Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

HP LaserJet Enterprise 700 M712dn

Model HP LaserJet Enterprise 700 M712dn je výkonná monochromatická tiskárna do firmy, kde je třeba vysoké pracovní nasazení, efektivita a bezpečnost citlivých, podnikových dat. Její největšími plusy je velkoobjemový tisk, spolehlivý výkon a nízké náklady na tisk a provoz. Tomu odpovídá i masivní, pevný design. Zařízení lze rozšířit přídavným příslušenstvím, co dělá z tiskárny model schopný dlouhého provozu, bez přerušení.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: laserový monochromatický
Použití firma/ domácnost: malá, středně velká firma
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN
Funkce tiskárna/ multifunkce: tisk/ Apple AirPrint/ HP ePrint
Maximální formát tisku: A3
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 568 mm
Hloubka: 596 mm
Výška: 392 mm
Hmotnost: 38,5 kg
 
 
Masivní design
 
Navzdory velikosti má tiskárna příjemný, moderní design a kvalitní tovární zhotovení. Ergonomie s jemně zaoblenými hranami dodává přístroji stylový vzhled. Jediné, co z našeho pohledu celkový dojem kazí je menší 4-řádkový (5,8 cm) displej. Navzdory jeho malým rozměrům je barevný a zobrazuje text i ikony. Zařízení by si zasloužilo větší, dotykový displej. Horní část zařízení patří výstupu papíru s kapacitou 250 listů papíru. Přední část na pravé straně je předělena a barevně odlišena. Tmavě šedá část patří výstupu a světlá se zaoblením, ovládací části. Na ní se nachází již zmíněný LCD displej, několik ovládacích tlačítek a numerická klávesnice. Pod ovládací částí je USB port s krytkou, pro přímý tisk z USB zařízení. Na čelní straně najdete tlačítko zapnutí/ vypnutí, logo výrobce HP a označení modelu. Spodní část tiskárny je znovu barevně kombinovaná do tmavošedé, zatímco čelní strana je světle šedá. Tato kombinace je nejen příjemná, ale tyto barevné předěly oddělují pěkně jednotlivé části zařízení. Dva na sebe uložené vstupní, vysouvací zásobníky v tmavošedé barvě nabízejí kapacitu 2 x 250 listů papíru. To však zdaleka není vše, boční strana po odklopení ukrývá ještě jeden víceúčelový zásobník na 100 listů. V zadní části již najdeme pouze konektor pro USB kabel, ethernet kabel a připojení do elektrické sítě. Celkový design je velmi příjemný a zařízení je stabilní při provozu, díky své pevné konstrukci.
 

Funkce - Někdy je méně více

 

Tento model nevyniká, až tak velkým počtem funkcí. Jde o chromatickou, laserovou tiskárnu, která zaujme hlavně svým výkonem o který se stará 800 Mhz procesor a 512 MB paměti, rozšiřitelné na 1 GB. Obsahuje funkci automatického oboustranného tisku a kromě rychlosti a kvality je její předností i tisk na formát A3. Připojení je zastoupeno klasickým pevným zapojením USB kabelem k počítači a využít můžete i připojení do LAN sítě pomocí ethernet kabelu. Tiskárna si dá rozšířit volitelným příslušenstvím, pro bezdrátové připojení. Připojení v síti LAN si umíte nakonfigurovat i pro tisk z mobilních zařízení a využívat Apple AirPrint nebo HP ePrint. Za zmínku stojí funkce automatického zapnutí a vypnutí Auto On/ Auto Off a Instant-on, které pomáhají šetřit energii. Bezpečnost tisku je řešena zabezpečením na systémové úrovni. Při firemním tisku v síti, s citlivými údaji si pomocí aplikace HP Web JetAdmin, dokážete monitorovat zařízení. Bezpečnostní prvky jsou použity i na ochranu integrovaného pevného disku. Tento model podporuje technologii HIP (Hardware Integration Pocket) a je rozšiřitelný o čtečku karet a zabezpečení ověřením kartou.
 

