Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

HP Ink (Smart) Tank Wireless 515 All-in-One

Univerzální barevná multifunkce

Není tomu tak dlouho, co společnost Hewlett-Packard představila dvojici tiskáren série Neverstop Laser. Modely HP Neverstop Laser 1000w a HP Neverstop Laser 1200W zaujaly nejen pokrokovým systémem doplňování toneru, ale i moderním, stylovým designem. Novinka HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One (někde označovaná také jako HP Smart Tank 515 AiO), překvapí funkcemi, dobře řešeným tankovým systémem doplňování inkoustu a atraktivním designem. Zdá se, že zaobleným tiskárnám odzvonilo a výrobci se vracejí k čistým liniím s rovnými hranami. Multifunkce HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One je toho důkazem. Na začátku školního roku poptávka po tiskárnách vzrůstá a tato novinka by mohla zaujmout ne jednoho studenta, který potřebuje kromě tisku dokumentů vytisknout i pěkné fotografie. Podívejme se blíže, co všechno nabízí tento model v moderním designu.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technologie tisku: inkoustová barevná (HP Thermal Inkjet)
Použití firma/ domácnost: domácnost, student, malá firma, živnostník
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi/ Bluetooth
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP ePrint/ Mopro/ Amazon Kindle Fire
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ne (manuální)
Displej: informační
 
Rozměry a hmotnost
 
Šířka: 447 mm
Hloubka: 373 mm
Výška: 158 mm
Hmotnost: 5,14 kg
 

Atraktivní design v minimalistickém stylu

 
Design tohoto modelu nás na první pohled zaujal. Precizní zpracování, minimalistický styl a kompaktní velikost spolu s nízkým profilem přidávají zařízení na pěkném vzhledu. V kombinaci dvou odstínů šedé jde opravdu o příjemné, stylové zařízení, které vám neudělá ostudu ani v moderním prostoru malé firmy. Horní část patří plochému skeneru s tenkým otevíracím víkem. Pod ním najdete v přední části umístěn minimalistický ovládací panel. Je v mírném úhlu na zkosené hraně těla zařízení. Na panelu se nachází několik základních tlačítek a 2" malý, 7-segmentový displej s ikonami. Ten poslouží pouze na základní zobrazování informací. Na čelní straně je uprostřed logo výrobce a otvírací přední kryt. Za ním se nacházejí zásobníky na inkoust. Nejsou se na jedné straně zařízení, ale symetricky rozdělené. Na pravé straně se nachází nádržka na černý velkokapacitní inkoust a na levé tři nádržky na barevná inkousty. Jelikož jde o tankový system doplňování inkoustu z náhradních lahviček, je doplňování hladiny inkoustu pohodlné. Z hlediska designu se nám takové umístění velmi líbí. Spodní část patří výstupu papíru s menší kapacitou pouze 30 listů papíru. Vstup papíru je na zadní straně vysunutím podpěrky. Kapacita vstupu je 100 listů papíru. Celkový dojem z designu multifunkce je příjemný a multifunkce působí moderně.
 
 
  
 
 
 
 
Funkce All-in-One
 
Model HP Ink Tank Wireless 515 je zařízení, které vám spolu s barevným tiskem (i bezokrajový tisk) poskytne funkci rychlého kopírování a skenování. Díky výborné konektivitě pomocí Wi-Fi a Bluetooth rozhraní je ideální pro rýchly, pohodlný tisk z mobilních zařízení. Kromě bezdrátového připojení je samozřejmě dostupné i klasické pevné připojení pomocí USB kabelu. Jediné, co musíte oželet je připojení pomocí ethernet kabelu do sítě LAN. Multifunkce bohužel neobsahuje automatický oboustranný tisk (duplex), ale za pomoci ovladače je dostupný manuální oboustranný tisk. Neobsahuje ADF. Navzdory menšímu počtu funkcí jde o velmi zajímavé zařízení. Hlavně, co se týče rýchlosti tisku z mobilních zařízení. O spolehlivý chod se stará 1,2 GHz procesor a 256 MB integrovaná paměť.
 
