Kancelář a škola

HP LaserJet MFP M234dwe

Laserová tiskárna HP LaserJet je vysoce produktivní model s rychlym oboustranným tiskem ve své třídě. Je určena pro uživatele v domácnosti, pro home office nebo malou kancelář, kde je potřebný spolehlivý výkon pro velkoobjemový černobílý tisk v kompaktním a snadno použitelném zařízení.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: laserová monochromatický
Použití firma/ domácnost: domácnost, Home Office, malá kancelář
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart App/ Mopria/ Wi-Fi Direct
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano


Rozměry a hmotnost

Šířka: 149 mm
Hloubka: 165 mm
Výška: 171 mm
Hmotnost: 7,6 kg


Moderní design

Jako první si můžete všimnout hranatější tělo zařízení, které působí moderně a stylově. Tiskárna je v bílo-šedém barevném provedení. Horní a spodní část je v kombinaci světlé a tmavé šedé. Na přední části se nachází logo výrobce, nad ním výstup papíru a pod logem najdete tenkou stavovou diodu. Tento prvek je příjemně modře podsvícený. Spodní část tiskárny obsahuje vstupní zásobník na 150 listů papíru, který se vytáhne z přední části skříně. Horní část patří plochému skeneru, který je pod otevíracím víkem a minimalistickému ovládacímu panelu na levé straně nahoře. Ten obsahuje jednoduchý informační displej a podsvícená ovládací tlačítka. V zadní části zařízení jsou umístěny porty. Celkový dojem za tiskárny je velmi příjemný a díky kompaktní velikosti a pěknému designu zapadne do jakéhokoliv prostoru kanceláře, ale i do domácnosti. Zpracování je kvalitní, plasty dostatečně tvrdé a konstrukce je pevná a stabilní během provozu.

 

zdroj foto: hp.com

Funkce AIO

Přesto, že jde o monochromatický model, tak tiskárna obsahuje plnohodnotné funkce pro tisk, kopírování a skenování. Funkce All-in-One v jednom kompaktním zařízení s rychlým zadáváním úloh jsou plusem. Nechybí ani automatický oboustranný tisk. Bohužel oželet budete muset automatický podavač dokumentů (ADF). Konektivita je zastoupena několika způsoby, z nichž si každý uživatel vybere, jaké připojení preferuje. Kromě pevného připojení USB 2.0 obsahuje tiskárnu ethernet port pro LAN síť Wi-Fi (2.4/ 5.0 Ghz) a Bluetooth rozhraní. Podporu má samozřejmě i tisk z mobilních zařízení, jakož i tiskové úlohy, kopírování a skenování z cloudových služeb. Mezi další podporované mobilní připojení patří i AirPrint, Mopria, HP Smart APP a HP Smart Task. Poslední jmenovaná je knihovna přizpůsobitelných profilů pracovních toků, například skenování pomocí smartphonu nebo tisk z některých cloudových serverů, která využívá zkratky v aplikaci HP Smart App. Díky těmto funkcím lze zautomatizovat ty nejčastější úkoly a změnit si tak složité konfigurace na jediné ťuknutí na telefonu.


Rychlost a kvalita tisku

Laserová tiskárna HP LaserJet MFP M234dwe tlačí v černobílém režimu s rozlišením 600 x 600 Dpi. Start první strany zvládne za necelých 7 sekund. Za minutu vytiskne 30 stran nejvyšší kvalitě. Doporučený měsíční objem tisku je 200 - 2 000 stran ve formátu A4. Maximální měsíční vytíženost je 20 000 stran tisku. Trochu zamrzí nižší kapacita vstupního zásobníku. Ten pojme 150 listů papíru. Bohužel zařízení nedisponuje žádným jiným sekundárním zdrojem papíru na vstupu. Výstup papíru má kapacitu 100 listů. Kvalita tisku je výborná a pro textové dokumenty, různé prezentační materiály v rámci firmy dostačující. Vytištěný text má výbornou ostrost a je dobře čitelný. Velmi dobře si stojí také tisk grafiky s dobrým podáním odstínů šedé.


Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní velikost
- příjemný moderní design
- jednoduché ovládání
- silná integrace se smartphony (aplikace HP Smart)
- nízké provozní náklady
- toner na 6 měsíců v balení


Mínusy tiskárny

- absence ADF
- menší kapacita papíru na vstupu
- žádný sekundární zdroj papíru
- tiskne pouze černobíle


Náplně do tiskárny

Tento model používá pro tisk černou tonerovou kazetu. Tu můžete zakoupit ve standardní kapacitě s označením HP 134A (toner černý) s vytížeností 1 100 stran nebo ve velkokapacitní verzi HP 134X (toner černý) s vyťaženosťou2 400 stran. Prvních 6 měsíců si může uživatel uplatnit zdarma měsíční zálohového plán na toner.


Zhodnocení na závěr

Monochromatická tiskárna HP LaserJet MFP M234dwe je velmi zajímavým modelem s příjemným, moderním designem. Získáte tiskárnu v kompaktním těle s bohatou konektivitou a výbornou kvalitou tisku za poměrně nízkou cenu za 1 stranu. Plusem je podpora automatického oboustranného tisku a benefit toneru na 6 měsíců zdarma ( program HP Instant Ink). Asi největším mínusem je poměrně malá kapacita papíru na vstupu. Zásobník slouží na běžný kancelářský papír a zároveň i jiné média, jako jsou obálky. Uživatel si to musí přizpůsobovat, protože zařízení nemá jiný volitelný podavač papíru. Při tomto modelu chybí i ADF automatický podavač předloh a trochu zamrzí i velmi malý displej, který zobrazuje jen základní info. Tiskárna je vhodnou do domácnosti, pro Home Office ale i do malé kanceláře.