Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP LaserJet Pro MFP M130fn

Šikovná multifunkce do malé kanceláře

V kanceláři, v malé pracovní skupině, jsme otestovali multifunkční tiskárnu HP LaserJet Pro MFP M130fn. Od tiskárny v našich pracovních podmínkách požadujeme rychlý přístup, jednoduché ovládání, multifunkčnost a síťové zapojení. Jak jsme spokojeni s tímto modelem, jeho plusy a minusy shrneme v krátkém testu.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatická
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá firma, menší pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax/ AirPrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 415,04 mm
Hloubka: 288,04 mm
Výška: 254 mm
Hmotnost: 4,7 kg

Příjemný design a kompaktní rozměry

V zaplněné kanceláři je problém najít místo pro velkou tiskárnu nebo multifunkci. Proto nás velmi mile překvapily rozměry multifunkce HP LaserJet Pro MFP M130fn. Kompaktními rozměry s příjemným, moderním designem zapadla perfektně na kousek volného místa, na našem pracovním stole. V bílém provedení, kupodivu i po čase vypadá čistě. Toho jsme se nejvíce obávali, jak dokáže odolávat nečistotám. Stačí přetřít jednou za čas a stále si zachovává bílou barvu. Na přední straně vlevo je ovládací panel, který lze naklápět v mírném úhlu. Na něm se nachází dvouřádkový segmentový displej, pár ovládacích tlačítek a numerická klávesnice. Vpravo je tlačítko zapnutí/ vypnutí. Uprostřed je otevírací vstupní zásobník papíru. Horní část zařízení patří skeneru s podavačem papíru. Design je moderní a příjemně oživí kancelář.

Funkce

Vše, co potřebujeme k práci v kanceláři, ohledně tisku, nám tento model zajistí. Laserový tisk ve vysoké kvalitě, kopírování, skenování a fax jsou základny funkce. Nechybí automatický podavač papíru pro skener a funkce duplex. Díky připojení do LAN sítě pohodlně využíváme sdílený tisk. Funkce AirPrint nám zase pomáhá na rychlý tisk z mobilních zařízení iOS. HP ePrint využíváme pro rychlý tisk metodou odesíláním emailu z mobilu, tabletu nebo notebooku. Ovládání je pohodlné a všechny úkoly pro tisk dokumentů díky nastavení jsou otázkou minimalního počtu kroků.

Rychlost a kvalita tisku

Ani kvalita a rychlost tisku, nás nezklamala. Na první stránku stačí tiskárně přibližně 7 sekund. Za minutu dokáže vytisknout 22 stran v maximálním formátu A4. Vstupní zásobník má kapacitu 150 listů a na výstupu je to 100 listů papíru. To je pro naši malou kancelář dostatečná kapacita. Doporučená měsíční zátěž je 150 až 1 500 stran. To pokryje tiskové úkoly v malé, až středně velké pracovní skupině. Maximální vytížení je mnohem vyšší a to až 10 000 stran. Rozlišení tisku je 600 x 600 Dpi a rozlišení skeneru 1 200 Dpi.

 

Plusy tiskárny

- moderní design
- funkce (multifunkce)
- podpora multitaskingu
- podpora LAN
- kvalita a rychlost tisku
- podpora AirPrint
- jednoduché ovládání
- automatický podavač papíru (35 listů)

Mínusy tiskárny

- pouze čb tisk
- malý dvouřádkový (informační, segmentový) displej
- absence Wi-Fi
- chybí kompatibilita karet a hostitelské USB
- nepodporuje automatické oboustranné skenování

Náplně do tiskárny

Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M130fn, tlačí laserovou technologií a používá pro tisk jednu kazetu s černým tonerem. Ta nese označení HP CF217A (17A). Má kapacitu 1 600 stran, pokud bereme v úvahu 5 % pokrytí. Příjemnou zprávou je, že pro tento model multifunkce jsou v nabídce i alternativní tonery a výborně značkové tonery Premium TonerDepot. Právě ty využíváme ve velké míře, kvůli jejich vysoké kvalitě a nízke ceně. Ušetříme tak skoro 35 % nákladů, což je z dlouhodobého hlediska velmi pěkná suma.

Zhodnocení

V naší kanceláři jsme si multifunkci HP LaserJet Pro MFP M130fn oblíbili. Velmi si chválíme jednoduché ovládání a rychlost, jakou se dají nastavit jednotlivé kroky. Kvalita nám vyhovuje a jediné, co bychom v některých případech ocenili je možnost bezdrátového tisku pomocí Wi-Fi nebo alespoň hostitelské USB pro přímé připojení a slot pro paměťovou kartu. Kromě tohoto modelu má v nabídce výrobcem i totožný model s Wi-Fi modulem. Pokud bychom se rozhodovali pro takto výkonnou multifunkci do domácnosti, určitě se vyplatí připlatit za model s podporou Wi-Fi. Do malé kanceláře, nebo domácnosti je to dobrá volba za dostupnou cenu. Dokonce s příjemnými náklady na tisk, díky možnosti používat i alternativní kompatibilní tonery.