Rychlost a kvalita tisku
 
Multifunkce tlačí inkoustovou technologií v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minutu dokáže vytisknout 5 stran v barevném režimu a 11 stran v černobílém režimu. Maximální formát papíru, na který tiskárna tiskne je A4. První stránku vytiskne za necelých 14 sekund v monochromatickém režimu. Kapacita vstupního zásobníku je 100 listů papíru a výstup má kapacitu 30 listů. Rychlost skenování jsou přibližně 3 barevné nebo 5 černobílých stran za minutu. Maximální měsíční vytížení je 1 000 stran. Doporučený měsíční objem 400 až 800 stran, co už pokryje nároky malé firmy, živnostníka nebo více-členné domácnosti. Multifunkce je vhodná i pro potřeby studentů nebo jako zařízení pro Home Office. Kvalita černobílého tisku je na velmi dobré úrovni a nezaostává ani při barevném tisku a tisku fotografií. Samozřejmě, že nejde o profesionální tiskárnu fotografií, ale na hezké, rodinné fotky postačí.
 
 
Plusy tiskárny
 
- kvalitní tovární zpracování
- atraktivní moderní design
- kompaktní rozměry
- kvalita a rychlost tisku
- konektivita
- dobrá podpora pro mobilní tisk
- funkce All-in-One (vše v jednom zařízení)
- velkokapacitní tankové zásobníky inkoustu
- jednoduchá obsluha
- možnost tisku na speciální média
 
Mínusy tiskárny
 
- velmi malý displej
- nepodporuje automatický oboustranný tisk
- nemá ADF
- bez možnosti ethernetového připojení do LAN sítě
- vyšší cena
 

Náplně do tiskárny

 
Do multifunkce, která má integrované nádržky na inkoust jdou 4 samostatné inkousty. Každá nádržka je uzavírací plastovým víčkem. Doplňování je jednoduché přiložením náhradního inkoustu z lahvičky přímo do nádržky pro jednotlivé barvy. Po zavření krytu je malá část nádržek viditelná na přední části. Jelikož jsou nádobky z průhledného plastu, má to výhodu, že víte vizuálně zhodnotit i při zavřené přední straně stav hladiny inkoustu v nádržkách. Náhradní inkoust pro model HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One je možné doplnit standardním i velkoformátovým balením. Pro standardní barevné náplně (azurová, purpurová, žlutá) o objemu 90 ml můžete použít inkoust HP GT52 a pro černou barvu inkoust HP GT51, HP GT53. V nabídce je i velkokapacitní náhradní XL balení o objemu 135 ml s vytížeností 6 000 stran.
 
 
 
 
 
 
Zhodnocení
 
V bohaté nabídce tiskáren a multifunkcí, které najdete v obchodech se vždy najdou modely, které jsou zajímavé na první pohled. Právě takovou je i multifunkce s tankovým zásobníkem, model HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One. Atraktivní, moderní design a kvalitní tovární zpracování si všimnete okamžitě. Funkce jsou pro dnešní dobu spíše základ, ale určitě oceníte univerzální řešení pro tisk, kopírování a skenování v jednom zařízení, pohodlné ovládání tisku z mobilních zařízení a rychlé bezdrátové připojení. Komfortní doplňování inkoustu a nízké náklady na tisk nejen do domácnosti, ale i do domácí kanceláře nebo maličké firmy jsou plusem. Kvalita tisku je dobrá a pokud nejste profesionální fotograf, ani tisk fotografií vás nezklame. Zařízení není stavěné pro velký objem nepřetržitého tisku, ale doporučujeme ho do domácnosti nebo pro studenta, navzdory vyšší ceně. Multifunkce nenabízí automatický oboustranný tisk, což by nás až tak nemrzelo, ale malá kapacita zásobníku, hlavně výstup, si vyžádá častější manipulaci s papírem. Osobně dáváme menší mínus malému displeji.
 
Tip pro vás
 
Do této tiskárny můžete kromě běžného kancelářského papíru a fotografických papírů používat i samolepicí papír HP Social Media Snapshots (10 x 13 cm) a speciální nažehlovací média HP.