Kancelář a škola

HP Envy Inspire 7920e/ 7921e

Vyšší řada Envy Inspire s automatickým podavačem dokumentů je v nabídce ve dvou barevných verzích. Jednou je bílo-béžová (portobello) a druhou bílo-namodralá (surf blue). Oproti modelům HP Envy Inspire 7220e a 7221e má řada 7900 navíc integrovaný automatický podavač dokumentů. Tyto dva modely jsou optimalizovány pro Home Office a domácí kancelář pro kohokoli. Jedná se o univerzální zařízení pro barevný tisk, kopírování a skenování. Mohli bychom říci, že byla vyvinuta právě pro náročnější uživatele, který pracuje během covidu z domácí kanceláře.


Stručná charakteristika

Technologie tisku: termální inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost : domácí kancelář, malá firma
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Mobilní konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ HP Smart Print
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 460 mm
Hloubka: 512 mm
Výška: 233 mm
Hmotnost: 8,12 kg

Design ve dvou barvách

Nové modely Inspire jsou navrženy ve verzi s plochým skenerem ver. 7200e as nízko-profilovým podavačem dokumentů (ADF) ver. 7900e. Obě modelové verze jsou dostupné na evropském trhu v barvě béžová (portobello) a namodralá (surf blue). Právě barevné akcenty přispívají k modernímu designu. Ten je opravdu příjemný i díky své kombinaci hranatosti a zaoblení. Kompaktní velikost je výhodou pro umístění v jakémkoli i menším prostoru. Jako většina moderních tiskáren, tak i tyto nové modely Envy Inspire se dodávají s 2,7“ barevným dotykovým displejem pro přístup k nastavením tiskárny a zkratkám.

 

  

 

Protože Envy Inspire je většinou zaměřen na domácí uživatele, tím myslíme rodinu a studenty, ale i menší kanceláře, zásobník papíru je na možnosti této tiskárny poněkud přílišlý. Na přední, spodní části tiskárny se nachází zásobník na 125 listů papíru. Standardně to můžeme považovat za takové minimum. Výstupní kapacita je rovněž malá 60 listů papíru. Přesto můžeme design zařízení hodnotit, jak příjemný s kompaktními rozměry a velmi dobrou ergonomií. Tovární zpracování je velmi dobré úrovni a plasty jsou pevné a celkově zpracování velmi dobré.

Univerzální funkce

Univerzálnost této multifunkce je zastoupena ve formě tiskárny, kopírky a skeneru v jednom zařízení. S těmito funkcemi dokážete plnit tiskové všechny úkoly v kanceláři. V rámci konektivity dostanete možnost připojení pomocí USB kabelu k PC nebo notebooku, připojení pomocí 2-pásmové Wi-Fi, ale také pomocí Bluetooth BLE (slouží pro nastavení tiskárny). Multifunkce podporuje tisk z mobilních zařízení pomocí inteligentní aplikace HP Smart Print. Nechybí automatický oboustranný tisk a automatický podavač dokumentů ADF pro 50 listů A4. Bohužel pouze jednostranné. Inovací, kterou se oceňujeme je, že zásobník na fototiskárnu se zasouvá přímo do zásobníku papíru jako modulární doplněk nad, kam vložíte standardní archy o rozměrech 8,5 x 11 palců. Zásobník na fotografie pojme zase bezokrajově výtisky ve standardních velikostech 4 x 6, čtverečních 5 x 5 nebo panoramatických 4 x 12“. Zajímavou změnou designu, kterou vizuálně nevidíte na tiskárně Envy Inspire je nový režim tisku. Nový tichý režim snižuje hluk o 40 % pomocí inteligentních algoritmů pro zpomalení procesu tisku pro tišší zážitek. Tento režim byl vyvinut během karantény inženýry společnosti HP, kteří byli během konferenčních hovorů vyrušováni hlasitými zvuky tiskárny. Vnímali to jako nevýhodu toho, že museli sdílet pracovní prostor s dětmi, které si potřebovaly vytisknout domácí úkoly. Z nižší hlučnost tedy palec nahoře.

 

Rychlost a kvalita tisku

Model Envy Inspire nebyl sestaven primárně na rychlost. Na rozdíl od kancelářských tiskáren domácí uživatelé nestojí v řadě kolem tiskárny, aby si vyzvedli své dokumenty. Přesto je Envy Inspire 7920e nebo 7921e robustní tiskárna schopna tisknout rychlostí až 15 stran za minutu barevně i černobíle, přičemž první strana je připravena již za 18 vteřin. A to je docela příjemná rychlost. Rozlišení tisku je až 1 200 x 1 200 Dpi pro černobílé stránky a 4 800 x 1 200 dpi pro barevné výtisky a fotografie. Tisk strany za minutu je jen polovina rovnice rychlosti tisku, přičemž druhá polovina vyjadřuje, jak rychle může být připravena první strana. Ta může být připravena za něco více než 15 sekund a údaje o rychlosti tisku společnosti HP můžeme považovat za dosti přesné, přičemž rychlosti se pohybovaly mezi 12 a 16 str./min. Vytištěný text je ostrý a velmi dobře čitelný i při malém typu písma. Barevné výtisky jsou příjemné ostré a kvalita velmi dobrá.


Plusy tiskárny

- příjemný design
- kompaktní velikost
- kvalita tisku
- bohatá konektivita
- automatický oboustranný tisk (duplex)
- automatický podavač dokumentů (ADF)
- bezokrajový tisk
- dotykový LCD displej
- cena
- nízká hlučnost

Minusy tiskárny

- menší zásobník papíru
- barevná kazeta Tricolor
- chybí hostitelský USB port

Náplně do tiskárny

Na rozdíl od speciálních fotografických tiskáren nemá Envy Inspire samostatné kazety na barevný inkoust. Namísto toho používá tiskárna dvě inkoustové kazety a to černou HP 303 Instant Ink Ready a kombinovanou kazetu HP 303 Instant Ink Ready se třemi barvami inkoustu pro azurovou, purpurovou a žlutou, takzvanou tricolor. Vytíženost náplní je 200 stran černá a 165 stran ve standardní velikosti a trojnásobná kapacita s XL náplněmi.

Zhodnocení

Multifunkce HP Envy Inspire obohatila nabídku výrobce, jako schopná tiskárnu pro všechny domácí i pracovní projekty. Tím společnost HP spojila inkoustovou technologii do univerzálního zařízení a vytvořila nástroj s funkcemi, které se mohou ukázat jako užitečné, neboť více lidí během pandemie pracuje z domova, včetně tichého režimu a silných fotografických možností. Pokud hledáte domácí tiskárnu, která dokáže tisknout, skenovat a kopírovat, HP Envy Inspire 7920e nebo 7921e je vynikající volbou, aby poskytla spolehlivého a všestranného pracanta, který se bude skvěle hodit do vaší domácnosti nebo malé kanceláře.