Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

HP Laser MFP 135w (MFP 135a, MFP 135r)

Monochromatická multifunkce z portfolia výrobce Hewlett-Packard s označením HP Laser MFP 135 je v nabídce ve třech verzích. Modely HP Laser MFP 135a, HP Laser MFP 135w a HP Laser MFP 135r mají stejný design a skoro totožné parametry a funkce. Liší se v podstatě barevným provedením a konektivitou. Model MFP 135a a model MFP 135r mají stejné specifikace a jediným rozdílem je barevné provedení. Zatímco áčkového model má design laděný v kombinaci bílé, tmavošedé a světlé šedé, tak model r je v bílé, tmavošedé a něco mezi mentolovozelenou a petrolejovou barvou. Model 135w je designem shodný s model 135a, ale má bohatší konektivitu. Cenový rozdíl je malý a nejvýhodnějším nákupem je multifunkce HP Laser 135w. Shrnuli jsme, co všechno můžete od této univerzální tiskárny očekávat.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: monochromatická laserová
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi (pouze model MFP 135W)
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Print/ Mobile Print (pouze model MFP 135W)
Funkce tiskárna  multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (manuální)
Displej: ano (2-řádkový)

Rozměry a hmotnost

Šířka: 406 mm
Hloubka: 360 mm
Výška: 253 mm
Hmotnost: 7,5 kg

Ergonomický design

Taky tento model vychází z designu předešlých tiskáren Samsung, které přešly pod společnost HP. Má velmi dobrou ergonomii, jednoduchý vzhled a minimalistické ovládání. Horní část patří rovnému otevíracímu krytu pod kterým je plochý skener. Do přední části mírně vystupuje ovládací panel. Na nim se nachází několik tlačítek a kruhový ovladač s potvrzováním OK. Uprostřed panelu je malý 2řádkový informační displej a těsně pod ním stavová dioda. Místa na panelu je dost na to, aby tam výrobce umístil trochu větší displej. Na čelní straně se za otevíracím krytem nachází prostor pro kazetu a pod ním je vstupní zásobník. Ten se po otevření vyklopí, čímž vznikne lišta pro uložení papíru. Výstup papíru je pod ovládacím panelem. V zadní části zařízení najdete konektor pro zapojení USB kabelem do pc a kabel do elektrické sítě. Model HP MFP 135w má stejné barevní provedení, jako model MFP 135a. Model MFP 135r má stejný design, ale tmavě šedou barvu plastu nahrazuje petrolejová. Do té je laděné i logo, které se nachází na přední straně. Tovární zpracování zařízení je ve výborné kvalitě a plasty jsou pevné. Tiskárna je během provozu stabilní a tlačí spolehlivě.

Základní funkce a podpora mobilního tisku

Multifunkce HP MFP 135w nabízí 3 plnohodnotné funkce v jednom kompaktním zařízení. Ušetří prostor a zároveň i náklady na další zařízení. Kromě monochromatického tisku nabízí také kopírování a skenování. Model MFP 135w má navíc i podporu bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi a tisk z mobilních zařízení. Dokáže tisknout z mobilu a skenovat přímo do mobilního zařízení. S vhodným ovladačem můžete využívat i manuální oboustranný tisk. Tiskárna nabízí základní funkce, ale plusem je rychlý přístup k tiskovým úlohám a jednoduché ovládání.

Rychlost a kvalita tisku

Všechny 3 modely monochromatických multifunkcí HP Laser MFP 135 w/ a/ r tisknou v rozlišení 1 200 Dpi v černobílém režimu. Podporují maximální formát papíru A4 a bezokrajový tisk. Doba tisku první strany je přibližně 6 - 8 sekund. Za minutu dokáže zařízení vytisknout 20 stran. Vstupní zásobník má kapacitu 150 listů a na výstupu je to 100 listů papíru. Podporovány jsou typy média: obyčejný, kancelářský, hrubý, tenký, tvrdý, bavlněný, barevný, předtištěný, recyklovaný, archivní papír, štítky a obálky. Doporučená hmotnost papíru je 60 - 163g/ m. Kopírování a skenování je rozlišení 600 x 600 Dpi a za minutu vyprodukuje zařízení 99 kopií. Černobílý tisk je ve velmi dobré kvalitě a text dokumentů je ostrý i při nastavení menšího písma. Doporučené měsíční vytížení je 1 500 stran. Zřízení je vhodné do vícečlenné domácnosti nebo malé pracovní skupiny s 1 až 5 uživateli. Maximální měsíční vytížení je 10 000 stran tisku.


Plusy tiskárny

- kvalitní zpracování
- ergonomie
- kompaktní velikost
- kvalita černobílého tisku
- multifunkce (3 funkce v 1 zařízení)
- Wi-Fi (pouze model MFP 135W)
- podpora tisku z mobilních zařízení (pouze model MFP 135W)
- jednoduché ovládání
- dostupná cena

Mínusy tiskárny

- malý informační displej
- nemá duplex (ruční oboustranný tisk)
- pouze čb tisk
- nemá hostitelský USB port

Náplně do tiskárny

Multifunkce tlačí laserovou technologií v monochromatickém režimu a pro tisk využívá jednu černou tonerovou kazetu s označením HP W1106A. Vytíženost toneru je 1 000 stran při 5 % pokrytí tiskem. Tento toner se používá ve všech 3 modelech zařízení HP MFP135w/ a/ r.

 

Zhodnocení

Multifunkce HP Laser MFP 135w je spolehlivé, kompaktní zařízení, které zastřešuje 3 plnohodnotné funkce tisk, kopírování a skenování. Díky jednoduchému ovládání a rychlému přístupu k úlohám šetří čas. Minimalismus přispívá k uživatelskému komfortu. Tisk v černobílém režimu je ostrá a ve velmi dobré kvalitě. Plusem je bezdrátová konektivita. Jako základní multifunkce pro snadné tiskové úlohy do malé kanceláře nebo domácnosti je zařízením v dobrém poměru výkonu, kvality tisku a dostupné ceny. Jako mínus hodnotíme absenci automatického oboustranného tisku, malý informační displej a chybějící USB port pro připojení USB klíče a přímý tisk z USB zařízení. Potěšil USB kabel, který je součástí balení a startovací toner s kapacitou přibližně 500 stran tisku.