Kancelář

HP LaserJet Pro M428fdw

HP Laserjet Pro MFP M428fdw je monochromatická tiskárna typu vše v jednom. Její univerzálnost spočívá ve funkcích tisku, skenování, kopírování a faxování. Disponuje bohatou konektivitou a bezdrátovým připojením. Pokud potřebujete všestrannou tiskárnu do domácí kanceláře nebo pro menší pracovní skupinu ve firmě, toto je vhodný kandidát. Multifunkce je navržena pro energetickou efektivnost.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost : malá kancelář, Home Office,
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 420 mm
Hloubka: 390 mm
Výška: 323 mm
Hmotnost: 12,6 kg

Příjemný design

Multifunkce HP LaserJet Pro MFP M428fdw má moderní design v bílé barvě s tmavě šedými akcenty. Horní část patří masivnějšímu skeneru s automatickým podavačem dokumentů. Pod ním se nachází výstup papíru. Na levé straně je dotykový LCD displej a pod ním port USB host pro připojení usb klíčů nebo externích disků. Na přední straně je otevírací kryt za kterým se nachází tonerová kazeta a ve spodní části vstupní šuplíkovou zásobník papíru. Konektory pro připojení se nacházejí na zadní straně. Tovární zpracování je velmi dobře a plasty jsou pevné. Konstrukce zařízení je stabilní i během náročného provozu.

 

      


Funkce

Univerzálnost této multifunkce oceníte při tiskových úlohách, kde využijete nejen tisk, ale také funkce kopírování, skenování a faxu. Tiskárna nabízí několik způsobů konektivity. Kromě klasického připojení pomocí USB kabelu k počítači také propojení do LAN sítě ethernetovým kabelem a bezdrátová připojení pomocí Wi-Fi, Bluetooth. Využívat můžete pohodlné připojení pomocí rozhraní Apple AirPrint a tisk z mobilních zařízení, která AirPrint podporují. Plusem je oboustranný tisk (duplex), ale také automatický podavač dokumentů (DADF), oboustranné skenování a skenování přímo do emailu. Tiskárna podporuje tisk obálek ve formátu A5. Sada integrovaných bezpečnostních funkcí pomáhá chránit tiskárnu a dokumenty uživatele. Čas můžete ušetřit automatizací kroků při opakovaných tiskových úlohách.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne laserovou technologií v monochromatickém režimu v rozlišení tisku 1 200 x 600 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 38 stran ve formátu A4. Kapacita papíru v zásobnících je 100 listů víceúčelový zásobník a 250 listů papíru vstupní zásobník. Zařízení podporuje rozšiřitelné příslušenství v podobě volitelného zásobníku s kapacitou 550 archů, čímž získáte maximální kapacitu na vstupu na 900 archů papíru. Výstupní kapacita je 150 výtisků. Doporučený měsíční objem tisku je 750 – 4 000 stran a maximální pracovní využití až 80 000 stran tisku. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni. S touto tiskárnou získáte ostrý text i při menší velikosti písma.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování-
- moderní design
- funkce All-In-One
- bohatá konektivita
- kvalita a rychlost tisku textu
- jednoduché ovládání
- provozní náklady
- automatický oboustranný tisk
- automatický podavač dokumentů

Minusy tiskárny

- nižší kvalita fotografií
- trochu hlučnější


Náplně do tiskárny

Multifunkce HP Laserjet Pro MFP M428fdw používá k tisku černou tonerovou kazetu ve standardní verzi Toner HP 59A s vytížeností 3 000 stran tisku při 5% pokrytí. Podporuje také velkokapacitní náplně s označením Toner HP 59X, jejíž vytíženost je 10 000 stran. Náklady na tisk si můžete snížit používáním alternativní náplně ve verzi XL, která je plně kompatibilní s tiskárnou, splňuje mezinárodní standardy s garancí vysoké kvality za dostupnou cenu.


Zhodnocení

Pokud tisknete větší objem dokumentů v černobílém režimu a využíváte funkce kopírování, skenování a občasně i fax je tento model tím, co splní vaše požadavky. Kromě univerzálnosti má výbornou konektivitu a podporou bezdrátového připojení a rychlého tisku z mobilních zařízení. Podporuje duplex i DADF, což vám ušetří čas a zefektivní práci. Dalším důvodem pro nákup je volitelný zásobník na 550 archů, kterým si můžete rozšířit kapacitu na vstupu a podporu velkokapacitních XL náplní do tiskárny. Zabudované bezpečnostní funkce jsou dalším plusem.


Tip pro vás

Jak resetovat tiskárnu HP LaserJet Pro M428dw

1. Na ovládacím panelu tiskárny se dotkněte a posouvejte prstem po obrazovce, dotkněte se položky: Nastavení a poté položky Nastavení sítě
2. Dotkněte se položky Obnovit výchozí nastavení sítě a potom položky: Ano
Zobrazí se zpráva, že výchozí nastavení sítě byla obnovena
3. Dotkněte se tlačítka OK

Krok 2 Restartujte zařízení

1. Vypněte router, tiskárnu a počítač
2. Počkejte 60 sekund
3. Nejprve zapněte router a počkejte, dokud se všechny kontrolky nestabilizují
4. Zapněte tiskárnu a nechte ji, aby se sama nakonfigurovala
5. Zapněte počítač

Krok 3 Spusťte Průvodce bezdrátovým připojením

1. Na displeji ovládacího panelu tiskárny se dotkněte a posouvejte prstem po obrazovce a poté se dotkněte položky: Nastavení
2. Dotkněte se položky: Nastavení sítě
3. Dotkněte se položky: Nastavení bezdrátového připojení
4. Dotkněte se položky: Wireless Setup Wizard
5. Dokončete nastavení podle pokynů na obrazovce