Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Recenze HP LaserJet Pro MFP M127fn/ HP LaserJet Pro MFP M127fw

Praktické multifunkční zařízení HP LaserJet Pro MFP M127fn a HP LaserJet Pro MFP M127fw, dokáží tisknout, kopírovat, skenovat a faxovat dokumenty vysoké kvality a ve výborném poměru výkonu a ceny. Největší využití najdou tato zařízení ve firmách s menší pracovní skupinou, kde se tisknou marketingové materiály a důležité dokumenty s potřebou té nejlepší kvality.

 

Stručná charakteristika HP LaserJet Pro MFP M127fn

Multifunkční laserová tiskárna/ Černobílý tisk/ A4/ USB/ LAN/ HP ePrint 

Stručná charakteristika HP LaserJet Pro MFP M127fw

Multifunkční laserová tiskárna/ Černobílý tisk/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ HP ePrint

Rozměry a hmotnost

Hloubka 365 mm/ šířka 420 mm/ výška 309 mm/ hmotnost 9,1 kg/ (model M127fn)
Hloubka 365 mm/ šířka 420 mm/ výška 309 mm/ hmotnost 9,1 kg/ (model M127fw)

Design

Co se týče designu obě zařízení nezapřou své zařazení do pracovní skupiny ve firmě nebo domácnosti, kde se vyžaduje efektivní pracovní nasazení. Kompaktní rozměry a ergonomický tvar, to vše v klasické černé barvě s logem společnosti HP na přední straně, designu sice nijak zvlášť nepřidávají na originalitě, ale ani tím výrobce nic nepokazil. Tyto modely můžeme považovat, co se týče designu za klasický firemní standard. Co oceníte je velmi dobrý přístup k ovládacímu panelu na pravé straně. Mezi oběma modely si všimnete na první pohled jeden rozdíl a to je displej na panelu. Zatímco model M127fn, má pouze malý dvouřádkový displej, jeho příbuzný model má velmi pěkný přehledný velký LCD displej s dotykovým ovládáním.

Funkce

Kromě tisku, kopírování a skeneru můžete s tímto zařízením využívat i fax.Vstavané rozhraní Ethernet vám dovolí sdílet tiskárnu v síti. Bohužel bezdrátovou Wi-Fi síť využijete pouze s modelem HP LaserJet Pro MFP M 127fw, model M127fn tuto funkci nenabízí. Za zmínku stojí i možnost vzdálené tisku z mobilních zařízení pomocí řešení HP ePrint.

Rychlost a kvalita tisku

Rozlišení tisku je 600 x 600 Dpi. Kvalita a ostrost tisku je na dobré úrovni a pro černobílý tisk představují tyto modely velmi dobrý poměr vysoké kvality a nízkých nákladů na tisk. Rozlišení skeneru je 1 200 x 1 200dpi. Maximální velikost papíru je formát A4 s rychlostí vytištění první strany za 9,5 sekund. Za minutu můžete vytisknout 20 stran, při měsíční zátěži 8 000 stran tisku. Automatický oboustranný tisk u modelu HP LaserJet Pro MFP M127fn chybí, manuálně však můžete oboustranně tisknout. Co potěší je skenování přímo do emailu, rychlostí 7 stran za minutu. Vstupní zásobník papíru s kapacitou 150 listů papíru, doplňuje výstup s kapacitou 100 listů. Model HP LaserJet Pro MFP M127fw má podporu pro multitasking a tak zatímco budete zpracovávat velký kopírovací objem s automatickým podavačem dokumentů na 35 listů, můžete pracovat na dalších pracovních úkolech.

Plusy tiskárny

- kvalita tisku
- multifunkční zařízení (tisk, kopírování, skenování a fax)
- nízké náklady na tisk
- wi-fi (pouze model M127fw)
- možnost skenování do emailu
- intuitivní ovládací panel
- velký přehledný dotykový LCD displej (pouze model M127fw)

Mínusy tiskárny

- pouze černobílý tisk
- chybí automatický oboustranný tisk (pouze manuální)
- malý pouze dvouřádkový panel (model M127fn)

Náplně do tiskárny

Obě multifunkční zařízení využívají pro tisk totožný originální černý laserový toner s označením HP CF283A (83A), který má kapacitu 1 500 stran. Pokud tisknete velký objem a potřebujete snížit náklady na tisk, můžete sáhnout po výborném černém toneru, pro modely HP LaserJet Pro MFP M 127fn a HP LaserJet Pro MFP M127fw, který patří do řady značkových tonerů TonerDepot Premium. Se stejnou kapacitou 1 500 stran tisku a stejnou kvalitou tisku dosáhnete za nižší cenu stejný výsledek, jako s originálními tonery. Další možností na snížení nákladů je použití alternativních tonerů, které jsou plně kompatibilní s oběma modely multifunkčních tiskáren HP LaserJet Pro MFP M127fn / fw. Ušetřit tak můžete až 78 % oproti originálním tonerem. Všechny alternativní řešení jsou odzkoušeny a prošly testem kvality. Splňují mezinárodní standardy, čímž je zajištěna vysoká kvalita tisku.

Zhodnocení

Oba modely jsou vhodné pro menší pracovní skupinu ve firmách, ale i pro studenty a domácností, kde se tisku větší objem černobílého tisku. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a slouží mezi modely známého výrobce HP, který má s výrobou tiskáren a multifunkčních zařízení bohaté zkušenosti a jeho produkty nesou značku vysoké kvality, co se týká zpracování a funkčnosti.

Tip pro vás

Na trhu tyto modely pomalu nahrazují novější modely: HP LaserJet Pro MFP M130fn a HP LaserJet Pro MFP M130fw. Skoro totožné parametry oproti starším modelům mají několik vylepšení. Zrychlil se čas prvního výtisku z 9,5 sekund na 7,3 sekundy. Za minutu vytisknete 22 stran oproti starším modelům, které tlačí 20 stran za minutu. Stejně i měsíční zátěž se zvýšila z 8 000 stran na 10 000 stran. Designově se změnilo barevné provedení z černé na moderní bílou, což však zůstalo je menší dvouřádkový displej pro verzi modelu M130fn. Model M130fw má pěkný přehledný a dostatečně velký dotykový LCD displej a nechybí mu samozřejmě ani wi-fi, jako u jeho předchůdce M127fw. Cenově je mezi oběma novými modely menší rozdíl, ale model HP LaserJet Pro MFP M130fw je v poměru výkon, kvalita tisku a cena, výhodným nákupem. Pro tisk využívá originální toner s označením HP CF217A (17A) s kapacitou 1 600 stran tisku formátu A4 v nejvyšší možné kvalitě.