Rychlost a kvalita tisku

 
Model HP LaserJet Enterprise 700 - M712dn je určen pro velký objem tisku. Za minutu dokáže vytisknout 40 až 41 stran A4 s 5 % pokrytím. Při velikosti formátu A3 je to samozřejmě méně, přibližně 20 stran za minutu. Tiskárna tiskne v černobílém režimu s rozlišením 1 200 x 1 200 Dpi. Kvalita běžných textových dokumentů je výborná. O něco méně uspokojivý je tisk náročnějších grafických dokumentů, ale stále jej můžeme hodnotit jako velmi dobrý. Několik stran, které jsme vytlačili, splnili naše očekávání pro běžný tisk firemních dokumentů i dokumentů vytvořených v PowerPointu s prezentací a grafy. Menší zhoršení jsme evidovali při dokumentu, kde jsme nastavili menší písmo a jiný font. S běžně používanými typy písma pro dokumenty a velikostí pro kancelářský tisk byla kvalita výborná.
Velkým plusem je široká škála médií na které můžete tisknout. Kromě obyčejných kancelářských papírů zvládne tiskárna i tisk na jemný, drsný nebo tvrdý papír, recyklovaný papír, barevný, hlavičkový, predtláčaný a předděrovaný papír. Tisknout můžete na bankovní papír, obálky, karton, štítky, ale i na speciální přehledné fólie a pergamen. Tisk na různé druhy papíru si můžete namanažovať díky 2 předním, vstupním zásobníkům a víceúčelovému bočnímu zásobníku s podavačem.
Model HP LaserJet Enterprise je tiskárna, která svým výkonem zvláda náročné pracovní nasazení. Doporučená měsíční zátěž je 5 000 - 20 000 stran a maximálně měsíční vytížení až 100 000 stran tisku.
 
 
Plusy tiskárny
 
- moderní design a pevná konstrukce
- rychlost tisku
- kvalita černobílého tisku
- duplex (automatický oboustranný tisk)
- vstupní kapacita zásobníků (600 listů standardně, 4 600 max.)
- tisk na formát papíru A3
- tisk na širokou škálu médií
- výborná manipulace s papírem
- konektivita LAN, 2 x USB pro přímý tisk
- možnost rozšíření volitelným příslušenstvím
- zabezpečený pevný disk
- nízké náklady na velkoobjemový tisk
- zvládá vysoké pracovní vytížení
 
Mínusy tiskárny
 
- neobsahuje kopírku, skener
- pouze černobílý tisk
- malý LCD displej
- neobsahuje standardně Wi-Fi
- cena tiskárny
 

Náplně do tiskárny

 
Tiskárna tiskne laserovou technologií v monochromatickém režimu. Pro tisk využívá černou tonerovou kazetu s označením toner HP CF214A (black) se standardní kapacitou 10 000 stran A4. Tento model podporuje i velkokapacitní tonerové kazety s označením toner HP CF214X (black), s kapacitou 17 500 stran A4 při 5 % pokrytí. Náklady na tisk jsou nízké a s alternativními náplněmi si je můžete ještě několikanásobně snížit.
 

Zhodnocení

 
Monochromatická laserová tiskárna HP LaserJet Enterprise 700 M712dn je zařízení, které má větší rozměry a masivní design a díky tomu je při provozu stabilní. Pevná konstrukce a vysoký výkon tiskárnu předurčují do pracovní skupiny, kde se vyžaduje spolehlivost, vysoké pracovní nasazení a efektivita. Výborná manipulace s papírem, podpora automatického oboustranného tisku a výborná vstupní kapacita papíru, která se dá ještě rozšířit, řadí tento model mezi zařízení, které si poradí s velkým objemem tisku v nepřerušovaném režimu a s benefitem nízkých nákladů. Standardně je kapacita papíru na vstupu 2 x 250 listů plus 100 listů kapacita víceúčelového zásobníku. To je už 600 listů papíru, pouze v základním vybavení. Pokud využijete možnost rozšíření ještě o jeden volitelný velkokapacitní zásobník na 3 500 listů papíru a volitelný podavač papíru 500 listů se skříňkou a stojanem, získáte kapacitu 4 600 listů, papíru bez nutnosti doplňování. Spolu s alternativními náplněmi a využíváním duplexu se dostanete k bezkonkurenční monochromatického tiskárně s podporou formátu A3 do vaší firmy. Jako mínus hodnotíme absenci Wi-Fi, malý displej a pro někoho i chybějící skener a kopírka. Cena tiskárny je vyšší, ale nízko-nákladový tisk, vám počáteční investici vynahradí.