Kancelář a škola

HP LaserJet Enterprise MFP M430f

Podíváme se na univerzální monochromatickou tiskárnu z dílny výrobce Hewlett Packard. Je nahrnuta tak, aby obstála v náročných podmínkách tisku v malé firmě nebo v dynamické kanceláři živnostníka. Všude, kde je potřebný pro rozvoj podnikání kvalitní a rychlý černobílý tisk a funkce kopírování, skenování případně faxování. Kromě multifunkčnosti je tento model vybaven dostatečným vstupním zásobníkem papíru. Podporuje automatický oboustranný tisk a automatický podavač dokumentů. V jednom kompaktním zařízení s příjemným designem získáte univerzální zařízení pro různé tiskové úlohy.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost : kanceláře živnostníka, malá firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Wi-Fi Direct/ NFC (volitelné)
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/faxování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 420 mm
Hloubka: 390 mm
Výška: 323 mm
Hmotnost: 13 kg

Stylový design

Na první pohled poněkud robustnější zařízení má stále příjemné velikost. K masivnějšímu vzhledu přispívá skener s automatickým podavačem dokumentů v horní části, který má kapacitu 50 listů. Pod skenerem se nachází 150-listový výstupní zásobník. Nalevo je umístěn barevný dotykový LCD displej s úhlopříčkou 4,3“ (10,9 cm) a pod ním hostitelský USB port. Na přední části tiskárny je typické logo výrobce HP a vpravo jediné hardwarové tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Ve spodní části je vstupní zásobník s kapacitou 250 listů papíru. K této kapacitě je třeba ještě připočítat víceúčelový zásobník pro 100 listů. Zadní část tiskárny je vyhrazena pro konektory. Tiskárna má kvalitní tovární zpracování a pevnou konstrukci, která přispívá k vysoké spolehlivosti během provozu. V bílém barevném provedení s tmavě šedými akcenty vypadá stylově.


Funkce All-in-One

Model HP LaserJet Enterprise MFP M430f patří do řady monochromatických univerzálních multifunkcí pro malé až středně velké pracovní skupiny. Její potenciál je ukryt v plnohodnotných funkcích tisk, kopírování, skenování a faxu. Má podporu automatického oboustranného tisku, oboustranné skenování s automatickým podavačem dokumentů na 50 listů. Skenuje soubory přímo do Microsoft Office 365, SharePoint, a-mailu, síťových příčníků, do cloudových služeb nebo do připojených USB disků. Konektivita je zastoupena ethernetovým rozhraním do LAN sítě, podporou pro bezdrátové rozšíření moduly pro Wi-Fi Direct a NFC nebo klasickým připojením USB kabelu k počítači nebo notebooku. Multifunkce podporuje připojení pomocí AirPrint pro zařízení s iOS, HP ePrint a Mopria. Je kompatibilní s operačními systémy Windows, macOS, Linux, Chrome OS, iOS, iPadOS a Android. Veškerá nastavení a ovládání je pohodlné pomocí dotykového LCD displeje s jazykovou podporou menu v několika jazycích. Pro tento model je dostupný firmware HP FutureSmart, který aktualizuje nejnovější funkce a ochrana pro monitorování aktivity paměti, bezpečnostní funkce pomocí ochrany PIN/Pull pro získání tiskových úloh.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce tiskne laserovou technologií v rozlišení tisku 1 200 x 1 200 Dpi v černobílém režimu. Za minutu vytiskne 38 stran ve formátu A4. Skenuje černobíle i barevně v rozlišení 600 Dpi. Vstup papíru má kapacitu 250 listů hlavní zásobník a 100 listů, až 10 obálek volitelný zásobník. Výstupní kapacita je 150 listů. Doporučený měsíční objem tisku je 900 až 4 800 stran a maximální pracovní využijte až do 100 000 stran. Kvalita tisku dokumentů je na vysoké úrovni. Text je ostrý is použitím menšího písma.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování (pevné plasty)
- moderní design
- dobrá ergonomie
- rychlost a kvalita tisku
- multifunkčnost (4 v 1)
- LAN, podpora AirPrint
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů 50 listů (ADF)
- vstupní zásobník papíru (250 + 100 ks)
- 2 x USB
- přehledný dotykový LDC displej
- vysoký měsíční pracovní cyklus
- certifikát ENERGY STAR a EPEAT Silver


Minusy tiskárny

- pouze čb tisk
- cena zařízení

Náplně do tiskárny

Do tiskárny HP LaserJet Enterprise MFP M 430f jde jedna laserová kazeta černá s označením HP 59A s kapacitou 3 000 stran nebo velkokapacitní kazeta HP 59X s kapacitou až 10 000 stran. Pro tento model tiskárny je dostupná i komatibilná varianta kazet s vytížeností 10 000 stran. Za poloviční náklady získáte alternatívni kazetu s totožnou kapacitou v kvalitě originální náplní.

Zhodnocení na závěr

Multifunkce HP LaserJet MFP M430f je univerzální zařízení, které pokryje požadavky malé až středně velké pracovní skupiny ve firmě, kancelář živnostníka, ale také domácí kancelář s několika uživateli. Kromě čtyř plnohodnotných funkcí nabízí také bezpečnostní prvky a podporu automatického oboustranného tisku a automatického podavače dokumentů. Ovládání je intuitivní a komfortní pomocí dotykového displeje.