recenze.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Mobilní konektivita: Apple AirPrint/ HP ePrint/ Mopria
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (manuální)
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 420 mm
Hloubka: 380 mm
Výška: 292,6 mm
Hmotnost: 15,7 kg

Design ve stylu minimalismu

Hned po rozbalení nás překvapil krásný minimalistický design. Čisté linie a jemná ergonomie zařízení sluší. Výrobce vsadil na kvalitní tovární zpracování a jednoduchý design v bílém provedení, s výjimkou části pro výstup papíru, která je tmavě šedá. Tiskárna je výborně továrně zpracována a nenajdete na ní žádnou chybičku. Plasty jsou pevné a zařízení je stabilní i během náročnější provozu. Na těle tiskárny najdete pouze jediné tlačítko zapnutí/ vypnutí. Vrchní část patří plochému skeneru. Pod ním se nachází výstup papíru s kapacitou 100 listů a po jeho levé straně je 7-segmentový LCD displej s ikonami. Trochu spartánské ovládání se provádí pomocí ikon na displeji. Pro zobrazení minima informací (počet kopií) slouží malý informační displej uprostřed celého displeje. Na zadní straně přístroje je konektor pro zapojení do elektrické sítě, pro USB kabel a zapojení do LAN sítě. Nic jiného kromě loga výrobce na čelní straně už nenajdete. Vstupní zásobník je ukrytý za vyklápěcím krytem ve spodní části vpředu. Po povytažení zásobníku do něj můžete uložit 150 listů papíru A4, nebo jej využít, pro volitelné podporované formáty. Tato část zařízení je předělena s otevírací přední částí, za kterou se nachází vysouvací zásobník pro 4 samostatné barevné tonerové kazety. Tento systém chválíme, výměna tonerů je pohodlná. Design je minimalistický a hodí se do moderní domácí nebo firemní kanceláře.

 

                                               

Funkce

Tento model splňuje požadavky kanceláře malé firmy nebo pro home office. Kromě laserového barevného tisku dokáže kopírovat a skenovat. Ideální, všestranné řešení, jak mít nejdůležitější funkce v jednom zařízení. Připojuje se pomocí USB kabelu k počítači nebo notebooku. Využít můžete také zapojení pomocí ethernet kabelu do LAN sítě. Tuto možnost doplňuje i podpora mobilního tisku. Stačí propojit router s tiskárnou. Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M180n obsahuje technologii Auto - On/ Auto - Off, díky které vám ušetří energii.

Rychlost a kvalita tisku

Dnes jsou tiskárny v podstatě velmi rychlé a ani tento model, vás nenechá na holičkách, pokud potřebujete za krátký čas vytisknout důležité dokumenty. Tiskne laserovou technologií v monochromatickém i barevném režimu, v rozlišení tisku 600 x 600 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout přibližně 16 stran a to v obou režimech, černobílé i barevně. První stranu vytiskne za 14 sekund a maximální měsíční zátěž je 30 000 stran. Vstupní zásobník má kapacitu 150 listů A4 a výstupní 100 listů papíru. Přesto, že zařízení nepodporuje automatický oboustranný tisk (duplex), můžete využít manuální oboustranný tisk (podpora ovladače). Skener pracuje rychlostí 14 stran za minutu a kopírování zvládne multifunkce se 16-ti stranami za minutu. Kvalita tisku v černobílém režimu je výborná a ani barvený tisk kvalitou nezaostává. Co jsme si osobně všimli je vyborené podání černé a hlučnost, která byla oproti jiným zařízením, které jsme testovali poměrně nízká.


Plusy tiskárny

- minimalistický, moderní design
- kvalitní tovární zpracování
- funkce (tisk, kopírování, skenování)
- kvalita tisku
- dobrá rychlost tisku
- podpora mobilního tisku

Mínusy tiskárny

- absence přímé podpory Wi-Fi (bez modulu Wi-Fi)
- malý displej (málo informací)
- chybí automatický oboustranný tisk

Náplně do tiskárny

Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M180n využívá pro tisk 4 samostatné, barevní tonerové kazety. Ty jsou uloženy ve vysouvacím zásobníku na čelní straně. Přístup k ním je pohodlný a výměnná je více, než komfortní. Tiskárna tiskne barevně systémem CMYK a používá tonerové kazety s označením: HP toner CF530A-černá s kapacitou 1 100 stran, HP toner CF531A-azurová, HP toner CF532A-žlutá, HP toner CF533A-purpurová s kapacitou 900 stran A4 (5% pokrytí) . Pro tento model si můžete snížit náklady i použitím alternativních tonerových kazet.

Zhodnocení

Multifunkce HP LaserJet Pro MFP180n je skvělým zařízením pro home office, pro kancelář živnostníka i do menší firemní kanceláře. S jedním zařízením můžete nejen barevně tisknout, ale i kopírovat a skenovat. Jediné, co vás může do určité míry omezovat je absence automatického oboustranného tisku. Tento nedostatek nahrazuje ruční oboustranný tisk pomocí vhodného ovladače. Připojení k Wi-Fi a bezdrátový tisk je možné stále nahradit mobilní tiskem s pomocí propojení k routeru ethernet kabelem. Nám osobně vadil malý displej. Ten v podstatě není celkově malý, ale část, která zobrazuje informace je velmi malá. Celý displej je rozdělen do části pro dotykové ikony ovládání a malé části, pro zobrazení počtu kopií. Displej hodnotíme, jak slabou část zařízení. Design je velmi pěkný, k němu nemáme výhrady. Co se týče ceny, ta se pohybuje kolem 6 400 Kč. V této cenové skupině najdeme i o něco lépe vybavené zařízení. Dokonce od samotného výrobce mu konkuruje nový model HP Color Laser 150nw v nižší cenové hladině. Právě na tento model se velmi těšíme. Měl by přinést velmi dobré parametry za dostupnou cenu i když o něco pomladšiu tisk v barevném režimu.