Kancelář

HP LaserJet Pro MFP M130fn

Šikovná multifunkce do malé kanceláře

V kanceláři, v malé pracovní skupině, jsme otestovali multifunkční tiskárnu HP LaserJet Pro MFP M130fn. Od tiskárny v našich pracovních podmínkách požadujeme rychlý přístup, jednoduché ovládání, multifunkčnost a síťové zapojení. Jak jsme spokojeni s tímto modelem, jeho plusy a minusy shrneme v krátkém testu.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatická
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá firma, menší pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax/ AirPrint
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 415,04 mm
Hloubka: 288,04 mm
Výška: 254 mm
Hmotnost: 4,7 kg

Příjemný design a kompaktní rozměry

V zaplněné kanceláři je problém najít místo pro velkou tiskárnu nebo multifunkci. Proto nás velmi mile překvapily rozměry multifunkce HP LaserJet Pro MFP M130fn. Kompaktními rozměry s příjemným, moderním designem zapadla perfektně na kousek volného místa, na našem pracovním stole. V bílém provedení, kupodivu i po čase vypadá čistě. Toho jsme se nejvíce obávali, jak dokáže odolávat nečistotám. Stačí přetřít jednou za čas a stále si zachovává bílou barvu. Na přední straně vlevo je ovládací panel, který lze naklápět v mírném úhlu. Na něm se nachází dvouřádkový segmentový displej, pár ovládacích tlačítek a numerická klávesnice. Vpravo je tlačítko zapnutí/ vypnutí. Uprostřed je otevírací vstupní zásobník papíru. Horní část zařízení patří skeneru s podavačem papíru. Design je moderní a příjemně oživí kancelář.

Funkce

Vše, co potřebujeme k práci v kanceláři, ohledně tisku, nám tento model zajistí. Laserový tisk ve vysoké kvalitě, kopírování, skenování a fax jsou základny funkce. Nechybí automatický podavač papíru pro skener a funkce duplex. Díky připojení do LAN sítě pohodlně využíváme sdílený tisk. Funkce AirPrint nám zase pomáhá na rychlý tisk z mobilních zařízení iOS. HP ePrint využíváme pro rychlý tisk metodou odesíláním emailu z mobilu, tabletu nebo notebooku. Ovládání je pohodlné a všechny úkoly pro tisk dokumentů díky nastavení jsou otázkou minimalního počtu kroků.

Rychlost a kvalita tisku

Ani kvalita a rychlost tisku, nás nezklamala. Na první stránku stačí tiskárně přibližně 7 sekund. Za minutu dokáže vytisknout 22 stran v maximálním formátu A4. Vstupní zásobník má kapacitu 150 listů a na výstupu je to 100 listů papíru. To je pro naši malou kancelář dostatečná kapacita. Doporučená měsíční zátěž je 150 až 1 500 stran. To pokryje tiskové úkoly v malé, až středně velké pracovní skupině. Maximální vytížení je mnohem vyšší a to až 10 000 stran. Rozlišení tisku je 600 x 600 Dpi a rozlišení skeneru 1 200 Dpi.

 

Plusy tiskárny

- moderní design
- funkce (multifunkce)
- podpora multitaskingu
- podpora LAN
- kvalita a rychlost tisku
- podpora AirPrint
- jednoduché ovládání
- automatický podavač papíru (35 listů)

Mínusy tiskárny

- pouze čb tisk
- malý dvouřádkový (informační, segmentový) displej
- absence Wi-Fi
- chybí kompatibilita karet a hostitelské USB
- nepodporuje automatické oboustranné skenování

Náplně do tiskárny

Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M130fn, tlačí laserovou technologií a používá pro tisk jednu kazetu s černým tonerem. Ta nese označení HP CF217A (17A). Má kapacitu 1 600 stran, pokud bereme v úvahu 5 % pokrytí. Příjemnou zprávou je, že pro tento model multifunkce jsou v nabídce i alternativní tonery a výborně značkové tonery Premium TonerDepot. Právě ty využíváme ve velké míře, kvůli jejich vysoké kvalitě a nízke ceně. Ušetříme tak skoro 35 % nákladů, což je z dlouhodobého hlediska velmi pěkná suma.

Zhodnocení

V naší kanceláři jsme si multifunkci HP LaserJet Pro MFP M130fn oblíbili. Velmi si chválíme jednoduché ovládání a rychlost, jakou se dají nastavit jednotlivé kroky. Kvalita nám vyhovuje a jediné, co bychom v některých případech ocenili je možnost bezdrátového tisku pomocí Wi-Fi nebo alespoň hostitelské USB pro přímé připojení a slot pro paměťovou kartu. Kromě tohoto modelu má v nabídce výrobcem i totožný model s Wi-Fi modulem. Pokud bychom se rozhodovali pro takto výkonnou multifunkci do domácnosti, určitě se vyplatí připlatit za model s podporou Wi-Fi. Do malé kanceláře, nebo domácnosti je to dobrá volba za dostupnou cenu. Dokonce s příjemnými náklady na tisk, díky možnosti používat i alternativní kompatibilní tonery.